O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Novinky ze světového badmintonu

V badmintonu se pořád něco děje! Přinášíme vám proto výběr toho nejdůležitějšího, co se v poslední době událo. 

Viktor Axelsen podstoupil operaci kotníku

Úřadující mistr světa ve dvouhře se na konci ledna během zápasu na Indonesia Masters zranil a když ani pauza příliš nepomohla, musel na operaci. Během ní mu byly z kotníku úspěšně odstraněny drobné úlomky, které vznikly při zranění a působily bolest. Axelsena nyní čeká po dobu 3 až 5 týdnů intenzivní rehabilitace, po níž by se měl opět vrátit na kurty. Ke smůle fanoušků ale letos pravděpodobně nestihne legendární turnaj All England Championships.

 

Nové pravidlo pro podání terčem kritiky

Na konci loňského roku BWF (Světová badmintonová federace) oznámila, že bude testovat nové experimentální pravidlo pro podání – míč musí být zasažen níže než ve výšce 1,15m od podlahy. Toto experimentální pravidlo tak oproti původnímu stanovuje jednotnou výšku pro podání pro všechny hráče bez ohledu jejich na výšku. Připomeňme si, že dle platných pravidel pro podání musí být hlava rakety níže než zápěstí a míč musí být zasažen pod úrovní pasu (v praxi je jako pas chápáno poslední žebro) podávajícího hráče.

O úpravě pravidel pro podání se v kuloárech diskutuje už dlouhou dobu – aktuálně navrhované pravidlo poprvé spatřilo světlo světa už během MS juniorů v roce 2012. Diskutovalo se také o možnosti zrušení zadní čáry pro podání v párových disciplínách.

Prakticky ihned poté, co BWF experimentální pravidlo zveřejnila, se mezi hráči zvedla vlna nevole a BWF se stala terčem kritiky. Mezi hlasité odpůrce chystaného pravidla patří zejména dánští čahouni Viktor Axelsen a Mads Pieler Kolding, pro které nové pravidlo znamená, že budou muset podávat takřka u kolen. 

  

 

 

BWF – nový systém turnajů

Grand Prix, Grand Prix Gold, Super Series, Super Series Premier a Super Series Finals. Takto byly až do loňského roku odstupňovány největší turnaje BWF. Počátkem letošního roku byl tento 10 let starý systém nahrazen novým, se kterým se počítá minimálně do roku 2021.

Turnaje nejvyšší úrovně se nově dočkají většího bodového přídělu. Další novinkou je také to, že na nich už nebude kvalifikace – hrát se bude rovnou hlavní soutěž určená 32 nejvýše postaveným hráčům a hráčkám světového žebříčku a proniknout mezi světovou elitu tak bude čím dál tím těžší...

 

 

Doporučit:


Autor: administrátor [19.02.2018]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS