O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Norwegian International: Kristína Gavnholt pátá

Jen těsně uniklo medailové umístění na mezinárodním mistrovství Norska Kristíně Gavnholt. Česká badmintonistka podlehla ve čtvrtfinále polské soupeřce až v koncovce třetího setu.

Kristína Gavnholt podlehla až po boji

Naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt byla také nejúspěšnějším členem české výpravy na mezinárodní mistrovství Norska. Jako osmá nasazená hráčka turnaje evropského okruhu si nejprve poradila s finskou hráčkou Airi Mikkelovou 21:12 a 21:17. Ve druhém kole překonala překážku v podobě talentované Litevky Akvile Stapusaityteové výsledkem 21:15 11:21 a 21:10. Ve čtvrtfinále ji pak čekal duel s polskou hráčkou Kamilou Augustynovou – tu nedávno na mezinárodním mistrovství ČR porazila ve dvou setech, tentokrát jí ale Augustynová kladla tvrdší odpor a nakonec se radovala i z postupu do medailových bitev po setech 16:21 21:16 a 21:19.

Dalším českým hráčům se už dařilo méně. Pavel Florián se posunul z kvalifikace do hlavní soutěže, tam ale nestačil na pátého nasazeného Henriho Hurskainena ze Švédska a podlehl mu jednoznačně 7:21 a 13:21. Zuzana Pavelková skončila svou turnajovou pouť už v kvalifikaci, kde sice porazila Hannu B. Kvernovou z Norska, ale podlehla Louise Hansenové z Dánska.

Pouze dva severští vítězové

Skandinávský turnaj neměl žádného vítěze z řad domácích a pouze ve dvou případech si svou disciplínu podmanili Seveřané: Ville Lang z Finska zvítězil ve dvouhře mužů, pár Rasmus Bonde – Anders Kristiansen (Dánsko) potom ve čtyřhře. Evropské vítěze měla ještě dvouhra žen v Lindě Zechiriové z Bulharska a smíšená čtyčhra, kterou vyhráli Sam a Chloe Mageeovi z Irska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Linda Zechiriová (Bulharsko) – Chloe Mageeová (Irsko) 21:19 21:14
čtyřhra mužů: Rasmus Bonde, Anders Kristiansen (Dánsko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 21:17 21:18
čtyřhra žen: Eva Leeová, Paula Lynn Obananaová (USA) – Lotte Jonathansová, Palien Van Dooremalenová (Nizozemsko) 17:21 21:6 21:13
dvouhra mužů: Ville Lang (Finsko) – Emil Holst (Dánsko) 19:21 21:11 21:10
smíšená čtyřhra: Sam a Chloe Mageeovi (Irsko) – Rasmus Bonde, Maria Helsbolová (Dánsko) 21:17 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.11.2011]

Diskuze k článku

22.11.2011 09:28
lili
A Hansenová je Dánka;-)
21.11.2011 21:46
lili
Zuzana Pavelková porazila značně výkonostně slabší Hannu B. Kvaerno.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!