O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Norwegian International: Nizozemci mají párový hattrick

V norském hlavním městě Oslu se konal další turnaj evropského circuitu. Výbornou formu na něm předvedli nizozemští páraři: zvítězili ve všech disciplínách, kde se na kurtu nacházejí více než dva hráči. Čeští zástupci Kristína Gavnholt a Pavel Florian se na medailové pozice neprosadili.

Češi v akci: pouze jeden vítězný zápas

Mezinárodní mistrovství Norska nepatří k nejvydařenějším turnajům české reprezentace. Pavel Florian už v prvním kole podlehl sedmému nasazenému Michaelu Lahnsteinerovi z Rakouska 15:21 a 16:21. Kristína Gavnholt vstupovala do turnaje jako nasazená dvojka. Po úvodní výhře nad Tarou Pilvenovou z Austrálie 21:9 a 21:11 ale podlehla Mariji Ulitinové 21:12 14:21 a 14:21. Šlo o první vzájemný duel obou hráček, na žebříčku 88. Ulitinová si tak řádně vyšlápla na českou favoritku...

Nejšťastnější hráčkou nedělního večera se stala Samantha Barningová – vítězka čtyřhry žen a mixu. Nizozemce vůbec turnaj zastihl ve vynikající formě: čtyřhra mužů a čtyřhra žen měla pouze nizozemské finalisty, kteří si to rozdali mezi sebou o nejvyšší příčku. V závěreném finále mixu se pak dvojice De Ruiter – Barningová prosadila k těsné výhře nad Fuchsem a Michelsovou z Německa. Ve dvouhrách už byla situace jiná: na první místo se po třísetové výhře nad Lindou Zetchiriovou prosadila Sashina Vignesová Waranová z Francie, dvouhru mužů ovládl Chou Tien Chen z Tchaj-wanu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Samantha Barningová, Eefje Muskensová - Selena Pieková, Iris Tabelingová (všechny Nizozemsko) 22:20 21:16
čtyřhra mužů: Ruud Bosch, Koen Ridder - Jacco Aarends, Jelle Maas (všichni Nizozemsko) 21:18 20:22 21:17
dvouhra žen: Sashina Vignesová Waranová (Francie) – Linda Zetchiriová (Bulharsko) 18:21 21:11 21:17
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Tan Chun Seang (Malajsie) 21:17 21:12
smíšená čtyřhra: Jorrit De Ruiter, Samantha Barningová (Nizozemsko) – Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Nizozemsko) 16:21 23:21 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!