O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla medaile.

Češi v akci: početná výprava sbírala osmifinále, nejlépe si vedla Pražáková

Velmi početné a kvalitní startovní pole veteránského šampionátu zahrnovalo i třináctičlennou českou výpravu. Turnaj byl jako obvykle organizován do kategorií podle věku, kdy tou nejmladší byli hráči starší 35 let a dále byly jednotlivé kategorie odděleny pěti lety. Našim se dařilo zejména v kategorii 35+. Nejlepšího výsledku ve dvouhře dosáhla Diana Pražáková. Opora ligového oddílu SK Prosek Praha si poradila s domácí soupeřkou Ozdemirovou, Almagrovou ze Španělska a teprve ve čtvrtfinále podlehla jedné z favoritek turnaje Claudii Vogelgsangové z Německa. Páté místo na světě je nejlepším výsledkem naší výpravy a pro Dianu zopakováním umístění z posledního veteránského šampionátu ve Vancouveru.

Naše páry se probojovaly nejdál mezi šestnáctku nejlepších. Hned dvojí umístění v osmifinále zaznamenala Dana Kykalová. Ve čtyřhře právě s Dianou Pražákovou, v mixu to pak bylo s Radkem Gregorem – bohužel, o účast ve čtvrtfinále už pro vynucenou skreč Dana nebojovala. Do šestnáctky nejlepších na světě se dostaly také páry Jan Jirásek-Michal Koudelka v kategorii 40+ a Pavel Kubiš s Jurajem Brestovským mezi 45letými.

Turnaj v Ankaře pokračuje dnes semifinálovými duely jednotlivých disciplín, o víkendu pak vyvrcholí zápasy o titul veteránských mistrů světa.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.09.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Český badminton povede Hana Procházková

Když se dva muži perou, třetí žena se směje - i tak by se dala parafrázovat sobotní volba předsedy Českého badmintonového svazu. V konkurenci Petra Martince a Ladislava Vorla dali delegáti Sněmu ČBaS svou důvěru Haně Procházkové.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Mistrovství světa: z našich reprezentantů uhrál kolo pouze Petr Koukal

 Bez výraznějšího úspěchu skončili čeští zástupci na mistrovství světa v čínském Guangzhou. Jediný vítězný zápas si připsal Petr Koukal, zranění kolene mu ale nedovolilo čelit ve druhém kole nasazenému Parupalimu z Indie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!