O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

New Zealand International: české duo odehrálo osm setů

Mezinárodního mistrovství Nového Zélandu se zúčastnila dvojice českých hráčů. Ani Jan Fröhlich ani Zdeněk Sváta však nedokázali projít sítem prvního kola – každý zvlášť ve dvouhře i spolu v deblu.

Jan Fröhlich se vrací po zranění na exotických turnajích

Jan Fröhlich, odchovanec benáteckého badmintonu a hráč i trenér švýcarského BC Uzwill, se vrací na mezinárodní scénu poté, co dlouho laboroval se zraněními. A pro svůj návrat si vybírá exotické turnaje – po mezinárodním mistrovství Ugandy, které dokázal vyhrát, vycestoval Jan na Nový Zéland společně se Zdeňkem Svátou. Dvojice českých reprezentantů však bohužel v turnajových pavoucích příliš velkou stopu nezanechala: oba vypadli v prvním kole dvouhry i spolu ve čtyřhře, a to i když kladli soupeřům velký odpor. O tom nejlépe svědčí jednoduchá statistika: na tři odehraná utkání padlo hned osm setů...

Zdeněk Sváta ve svém utkání prvního kola čelil Jiannu Shiarngu Chiangovi z Malajsie. Asijský hráč se ukázal být hodně nad jeho síly a po výsledku 4:21 a 5:21 se Zdeněk se soutěží rozloučil. Jan Fröhlich bojoval proti soupeři z Japonska déle, ovšem nakonec se po výsledku 22:20 20:22 a 18:21 radoval Sho Zeniya. Oba naši reprezentanti pak ve čtyřhře podlehli australské dvojici Luke Chong – Andrew Paulet 21:15 20:22 a 10:21.

Vítězové většinou z Japonska

Mezi vítěze se vzhledem k místu konání podle očekávání zapisovali pouze Asiaté. Hned tři tituly získali Japonci, kteří nenašli soupeře ve dvouhře mužů i žen a také čtyřhře žen. Zbývající disciplíny pro sebe pak získali hráči ze Singapuru. Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal právě Singapurec – Danny Bawa Chrisnanta získal zlatou medaili v deblu i mixu. Jeho bilanci pak napodobila ještě Koharu Yonemotová z Japonska, vítězka dvouhry žen a stříbrná z mixu.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Danny Bawa Chrisnanta, Yu Yan Vanessa Neo (Singapur) – Takeshi Kamura, Koharu Yonemotová (Japonsko) 21:14 21:13
dvouhra žen: Sayaka Satóová (Japonsko) – Gu Juan (Singapur) 21:14 21:13
dvouhra mužů: Riichi Takeshita (Japonsko) – Wong Wing Ki (Hong Kong) 21:19 21:19
čtyřhra žen: Yuriko Mikiová, Koharu Yonemotová (Japonsko) – Poon Lok Yan, Tse Ying Suet (Hong Kong) 16:21 21:16 22:20
čtyřhra mužů: Danny Bawa Chrisnanta, Hendra Wijaya (Singapur) – Huang Po Yi, Lu Chia Bin (Tchaj-wan) 21:15 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Botswana International: Jan Fröhlich bronzový

Se třetím místem se vrací z dalšího exotického výletu český reprezentant Jan Fröhlich. Na mezinárodním mistrovství Botswany prohrál v semifinále s nejlepším hráčem afrického kontinentu.

Mercosul International Challenge: výhra Jana Fröhlicha

Mezinárodní turnaj v Brazílii měl českého vítěze: dvouhru mužů v Mercosul International Challenge ovládl Jan Fröhlich. Společně se Zdeňkem Svátou pak došli také do finále čtyřhry mužů.

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!