O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijská kvalifikace: Gavnholt má jistotu, Koukal je náhradníkem

Kvalifikace na olympijské hry 2012 v Londýně byla ukončena. Kristína Gavnholt má díky výborným výsledkům pohodlnou jistotu účasti na vrcholném turnaji. Petr Koukal se nachází na listině náhradníků a bude doufat, že také dostane šanci hrát.

Jak si vedou Češi

V přehledu olympijských kvalifikantek ve dvouhře žen, jak ho připravila redakce magazínu Badzine, najdeme Kristínu Gavnholt (ještě pod dívčím jménem Ludíková) na 29. místě mezi zeleně označenými jistými účastnicemi OH. Vítězství na mezinárodním mistrovství ČR, čtvrtfinále mistrovství Evropy a další výtečné výsledky v průběhu sezóny tak Kristíně zajistily vytouženou účast na olympiádě.

Mezi světovou špičkou je přetlak skvělých čínských hráček. O olympiádu tak přijde například čerstvá vítězka India Open Li Xuerui, Jiang Yanjiao nebo Liu Xin. O velké smůle může mluvit na poslední chvíli vypadnuvší thajská singlistka Porntip Buranaprasertsuková, naopak postup si vybojovala v hodině dvanácté litevská badmintonistka Akvile Stapusaityteová. Mezi náhradnicemi čeká jako druhá v pořadí na svou šanci nejlepší slovenská badmintonistka Monika Fašungová.

V obdobném přehledu olympijské kvalifikace dvouhry mužů se dělo v posledním týdnu více změn. Díky vítězství na India Open si možnost olympijské účasti zařídil Shon Wan Ho, v indickém týmu nahradil Kashyap Parupalli svého méně úspěšného kolegu Ajaye Jayarama. Z dvojice tchajwanských hráčů se nakonec postupu na OH dočkal Hsu Jen Hao, Hsueh Hsuan Yi z postupů vypadl. Ve sledovaném duelu dánských singlistů o druhé postupové místo za Peterem Gadem nakonec uspěl Jan O. Jorgensen – ani výtečná sezóna nakonec nestačila Hansi Kristianu Vittinghusovi a počkat si bude muset i talentovaný Viktor Axelsen.

A teď k situaci na konci kvalifikačního pole, která nás velmi zajímá. Za posledním evropským postupujícím Mishou Zilbermanem z Izraele čeká první náhradník Raul Must (Estonsko), druhý náhradník Scott Evans (Irsko) a jako třetí hráč "do rezervy" Petr Koukal. Jaká je šance, že by se přesto Petr mohl zúčastnit? Do hry by se dostal buď v případě, že by některá federace nenominovala hráče, kteří se nyní v postupech nacházejí, anebo na divokou kartu Tripartitní komise MOV. Držíme palce, ať to vyjde!

Párové disciplíny: chybět budou Kido a Setiawan

Ve čtyřhře mužů došlo na poslední chvíli k vyřazení olympijských vítězů z roku 2004 – Markis Kido a Hendra Setiawan si tak v Londýně nezahrají. Naopak čerstvá výhra na India Open znamená kvalifikaci pro thajskou dvojici Bodin Issara – Maneepong Jongjit. Z evropských párů můžeme držet palce samozřejmě dvojici Boe-Mogensen z Dánska, dále pak Kindervaterovi a Schöttlerovi z Německa, Ivanovovi a Sozonovovi z Ruska a polskému páru Cwalina-Logosz. Prvními náhradníky jsou Adcock a Ellis z Anglie.

Ve čtyřhře žen je situace pro Evropanky ještě smutnější. Mezi účastnicemi totiž najdeme jen dva evropské páry – dánskou dvojici Kamilla Rytterová-Juhlová – Christinna Pedersenová a ruský pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová. V těsném finiši souboje mezi elitními japonskými páry byly úspěšnější Maedová a Suetsunová (60 825 bodů) a vyřadily tak Naitovou a Matsuovou (60 324 bodů). Výhra na India Open pomohla do soutěže druhé korejské dvojici Jung Kyung Eun – Kim Ha Na.

Seznam kvalifikovaných v mixu velmi dobře kopíruje světový žebříček – prvních 12 párů na žebříčku zároveň splňuje i všechny ostatní podmínky a bude tedy bez obtíží v soutěži. Výhra na evropském šampionátu pomohla na poslední chvíli ke kvalifikaci polské dvojici Robert Mateusiak – Nadiezda Ziebová. Vedle sympatických Poláků budou Evropané moci držet palce dvojicím Fischer-Pedersenová a Laybour-Juhlová (Dánsko), Adcock-Bankierová (Anglie), Fuchs-Michelsová (Německo) či Nikolajenko-Sorokinová (Rusko).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS