O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijská kvalifikace: Gavnholt má jistotu, Koukal je náhradníkem

Kvalifikace na olympijské hry 2012 v Londýně byla ukončena. Kristína Gavnholt má díky výborným výsledkům pohodlnou jistotu účasti na vrcholném turnaji. Petr Koukal se nachází na listině náhradníků a bude doufat, že také dostane šanci hrát.

Jak si vedou Češi

V přehledu olympijských kvalifikantek ve dvouhře žen, jak ho připravila redakce magazínu Badzine, najdeme Kristínu Gavnholt (ještě pod dívčím jménem Ludíková) na 29. místě mezi zeleně označenými jistými účastnicemi OH. Vítězství na mezinárodním mistrovství ČR, čtvrtfinále mistrovství Evropy a další výtečné výsledky v průběhu sezóny tak Kristíně zajistily vytouženou účast na olympiádě.

Mezi světovou špičkou je přetlak skvělých čínských hráček. O olympiádu tak přijde například čerstvá vítězka India Open Li Xuerui, Jiang Yanjiao nebo Liu Xin. O velké smůle může mluvit na poslední chvíli vypadnuvší thajská singlistka Porntip Buranaprasertsuková, naopak postup si vybojovala v hodině dvanácté litevská badmintonistka Akvile Stapusaityteová. Mezi náhradnicemi čeká jako druhá v pořadí na svou šanci nejlepší slovenská badmintonistka Monika Fašungová.

V obdobném přehledu olympijské kvalifikace dvouhry mužů se dělo v posledním týdnu více změn. Díky vítězství na India Open si možnost olympijské účasti zařídil Shon Wan Ho, v indickém týmu nahradil Kashyap Parupalli svého méně úspěšného kolegu Ajaye Jayarama. Z dvojice tchajwanských hráčů se nakonec postupu na OH dočkal Hsu Jen Hao, Hsueh Hsuan Yi z postupů vypadl. Ve sledovaném duelu dánských singlistů o druhé postupové místo za Peterem Gadem nakonec uspěl Jan O. Jorgensen – ani výtečná sezóna nakonec nestačila Hansi Kristianu Vittinghusovi a počkat si bude muset i talentovaný Viktor Axelsen.

A teď k situaci na konci kvalifikačního pole, která nás velmi zajímá. Za posledním evropským postupujícím Mishou Zilbermanem z Izraele čeká první náhradník Raul Must (Estonsko), druhý náhradník Scott Evans (Irsko) a jako třetí hráč "do rezervy" Petr Koukal. Jaká je šance, že by se přesto Petr mohl zúčastnit? Do hry by se dostal buď v případě, že by některá federace nenominovala hráče, kteří se nyní v postupech nacházejí, anebo na divokou kartu Tripartitní komise MOV. Držíme palce, ať to vyjde!

Párové disciplíny: chybět budou Kido a Setiawan

Ve čtyřhře mužů došlo na poslední chvíli k vyřazení olympijských vítězů z roku 2004 – Markis Kido a Hendra Setiawan si tak v Londýně nezahrají. Naopak čerstvá výhra na India Open znamená kvalifikaci pro thajskou dvojici Bodin Issara – Maneepong Jongjit. Z evropských párů můžeme držet palce samozřejmě dvojici Boe-Mogensen z Dánska, dále pak Kindervaterovi a Schöttlerovi z Německa, Ivanovovi a Sozonovovi z Ruska a polskému páru Cwalina-Logosz. Prvními náhradníky jsou Adcock a Ellis z Anglie.

Ve čtyřhře žen je situace pro Evropanky ještě smutnější. Mezi účastnicemi totiž najdeme jen dva evropské páry – dánskou dvojici Kamilla Rytterová-Juhlová – Christinna Pedersenová a ruský pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová. V těsném finiši souboje mezi elitními japonskými páry byly úspěšnější Maedová a Suetsunová (60 825 bodů) a vyřadily tak Naitovou a Matsuovou (60 324 bodů). Výhra na India Open pomohla do soutěže druhé korejské dvojici Jung Kyung Eun – Kim Ha Na.

Seznam kvalifikovaných v mixu velmi dobře kopíruje světový žebříček – prvních 12 párů na žebříčku zároveň splňuje i všechny ostatní podmínky a bude tedy bez obtíží v soutěži. Výhra na evropském šampionátu pomohla na poslední chvíli ke kvalifikaci polské dvojici Robert Mateusiak – Nadiezda Ziebová. Vedle sympatických Poláků budou Evropané moci držet palce dvojicím Fischer-Pedersenová a Laybour-Juhlová (Dánsko), Adcock-Bankierová (Anglie), Fuchs-Michelsová (Německo) či Nikolajenko-Sorokinová (Rusko).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

BadmintonWeb tipuje: kdo vyhraje olympiádu?

Tipovat je vždy ošidné. Ale proč si krátce před zahájením badmintonových bojů londýnské olympiády nezaspekulovat, kdo si vybojuje zlaté medaile? Čtěte tipy BadmintonWebu doplněné o romantická přání.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS