O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: nejdále se dostal Adam Mendrek, mezi 32 nejlepších

V neděli skončila individuální soutěž mistrovství světa juniorů. Naši byli konfrontováni se špičkovou asijskou kvalitou, nejlepším výsledkem se stala účast Adama Mendreka mezi 32 nejlepšími. Dvou výher se dočkali hráči Číny a Korey, jednu zlatou vybojovalo Japonsko.

Češi v akci: střet s realitou, ale i naděje do budoucna

Pro naše hráče byl cenným každý získaný set i zápas. Ve smíšené čtyřhře Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou nešťastně podlehli skotskému páru Josh Neil-Julie Macphersonová na tři sety. Adam Mendrek s Monikou Světničkovou se dostali do druhého kola po výhře nad párem z Macau, posléze podlehli japonské dvojici Takuro Hoki, Rena Miyaurová. A na stejný výsledek dosáhli i Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou, když po úvodní výhře nad reprezentanty Srí Lanky podlehli Rianu Swastedianovi a Surii Delle Augustiové z Indonésie.

Ve dvouhře chlapců se hned v prvním kole se soutěží rozloučil Jiří Louda, když nevyužil nadějně rozehrané první sady a podlehli Vladimiru Šiškovovi z Bulharska. Jaromír Janáček a Adam Mendrek měli do značné míry podobný osud. Míra po prvním volném kole narazil na asijskou zeď – soupeř z Korey Heo Kwang Hee mu dovolil jen 3 a 7 bodů. Jak se později ukázalo, prohrál českokrumlovský junior s budoucím mistrem světa... Adam Mendrek byl díky světovému juniorskému žebříčku nasazen jako 5/8. Po volném kole si poradil s reprezentantem Filipín a dostal se tak mezi 32 nejlepších hráčů. Tam čekal další mimořádně těžký soupeř: Zhao Jun Peng z Číny. Adam uhrál 15 a 14 bodů, především však získal přesvědčení, že je schopen konkurovat i nejlepším Asiatům; ta nejlepší živá voda do dalšího tréninkového procesu.

Mezi dívkami si jednu výhru připsala Magdalena Lajdová, jež přehrála jednoznačně soupeřku z Botswany, posléze ji čekala Lee Ying Ying z Malajsie, která Majdě dovolila 3 a 12 bodů. Podobně si vedla Monika Světničková, jež měla první kolo volné, pak podlehla Kim Hyo Min z Korey 14:21 a 4:21. Denisa Šikalová se s dvouhrou rozloučila už v prvním zápase proti Rachael Honderichové z Kanady.

Ve čtyřhře chlapců měli Jaromír Janáček s Adamem Mendrekem hodně těžký los. Na dvojici Lee Cheuk Yiu-Yeung Shing Choi z Hong Kongu uhráli 17 a 12 bodů, ale vyřazení se nevyhnuli. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou měly příznivý los. V prvním kole ho využily, když porazily na dva sety Lindbergovou a Mattilovou z Finska. Ale pak bohužel nedokázaly po třísetové porážce projít přes Milu Ivanovovou a Marii Mitsovovou z Bulharska.

"Pravda v reálu je taková, že postup mezi posledních 32 hráčů ve dvouhrách a mixu a posledních 16 párů ve čtyřhrách je na hranici velmi dobrého až skvělého výsledku. Pro hráče z Evropy a zbytku světa v konfrontaci s Asií to platí dvojnásob," uvedl ve svém hodnocení reprezentační trenér Tomasz Mendrek. "Dvakrát postup mezi posledních 32 hráčů a párů v turnaji, jak se to povedlo letos naším hráčům, je nejen maximem možného, ale asi reálným odrazem herní kvality našeho současného juniorského badmintonu. Není to určitě málo. Historie se neptá. Za to, že Jaromír Janáček hned v prvním kole turnaje nastoupí hned proti pozdějšímu mistru světa – to je ten osud losu," dodal ještě.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Huang Kaixiang, Chen Qingchen (Čína) – Kevin Sanjaya Sukamuljo, Masita Mahmudinová (Indonésie) 21:18 20:22 23:21
dvouhra dívek: Akane Yamaguchiová - Aya Ohoriová (obě Japonsko) 21:11 21:13
dvouhra chlapců: Heo Kwang Hee (Korea) – Wang Tzu Wei (Tchaj-wan) 21:11 21:12
čtyřhra dívek: Chae Yoo Jung, Kim Ji Won (Korea) – Chen Qingchen, He Jiaxin (Čína) 21:19 21:15
čtyřhra chlapců: Li Junhui, Liu Yuchen - Huang Kaixiang, Zhen Si Wei (všichni Čína) 14:21 21:13 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!