O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: Češi v soutěži družstev 25.

V Japonsku startuje reprezentační výběr juniorů na mistrovství světa do 19 let. V soutěži družstev se našim začalo dařit až v utkáních o konečné pořadí, po třech porážkách ve skupině a třech výhrách v bojích o pořadí obsadili Češi celkové 25. místo.

Česko – Tchaj-wan 0:5

Hned na úvod se naši střetli se soupeřem z nejtěžších – Tchaj-wan patří mezi asijské badmintonové velmoci a jasně to našim juniorům ukázal. Při vysoké porážce se statečně držel Adam Mendrek ve dvouhře, kdy proti Tzu Wei Wangovi uhrál 16 a 10 bodů, ale zejména mix Jaromír Janáček – Lucie Černá. Sehraná českokrumlovská dvojice vzala set páru Chin Lin Wang – Szu Yu Chen a prohrála svůj zápas až v koncovce třetího setu.

přehled zápasů

Česko – Rusko 1:4

Další nasazený soupeř ve skupině bylo Rusko – proti evropským konkurentům ale naši předvedli mnohem lepší výkon a při troše štěstí v koncovkách mohli favorita zaskočit. Velká škoda byla už úvodní čtyřhry: Adam Mendrek s Michalem Světničkou podlehli ruským soupeřům 19:21 ve třetím setu. Skóre srovnala Lucie Černá, která přehrála Natalii Rogovovou, ale to bylo z naší strany vše. Jaromír Janáček těsně podlehl Sergeji Sirantovi, a na své soupeře nestačily ani páry Ivana Zychová-Monika Světničková a Jaromír Janáček-Lucie Černá.

přehled zápasů

Česko – Austrálie 2:3

Pokud měli naši junioři smůlu proti Rusku, s Austrálií to byla tuplovaná porce... Po 41 minutách prohrál Jaromír Janáček úvodní dvouhru s Danielem Gudou 21:23 v koncovce třetí sady! Bod, který nám chyběl, abychom remízu přetavili ve vítězství, protože vzápětí Lucie Černá přehrála Verdet Kesslerovou ve třech setech a Adam Mendrek s Michalem Světničkou udrželi "na distanc" pár Sawan Serasinghe-Cham Chen. Po prohrané čtyřhře dívek to bylo 2:2 a rozhodoval závěrečný mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá se drželi až do koncovky třetího setu, ale ta jim utekla poměrem 18:21. Naši tak obsadili poslední, čtvrté místo ve skupině.

přehled zápasů

Česko – Uzbekistán 3:0

Zápasy o celkové 25. místo otevřel duel s Uzbekistánem. Protože šlo o vyřazovací část, už se nedohrávaly zápasy za rozhodnutého stavu. A naši bleskově rozhodli o výhře 3:0 – Adam Mendrek nedal šanci Arťomu Savaťuginovi, ještě jasnější byla vyhraná dvouhra Lucie Černé nad Marií Pakinovou a třetí bod během pouhých 14 minut přidali Adam Mendrek s Michalem Světničkou.

přehled zápasů

Česko – Bulharsko 3:1

V náročném souboji s evropským konkurentem z Bulharska nás tentokrát do zápasu výtečně odpíchl vyrovnaný mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá v něm porazili Dimitara Delčeva a Milu Ivanovovou 22:20 ve třetím setu. Vedení ještě zvýraznil singlovým vítězstvím Adam Mendrek. Jeho oddílová kolegyně Monika Světničková sice nestačila na Marii Mitsovovou, ale o výhře českého týmu vzápětí rozhodla čtyřhra Adam Mendrek-Michal Světnička.

přehled zápasů

Česko – Irsko 3:2

V duelu o konečné 25. místo bojovali naši proti Irsku. V úvodní dvouhře Adam Mendrek podlehl Jonathanu Dolanovi. Stav ale srovnala Lucie Černá, která porazila Annah Stephensonovou. Adam Mendrek vzápětí napravil své singlové zaváhání, když získal bod ze čtyřhry spolu s Michalem Světničkou – výborná bilance brněnských deblistů je odpovědí na kritiku nominace. Naopak za pravdu kritikům výsledkově daly Monika Světničková s Ivanou Zychovou; po jejich prohře byl stav 2:2 a o výsledku utkání Česko-Irsko tak musel rozhodnout mix. Jaromír Janáček a Lucie Černá v něm za 21 minut vybojovali vítězství nad dvojicí Joshua Magee-Rachel Darraghová a zajistili tak našemu celku konečné 25. místo.

přehled zápasů

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS