O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Norwegian International: Němci potvrdili dobrou formu

Německá reprezentace je na vzestupu. Dobrou formu potvrdili její hráči také na mezinárodním mistrovství Norska, které vyvrcholilo 21. října v hlavním městě Oslu. Z finálového dne si němečtí hráči odnesli tři zlaté medaile.

Česká stopa: Kristína Ludíková se dostala do čtvtfinále čtyřhry

V Oslu startovali také dva čeští reprezentanti. Pavel Florián se ve dvouhře dostal do druhého kola, když v prvním porazil kanadského hráče Davida Snidera 21:19 a 21:17. Ve druhém už ale podlehl Emilu Holstovi z Dánska 13:21 a 15:21. Kristína Ludíková napodobila Pavlovu bilanci – nejprve svedla dramatickou, ale nakonec vítěznou bitvu s talentovanou juniorkou Carolinou Marinovou ze Španělska. Po více než hodině vyhrála česká hráčka 21:19 24:26 a 21:19! Ve druhém kole už bohužel Kristína nestačila na svou někdejší deblovou partnerku Olgu Kononovou z Německa a podlehla jí 15:21 a 9:21. Kristína nastoupila i do čtyřhry s kanadskou partnerkou Fionou McKeeovou. V prvním kole porazily španělské soupeřky Sandru Chirlaqueovou a Lauru Samaniegovou 21:18 a 21:8, čtvrtfinále německým nasazeným dvojkám však vzdaly.

Z Němců ve finále zaváhaly jen ženy ve čtyřhře

Finálový den mezinárodního mistrovství Norska odstartoval zápas smíšené čtyřhry. Michael Fuchs a Birgit Overzierová v něm zvládli napínavou koncovku první sady s ruskou dvojicí Jevgenij Dremin – Anastasia Russkikhová, druhou sadu už pak zcela ovládli – 22:20 a 21:10.

Německou dominanci stvrdila nedávno ještě Polka a původem Běloruska Olga Kononová. Světoběžnice z východu vyprovodila z kurtu Larisu Grigovou z Ukrajiny – na vítězství 21:17 a 21:7 potřebovala jen 34 minut.

Německou hegemonii jako první narušil Hans-Christian Vittinghus. Dánský singlista se jménem známého pohádkáře napsal v Oslu příběh se šťastným koncem, když na tři sety zdolal Švéda Henriho Hurskainena 21:16 19:21 a 21:8.

Čtyřhra žen byla jedinou disciplínou, v níž Německo nedokázalo proměnit finálovou účast ve vítězství. Sandra Marinellová a Birgit Overzierová podlehly zjevení posledních měsíců na evropských turnajích, nizozemské dvojici Lotte Jonathansová – Paulien Van Dooremalenová 14:21 a 15:21.

V deblu už se ale žádné překvapení nekonalo. Ingo Kindervater a Johannes Schöttler potvrdili výjimečnou formu z posledních týdnů a porazili anglický pár Marcus Ellis – Peter Mills 21:17 a 23:21.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Overzierová (Německo) – Jevgenij Dremin, Anastasia Russkikhová (Rusko) 22:20 21:10
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Larisa Grigová (Ukrajina) 21:17 21:7
dvouhra mužů: Hans-Christian Vittinghus (Dánsko) – Henri Hurskainen (Švédsko) 21:16 19:21 21:8
čtyřhra žen: Lotte Jonathansová, Paulien Van Dooremalenová (Nizozemsko) – Sandra Marinellová, Birgit Overzierová (Německo) 21:14 21:15
čtyřhra mužů: Ingo Kindervater, Johannes Schöttler (Německo) – Marcus Ellis, Peter Mills (Anglie) 21:17 23:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!