O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nejlepší Evropané za rok 2014: Marin, Jorgensen a Li

V Paříži byla 20. dubna oznámena jména nejlepších badmintonistů Evropy za rok 2014 v rámci předávání BEC Awards. Nejlepším hráčem se stal Jan O. Jorgensen, hráčkou Carolina Marin a mladou nadějí Yvonne Li. Do síně slávy evropského badmintonu vstoupila Lene Koppen.

O cenách rozhodovali přímo fanoušci prostřednictvím hlasování na webových stránkách Badminton Europe a také na facebookovém profilu evropské federace. Více než 10 000 hlasů bylo sečteno dohromady s 52 trenéry národních týmů (každý měl váhu 5 hlasů). Anketa přinesla následující výsledky:

Dospělí hráči roku: Jan O. Jorgensen a Carolina Marin

Nejlepším hráčem roku 2014 se stal Jan O. Jorgensen (Dánsko). Úřadující mistr Evropy zaznamenal řadu skvělých turnajových výsledků včetně výhry na prestižním Indonesia Open a propracoval se na pozici světové trojky (nyní drží v žebříčku dokonce druhé místo za Chen Longem z Číny). Jorgensen po zásluze obhájil trofej, kterou obdržel už za rok 2013.

Nepřekvapivě se hráčkou roku stala Carolina Marin (Španělsko). Ta získala v roce 2014 titul mistryně světa a velmi hlasitě si řekla o místo mezi nejlepšími. V současnosti se na světovém žebříčku drží jen těsně za vedoucí Sainou Nehwal na druhém místě a má reálnou šanci stát se světovou jedničkou.

Titul pro nejlepšího mladého hráče či hráčku získala Yvonne Li (Německo), která v roce 2014 zvítězila na mistrovství Evropy U17 ve dvouhře dívek.

Do síně slávy byla uvedena Lene Koppen

Ocenění za celoživotní kariéru a přínos evropskému badmintonu převzala Lene Koppen (Dánsko), která patřila k nejlepším hráčkám světa v 70. a na začátku 80. let. Získala dva tituly na All England, dvě zlaté medaile z mistrovství Evropy a především – byla první hráčkou, která dokázala získat zlato na mistrovství světa ve dvouhře i čtyřhře.

Ocenění se dočkali také zástupci parabadmintonu – cenu pro nejlepší hráčku převzala Karin-Suter Erath (Švýcarsko), která drží první pozici na světovém žebříčku ve třídě WH1 a je mistryní Evropy ve dvouhře, čtyřhře i mixu.

Konečně pak speciální cenu Osobnost roku pro ženy v badmintonu převzala Anu Nieminen (Finsko), která založila ve své rodné zemi badmintonovou akademii, jež se věnuje právě ženám-hráčkám.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: triumf Caroliny Marin a zkušených Dánů

Tři zlaté do Číny, dva na starý kontinent – taková je bilance letošního All England. Tradiční turnaj hostil Birmingham a diváci mohli sledovat skvělé vyvrcholení; v nedělním programu stály za vidění zejména více než hodinové bitvy ...

Australian Open: Carolina Marin na vrcholu, Axelsenovi scházel krok

Dva velké příběhy evropských singlistů jsme sledovali na turnaji Super Serie v australském Sydney. Carolina Marin dokázala vyhrát dvouhru žen, Viktor Axelsen porazil v prvním kole legendárního Lin Dana, ale ve finále nestačil ...

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Copenhagen Masters: domácí Dánové byli stoprocentní

Exhibiční turnaj v dánském hlavním městě Kodani ovládli domácí reprezentanti. Z vítězství se radoval Jan O. Jorgensen a páry Mads Pieler Kolding – Carsten Mogensen a Joachim Fisches s Christinnou Pedersenovou.

Copenhagen Masters: Jan O. Jorgensen porazil Gadeho!

Velké překvapení přinesl tradiční exhibiční turnaj Copehagen Masters na konci loňského roku. Peter Gade padl na domácí půdě v Dánsku, a to rukou reprezentačního kolegy – Jan O. Jorgensen zakončil ne úplně vydařený rok výtečně.

Cyprus International: (nejen) dánské mládí vpřed

Zahanbit se o víkendu nenechal ani další juniorský mistr světa – Dán Viktor Axelsen. Ten ovládl dvouhru mužů na mezinárodním mistrovství Kypru. Ze svého prvního velkého titulu mezi dospělými se mohla radovat i mistryně Evropy do ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS