O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: nejdále se dostal Adam Mendrek, mezi 32 nejlepších

V neděli skončila individuální soutěž mistrovství světa juniorů. Naši byli konfrontováni se špičkovou asijskou kvalitou, nejlepším výsledkem se stala účast Adama Mendreka mezi 32 nejlepšími. Dvou výher se dočkali hráči Číny a Korey, jednu zlatou vybojovalo Japonsko.

Češi v akci: střet s realitou, ale i naděje do budoucna

Pro naše hráče byl cenným každý získaný set i zápas. Ve smíšené čtyřhře Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou nešťastně podlehli skotskému páru Josh Neil-Julie Macphersonová na tři sety. Adam Mendrek s Monikou Světničkovou se dostali do druhého kola po výhře nad párem z Macau, posléze podlehli japonské dvojici Takuro Hoki, Rena Miyaurová. A na stejný výsledek dosáhli i Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou, když po úvodní výhře nad reprezentanty Srí Lanky podlehli Rianu Swastedianovi a Surii Delle Augustiové z Indonésie.

Ve dvouhře chlapců se hned v prvním kole se soutěží rozloučil Jiří Louda, když nevyužil nadějně rozehrané první sady a podlehli Vladimiru Šiškovovi z Bulharska. Jaromír Janáček a Adam Mendrek měli do značné míry podobný osud. Míra po prvním volném kole narazil na asijskou zeď – soupeř z Korey Heo Kwang Hee mu dovolil jen 3 a 7 bodů. Jak se později ukázalo, prohrál českokrumlovský junior s budoucím mistrem světa... Adam Mendrek byl díky světovému juniorskému žebříčku nasazen jako 5/8. Po volném kole si poradil s reprezentantem Filipín a dostal se tak mezi 32 nejlepších hráčů. Tam čekal další mimořádně těžký soupeř: Zhao Jun Peng z Číny. Adam uhrál 15 a 14 bodů, především však získal přesvědčení, že je schopen konkurovat i nejlepším Asiatům; ta nejlepší živá voda do dalšího tréninkového procesu.

Mezi dívkami si jednu výhru připsala Magdalena Lajdová, jež přehrála jednoznačně soupeřku z Botswany, posléze ji čekala Lee Ying Ying z Malajsie, která Majdě dovolila 3 a 12 bodů. Podobně si vedla Monika Světničková, jež měla první kolo volné, pak podlehla Kim Hyo Min z Korey 14:21 a 4:21. Denisa Šikalová se s dvouhrou rozloučila už v prvním zápase proti Rachael Honderichové z Kanady.

Ve čtyřhře chlapců měli Jaromír Janáček s Adamem Mendrekem hodně těžký los. Na dvojici Lee Cheuk Yiu-Yeung Shing Choi z Hong Kongu uhráli 17 a 12 bodů, ale vyřazení se nevyhnuli. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou měly příznivý los. V prvním kole ho využily, když porazily na dva sety Lindbergovou a Mattilovou z Finska. Ale pak bohužel nedokázaly po třísetové porážce projít přes Milu Ivanovovou a Marii Mitsovovou z Bulharska.

"Pravda v reálu je taková, že postup mezi posledních 32 hráčů ve dvouhrách a mixu a posledních 16 párů ve čtyřhrách je na hranici velmi dobrého až skvělého výsledku. Pro hráče z Evropy a zbytku světa v konfrontaci s Asií to platí dvojnásob," uvedl ve svém hodnocení reprezentační trenér Tomasz Mendrek. "Dvakrát postup mezi posledních 32 hráčů a párů v turnaji, jak se to povedlo letos naším hráčům, je nejen maximem možného, ale asi reálným odrazem herní kvality našeho současného juniorského badmintonu. Není to určitě málo. Historie se neptá. Za to, že Jaromír Janáček hned v prvním kole turnaje nastoupí hned proti pozdějšímu mistru světa – to je ten osud losu," dodal ještě.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Huang Kaixiang, Chen Qingchen (Čína) – Kevin Sanjaya Sukamuljo, Masita Mahmudinová (Indonésie) 21:18 20:22 23:21
dvouhra dívek: Akane Yamaguchiová - Aya Ohoriová (obě Japonsko) 21:11 21:13
dvouhra chlapců: Heo Kwang Hee (Korea) – Wang Tzu Wei (Tchaj-wan) 21:11 21:12
čtyřhra dívek: Chae Yoo Jung, Kim Ji Won (Korea) – Chen Qingchen, He Jiaxin (Čína) 21:19 21:15
čtyřhra chlapců: Li Junhui, Liu Yuchen - Huang Kaixiang, Zhen Si Wei (všichni Čína) 14:21 21:13 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!