O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: Češi v soutěži družstev 25.

V Japonsku startuje reprezentační výběr juniorů na mistrovství světa do 19 let. V soutěži družstev se našim začalo dařit až v utkáních o konečné pořadí, po třech porážkách ve skupině a třech výhrách v bojích o pořadí obsadili Češi celkové 25. místo.

Česko – Tchaj-wan 0:5

Hned na úvod se naši střetli se soupeřem z nejtěžších – Tchaj-wan patří mezi asijské badmintonové velmoci a jasně to našim juniorům ukázal. Při vysoké porážce se statečně držel Adam Mendrek ve dvouhře, kdy proti Tzu Wei Wangovi uhrál 16 a 10 bodů, ale zejména mix Jaromír Janáček – Lucie Černá. Sehraná českokrumlovská dvojice vzala set páru Chin Lin Wang – Szu Yu Chen a prohrála svůj zápas až v koncovce třetího setu.

přehled zápasů

Česko – Rusko 1:4

Další nasazený soupeř ve skupině bylo Rusko – proti evropským konkurentům ale naši předvedli mnohem lepší výkon a při troše štěstí v koncovkách mohli favorita zaskočit. Velká škoda byla už úvodní čtyřhry: Adam Mendrek s Michalem Světničkou podlehli ruským soupeřům 19:21 ve třetím setu. Skóre srovnala Lucie Černá, která přehrála Natalii Rogovovou, ale to bylo z naší strany vše. Jaromír Janáček těsně podlehl Sergeji Sirantovi, a na své soupeře nestačily ani páry Ivana Zychová-Monika Světničková a Jaromír Janáček-Lucie Černá.

přehled zápasů

Česko – Austrálie 2:3

Pokud měli naši junioři smůlu proti Rusku, s Austrálií to byla tuplovaná porce... Po 41 minutách prohrál Jaromír Janáček úvodní dvouhru s Danielem Gudou 21:23 v koncovce třetí sady! Bod, který nám chyběl, abychom remízu přetavili ve vítězství, protože vzápětí Lucie Černá přehrála Verdet Kesslerovou ve třech setech a Adam Mendrek s Michalem Světničkou udrželi "na distanc" pár Sawan Serasinghe-Cham Chen. Po prohrané čtyřhře dívek to bylo 2:2 a rozhodoval závěrečný mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá se drželi až do koncovky třetího setu, ale ta jim utekla poměrem 18:21. Naši tak obsadili poslední, čtvrté místo ve skupině.

přehled zápasů

Česko – Uzbekistán 3:0

Zápasy o celkové 25. místo otevřel duel s Uzbekistánem. Protože šlo o vyřazovací část, už se nedohrávaly zápasy za rozhodnutého stavu. A naši bleskově rozhodli o výhře 3:0 – Adam Mendrek nedal šanci Arťomu Savaťuginovi, ještě jasnější byla vyhraná dvouhra Lucie Černé nad Marií Pakinovou a třetí bod během pouhých 14 minut přidali Adam Mendrek s Michalem Světničkou.

přehled zápasů

Česko – Bulharsko 3:1

V náročném souboji s evropským konkurentem z Bulharska nás tentokrát do zápasu výtečně odpíchl vyrovnaný mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá v něm porazili Dimitara Delčeva a Milu Ivanovovou 22:20 ve třetím setu. Vedení ještě zvýraznil singlovým vítězstvím Adam Mendrek. Jeho oddílová kolegyně Monika Světničková sice nestačila na Marii Mitsovovou, ale o výhře českého týmu vzápětí rozhodla čtyřhra Adam Mendrek-Michal Světnička.

přehled zápasů

Česko – Irsko 3:2

V duelu o konečné 25. místo bojovali naši proti Irsku. V úvodní dvouhře Adam Mendrek podlehl Jonathanu Dolanovi. Stav ale srovnala Lucie Černá, která porazila Annah Stephensonovou. Adam Mendrek vzápětí napravil své singlové zaváhání, když získal bod ze čtyřhry spolu s Michalem Světničkou – výborná bilance brněnských deblistů je odpovědí na kritiku nominace. Naopak za pravdu kritikům výsledkově daly Monika Světničková s Ivanou Zychovou; po jejich prohře byl stav 2:2 a o výsledku utkání Česko-Irsko tak musel rozhodnout mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá v něm za 21 minut vybojovali vítězství nad dvojicí Joshua Magee-Rachel Darraghová a zajistili tak našemu celku konečné 25. místo.

přehled zápasů

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!