O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

New Zealand International: české duo odehrálo osm setů

Mezinárodního mistrovství Nového Zélandu se zúčastnila dvojice českých hráčů. Ani Jan Fröhlich ani Zdeněk Sváta však nedokázali projít sítem prvního kola – každý zvlášť ve dvouhře i spolu v deblu.

Jan Fröhlich se vrací po zranění na exotických turnajích

Jan Fröhlich, odchovanec benáteckého badmintonu a hráč i trenér švýcarského BC Uzwill, se vrací na mezinárodní scénu poté, co dlouho laboroval se zraněními. A pro svůj návrat si vybírá exotické turnaje – po mezinárodním mistrovství Ugandy, které dokázal vyhrát, vycestoval Jan na Nový Zéland společně se Zdeňkem Svátou. Dvojice českých reprezentantů však bohužel v turnajových pavoucích příliš velkou stopu nezanechala: oba vypadli v prvním kole dvouhry i spolu ve čtyřhře, a to i když kladli soupeřům velký odpor. O tom nejlépe svědčí jednoduchá statistika: na tři odehraná utkání padlo hned osm setů...

Zdeněk Sváta ve svém utkání prvního kola čelil Jiannu Shiarngu Chiangovi z Malajsie. Asijský hráč se ukázal být hodně nad jeho síly a po výsledku 4:21 a 5:21 se Zdeněk se soutěží rozloučil. Jan Fröhlich bojoval proti soupeři z Japonska déle, ovšem nakonec se po výsledku 22:20 20:22 a 18:21 radoval Sho Zeniya. Oba naši reprezentanti pak ve čtyřhře podlehli australské dvojici Luke Chong – Andrew Paulet 21:15 20:22 a 10:21.

Vítězové většinou z Japonska

Mezi vítěze se vzhledem k místu konání podle očekávání zapisovali pouze Asiaté. Hned tři tituly získali Japonci, kteří nenašli soupeře ve dvouhře mužů i žen a také čtyřhře žen. Zbývající disciplíny pro sebe pak získali hráči ze Singapuru. Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal právě Singapurec – Danny Bawa Chrisnanta získal zlatou medaili v deblu i mixu. Jeho bilanci pak napodobila ještě Koharu Yonemotová z Japonska, vítězka dvouhry žen a stříbrná z mixu.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Danny Bawa Chrisnanta, Yu Yan Vanessa Neo (Singapur) – Takeshi Kamura, Koharu Yonemotová (Japonsko) 21:14 21:13
dvouhra žen: Sayaka Satóová (Japonsko) – Gu Juan (Singapur) 21:14 21:13
dvouhra mužů: Riichi Takeshita (Japonsko) – Wong Wing Ki (Hong Kong) 21:19 21:19
čtyřhra žen: Yuriko Mikiová, Koharu Yonemotová (Japonsko) – Poon Lok Yan, Tse Ying Suet (Hong Kong) 16:21 21:16 22:20
čtyřhra mužů: Danny Bawa Chrisnanta, Hendra Wijaya (Singapur) – Huang Po Yi, Lu Chia Bin (Tchaj-wan) 21:15 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Trinidad & Tobago International: dvě česká čtvrtfinále

Jan Fröhlich a Marcela Nesvedová se zúčastnili turnaje Trinidad & Tobago International. Na medailové umístění se dosáhnout nepodařilo, nejlepším umístěním bylo dvojnásobné čtvrtfinále.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Thailand Open: domácí se radovali jen jednou

Turnaj Thailand Open Grand Prix Gold přinesl jen jedno vítězství domácím barvám, ze dvou titulů se radovali zástupci Číny. V Thajsku se představil i český reprezentant Jan Fröhlich.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS