O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Ohlédnutí za první GPA sezóny: Co pro Švejdu s Janáčkem znamená brzká prohra?

Jsou žebříčkově jasně nejlepší českou dvojicí, vyhráli poslední dvě mistrovství republiky ve čtyřhře a jako jediní se připravují jako opravdoví specialisté na čtyřhru. Přesto na Benáteckém poháru prohráli již v prvním zápase, a to dokonce s dvěma singlisty. Švejdu s Janáčkem čeká těžká sezóna.

 

Jak už to bývá zvykem, české deblové dvojice, které se dlouhodobě snaží prorazit i na mezinárodním poli, jsou pod obrovským drobnohledem. Tomáš Švejda a Jaromír Janáček jsou momentálně na skvělém 74. místě ve světovém žebříčku, což je nejlepší postavení českých deblistů od roku 2010, kdy se na 63. pozici objevili bratři Kopřivové. Českokrumlovská dvojice se letos účastnila evropských her a v posledních dvou letech vyhrála tři mezinárodní turnaje ve Slovinsku, Bulharsku a Litvě. Pokud si někdo myslí, že to vlastně nic neznamená, protože to jsou "slabé" turnaje, tak je na velkém omylu. Vyhrát turnaj není nikdy věc snadná, ať už se jedná o krajský přebor nebo mistrovství světa.

Oba se však nyní musí připravit na neskutečnou pozornost a kritiku každého výsledku, a to i přes úspěch na mezinárodní scéně. A může za to jediný zápas - ten v Benátkách. Prohra v druhém kole turnaje proti dvojici singlistů by se prostě neměla stávat. Janáček se Švejdou to ví moc dobře a je jen na nich, jak ve zbytku sezóny odpoví. Času je dost, v Benátkách se hrály ostré zápasy po dlouhých měsících, navíc je to turnaj, jehož význam by měl být pro hráče, jež se snaží prorazit na mezinárodní scéně, takřka nulový.

Jenže domácí badmintonová veřejnost to takhle nevidí. Jednoznačnou prohru 18:21 a 14:21 si bude pamatovat každý, včetně deblových reprezentantů. Co ten výsledek však dělá ještě horším je fakt, že zápas vyhrála dvojice zlatých hochů současné české badmintonové scény, jejichž aura je momentálně skoro až svatá. A to i přesto, že na rozdíl od deblistů z jihu Čech zdaleka nemají takové výsledky na mezinárodní (ani domácí!) scéně, což by měla být na této úrovni priorita. Pokud by Janáček a Švejda prohráli s Beranem a Hubáčkem, nikdo by si na to za týden nevzpomněl.

Abychom se tedy dostali k otázce, jež se na nás dívá hned v nadpise - co to pro Švejdu s Janáčkem znamená? Odpověď je naprosto jednoduchá - vůbec nic. Oba by se měli soustředit hlavně na turnaji mimo ČR, kterých teď sice není mnoho (rozumněj žádné), ale stále by měly být prioritou. Jediný domácí turnaj, který má opravdu váhu je MČR, a to budou moci kluci z Krumlova vyhrát už potřetí v řadě.

Doporučit:


Autor: Vojtěch Šelong [09.09.2020]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS