O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: nejdále se dostal Adam Mendrek, mezi 32 nejlepších

V neděli skončila individuální soutěž mistrovství světa juniorů. Naši byli konfrontováni se špičkovou asijskou kvalitou, nejlepším výsledkem se stala účast Adama Mendreka mezi 32 nejlepšími. Dvou výher se dočkali hráči Číny a Korey, jednu zlatou vybojovalo Japonsko.

Češi v akci: střet s realitou, ale i naděje do budoucna

Pro naše hráče byl cenným každý získaný set i zápas. Ve smíšené čtyřhře Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou nešťastně podlehli skotskému páru Josh Neil-Julie Macphersonová na tři sety. Adam Mendrek s Monikou Světničkovou se dostali do druhého kola po výhře nad párem z Macau, posléze podlehli japonské dvojici Takuro Hoki, Rena Miyaurová. A na stejný výsledek dosáhli i Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou, když po úvodní výhře nad reprezentanty Srí Lanky podlehli Rianu Swastedianovi a Surii Delle Augustiové z Indonésie.

Ve dvouhře chlapců se hned v prvním kole se soutěží rozloučil Jiří Louda, když nevyužil nadějně rozehrané první sady a podlehli Vladimiru Šiškovovi z Bulharska. Jaromír Janáček a Adam Mendrek měli do značné míry podobný osud. Míra po prvním volném kole narazil na asijskou zeď – soupeř z Korey Heo Kwang Hee mu dovolil jen 3 a 7 bodů. Jak se později ukázalo, prohrál českokrumlovský junior s budoucím mistrem světa... Adam Mendrek byl díky světovému juniorskému žebříčku nasazen jako 5/8. Po volném kole si poradil s reprezentantem Filipín a dostal se tak mezi 32 nejlepších hráčů. Tam čekal další mimořádně těžký soupeř: Zhao Jun Peng z Číny. Adam uhrál 15 a 14 bodů, především však získal přesvědčení, že je schopen konkurovat i nejlepším Asiatům; ta nejlepší živá voda do dalšího tréninkového procesu.

Mezi dívkami si jednu výhru připsala Magdalena Lajdová, jež přehrála jednoznačně soupeřku z Botswany, posléze ji čekala Lee Ying Ying z Malajsie, která Majdě dovolila 3 a 12 bodů. Podobně si vedla Monika Světničková, jež měla první kolo volné, pak podlehla Kim Hyo Min z Korey 14:21 a 4:21. Denisa Šikalová se s dvouhrou rozloučila už v prvním zápase proti Rachael Honderichové z Kanady.

Ve čtyřhře chlapců měli Jaromír Janáček s Adamem Mendrekem hodně těžký los. Na dvojici Lee Cheuk Yiu-Yeung Shing Choi z Hong Kongu uhráli 17 a 12 bodů, ale vyřazení se nevyhnuli. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou měly příznivý los. V prvním kole ho využily, když porazily na dva sety Lindbergovou a Mattilovou z Finska. Ale pak bohužel nedokázaly po třísetové porážce projít přes Milu Ivanovovou a Marii Mitsovovou z Bulharska.

"Pravda v reálu je taková, že postup mezi posledních 32 hráčů ve dvouhrách a mixu a posledních 16 párů ve čtyřhrách je na hranici velmi dobrého až skvělého výsledku. Pro hráče z Evropy a zbytku světa v konfrontaci s Asií to platí dvojnásob," uvedl ve svém hodnocení reprezentační trenér Tomasz Mendrek. "Dvakrát postup mezi posledních 32 hráčů a párů v turnaji, jak se to povedlo letos naším hráčům, je nejen maximem možného, ale asi reálným odrazem herní kvality našeho současného juniorského badmintonu. Není to určitě málo. Historie se neptá. Za to, že Jaromír Janáček hned v prvním kole turnaje nastoupí hned proti pozdějšímu mistru světa – to je ten osud losu," dodal ještě.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Huang Kaixiang, Chen Qingchen (Čína) – Kevin Sanjaya Sukamuljo, Masita Mahmudinová (Indonésie) 21:18 20:22 23:21
dvouhra dívek: Akane Yamaguchiová - Aya Ohoriová (obě Japonsko) 21:11 21:13
dvouhra chlapců: Heo Kwang Hee (Korea) – Wang Tzu Wei (Tchaj-wan) 21:11 21:12
čtyřhra dívek: Chae Yoo Jung, Kim Ji Won (Korea) – Chen Qingchen, He Jiaxin (Čína) 21:19 21:15
čtyřhra chlapců: Li Junhui, Liu Yuchen - Huang Kaixiang, Zhen Si Wei (všichni Čína) 14:21 21:13 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS