O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: vítězství v soutěži družstev slaví Korea

Překvapením skončila týmová část MS juniorů – ve finále chybělo družstvo Číny, které obsadilo až třetí místo. V napínavém duelu si Korea poradila s Indonésií. Český tým obsadil celkové 23. místo.

Češi v akci: oporou týmu byl především Adam Mendrek

Český tým startoval v turnaji v sestavě 3+3 – mezi chlapci se nominace dočkali Adam Mendrek, Jaromír Janáček a Jiří Louda, v dívčí části týmu pak Monika Světničková, Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Trenérem a vedoucím družstva byl předseda TMK Tomasz Mendrek. Pro skupinovou fázi nám los přiřadil silného asijského protivníka Tchaj-wan, a dále Rusko a Uzbekistán.

Hned úvodní utkání proti Tchaj-wanu ukázalo, jak velký je rozdíl mezi evropskou a asijskou úrovní. Našim se nepodařilo získat ani set, a to i přes nadějné a nebojácné výkony. Středeční odpoledne přineslo ještě utkání proti Rusku. V něm si připsal organizační chybu trenér Tomasz, když do mixa i přes avizovanou stejnou sestavu napsal omylem k Jiřímu Loudovi Denisu Šikalovou. I když si ve svých komentářích na svazovém webu nasypal na hlavu hned několik lopat popela, nebyla jeho chyba tím, co utkání rozhodlo: jediný bod totiž získal ve dvouhře Adam Mendrek a k výhře bylo po výsledku 1:4 a 3:8 na sety hodně daleko. Na závěr skupinové fáze si naši naopak spravili chuť a porazili Uzbekistán 4:1. Vedle jasných výsledků Míry Janáčka ve dvouhře a v deblu s Adamem, i dívčí čtyřhry Denisy a Moniky, se počítá zejména vybojovaný bod Majdy v singlu.

Třetí místo ve skupině znamenalo možnost bojovat maximálně o 17. příčku v celkovém pořadí. Stejně jako na posledním šampionátu to znamenalo porazit Austrálii. Velkou bitvu s protinožci otevřel třísetovou výhrou ve dvouhře Adam. Monika následně nestačila na Alici Wu a stav byl 1:1. Adam s Mirkem podruhé získali vedení na českou stranu ve třísetovém deblu. Stejně tak se na tři sety hrála i čtyřhra dívek a mix; ani Denisa s Majdou, ani Míra s Denisou však klíčový třetí bod nezískali. Český tým už tak čekala jen dvě utkání o 21.-24. místo.

Prvním z nich byl duel se Srí Lankou. Ostrov výtečného čaje se ukázal také jako ostrov kvalitního badmintonu – porážka 0:3 byla velmi jednoznačná. Až v závěrečném utkání si Češi užili opět radosti z výhry, když si poradili s výběrem Jihoafrické republiky 3:0. V celkovém pořadí tak obsadili 23. příčku.

Velké asijské finále: Čína nečekaně selhala

Do závěrečné skupiny play-off o celkové vítězství se dostaly podle očekávání hlavní asijské badmintonové velmoci Čína, Indonésie, Korea a Japonsko. V sobotním semifinále nečekaně Čína podlehla Indonésii, jež tak slavila na juniorském MS historický úspěch. Číňané zabodovali ve čtyřhrách dívek a chlapců, ale svými body kontrovali oba indonéští singlisté Hanna Ramadiniová a Jonatan Christie. V téměř hodinovém závěrečném mixu pak Kevin Sanjaya Sukamuljo a Masita Mahmudinová rozhodli o nejtěsnější výhře Indonésie. V souboji Korey s Japonskem se z vítězství díky dvěma zvládnutým třísetovým bitvám radovala Korea.

Ve finále už se na tři sety nehrálo, ale i tak to bylo hodně napínavé. Indonésie dvakrát vedla, aby nakonec odešla poražena 2:3 – vítězství Sukamulja a Mahmudinové v mixu následoval bod pro Koreu, když Jeon Hyuk Jin porazil Jonathana Christieho. Kevin Sanjaya Sukamuljo a Arya Maulana Aldiartama pak zvládli čtyřhru chlapců a Indonésie byla bod od výhry. Jenže Kim Hyo Min porazila ve dvouhře Hannu Ramadiniovou a v rozhodujícím deblu byly Kim Ji Won a Chae Yoo Jung lepší než jejich indonéské soupeřky.

Konečné pořadí týmů příliš nelichotí evropskému badmintonu – nejlepším týmem jsou až Dánové na 11. místě. Kvalitu umístěním v první desítce potvrdili nastupující asijští "tygři" Thajsko, Hong Kong, Singapur či Vietnam. Zklamáním jistě bude týmová fáze šampionátu pro čtrnáctou Indii, 25. Španělsko a dokonce až 27. výběr Spojených států amerických...

Pořadí družstev v týmovém šampionátu MS juniorů:

1. Korea, 2. Indonésie, 3. Čína, 4. Japonsko
5. Malajsie, 6. Thajsko, 7. Tchaj-wan, 8. Vietnam
9. Hongkong, 10. Singapur, 11. Dánsko, 12. Francie
13. Rusko, 14. Indie, 15. Německo, 16. Skotsko
17. Bulharsko, 18. Kanada, 19. Austrálie, 20. Turecko
21. Srí Lanka, 22. Finsko, 23. ČR, 24. JAR
25. Španělsko, 26. Arménie, 27. USA, 28. Botswana
29. Filipíny, 30. Uzbekistán

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS