O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nejlepší Evropané za rok 2014: Marin, Jorgensen a Li

V Paříži byla 20. dubna oznámena jména nejlepších badmintonistů Evropy za rok 2014 v rámci předávání BEC Awards. Nejlepším hráčem se stal Jan O. Jorgensen, hráčkou Carolina Marin a mladou nadějí Yvonne Li. Do síně slávy evropského badmintonu vstoupila Lene Koppen.

O cenách rozhodovali přímo fanoušci prostřednictvím hlasování na webových stránkách Badminton Europe a také na facebookovém profilu evropské federace. Více než 10 000 hlasů bylo sečteno dohromady s 52 trenéry národních týmů (každý měl váhu 5 hlasů). Anketa přinesla následující výsledky:

Dospělí hráči roku: Jan O. Jorgensen a Carolina Marin

Nejlepším hráčem roku 2014 se stal Jan O. Jorgensen (Dánsko). Úřadující mistr Evropy zaznamenal řadu skvělých turnajových výsledků včetně výhry na prestižním Indonesia Open a propracoval se na pozici světové trojky (nyní drží v žebříčku dokonce druhé místo za Chen Longem z Číny). Jorgensen po zásluze obhájil trofej, kterou obdržel už za rok 2013.

Nepřekvapivě se hráčkou roku stala Carolina Marin (Španělsko). Ta získala v roce 2014 titul mistryně světa a velmi hlasitě si řekla o místo mezi nejlepšími. V současnosti se na světovém žebříčku drží jen těsně za vedoucí Sainou Nehwal na druhém místě a má reálnou šanci stát se světovou jedničkou.

Titul pro nejlepšího mladého hráče či hráčku získala Yvonne Li (Německo), která v roce 2014 zvítězila na mistrovství Evropy U17 ve dvouhře dívek.

Do síně slávy byla uvedena Lene Koppen

Ocenění za celoživotní kariéru a přínos evropskému badmintonu převzala Lene Koppen (Dánsko), která patřila k nejlepším hráčkám světa v 70. a na začátku 80. let. Získala dva tituly na All England, dvě zlaté medaile z mistrovství Evropy a především – byla první hráčkou, která dokázala získat zlato na mistrovství světa ve dvouhře i čtyřhře.

Ocenění se dočkali také zástupci parabadmintonu – cenu pro nejlepší hráčku převzala Karin-Suter Erath (Švýcarsko), která drží první pozici na světovém žebříčku ve třídě WH1 a je mistryní Evropy ve dvouhře, čtyřhře i mixu.

Konečně pak speciální cenu Osobnost roku pro ženy v badmintonu převzala Anu Nieminen (Finsko), která založila ve své rodné zemi badmintonovou akademii, jež se věnuje právě ženám-hráčkám.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Střípky ze společnosti: jak Paříž málem přišla o mistry

Krátce před 18. mistrovstvím světa v Paříži je v badmintonovém světě pořádně živo. Šampionát málem přišel o jedny z favoritů – Markis Kido a Hendra Setiawan hrozili bojkotem! Čínský trenér Li Yongbo se po kritice domácí superligy ...

Cyprus International: (nejen) dánské mládí vpřed

Zahanbit se o víkendu nenechal ani další juniorský mistr světa – Dán Viktor Axelsen. Ten ovládl dvouhru mužů na mezinárodním mistrovství Kypru. Ze svého prvního velkého titulu mezi dospělými se mohla radovat i mistryně Evropy do ...

Denmark Open: Dánové doma třikrát zvítězili

Prestižní turnaj Denmark Open, který je součástí Premier Super Series, přinesl velkou radost domácí reprezentaci. Dánové získali tři zlaté medaile: Jan O. Jorgensen ovládl dvouhru mužů, Matthias Boe a Carsten Mogensen čtyřhru mužů ...

Denmark Open: video z finále dvouhry mužů

Sledujte videozáznam parádního utkání finále dvouhry mužů na Denmark Open 2010. Jan O. Jorgensen (Dánsko) v něm zaskočil favorizovaného Taufika Hidayata a indonéskou legendu k radosti domácích fanoušků porazil ve dvou setech.

Denmark International: domácí si rozebrali většinu medailí

Město Frederikshavn hostilo minulý týden turnaj evropského circuitu Denmark International. První možnosti získat body do kvalifikace pro olympijské hry 2012 využili i čeští hráči – Petr Koukal se dostal až do čtvrtfinále.

Spanish Open: cenné vítězství Viktora Axelsena

Juniorský mistr světa Viktor Axelsen z Dánska si připsal další cenný „zářez“ v kategorii dospělých – vítězství ve dvouhře na mezinárodním mistrovství Španělska. Turnaje se zúčastnili také Češi, nejlépe si vedla Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS