O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: Češi obsadili 29. místo

Čtyřčlenná česká výprava startovala na mistrovství světa juniorů v Malajsii. V týmovém turnaji se našim podařilo dosáhnout na konečné 29. místo, v individiuální soutěži jsme byli – podobně jako zbytek Evropy – rádi za každý uhraný set a zápas.

Týmová soutěž: nadějný rozjezd, ale favority jsme nezaskočili

Mistrovství světa juniorů se letos koná v nestandardním termínu, protože jde zároveň o kvalifikační turnaj na olympijské hry mládeže. Českou republiku v Malajsii reprezentovalo kvarteto Monika Světničková, Magdalena Lajdová, Jan Somerlík a Lukáš Holub pod vedením reprezentačního trenéra Tomasze Mendreka.

V základní skupině jsme se hned v prvním utkání postavili silnému Bulharsku. A i když se naši hráči museli vypořádat s náročnou cestou a časovým posunem, málem favorita překvapili. Mix Somerlík-Světničková otevřel utkání výhrou na tři sety; bod přinesla čtyřhra Lajdová-Světničková a výhru měli ve svých rukou v deblu Lukáš Holub s Janem Somerlíkem, kteří nakonec podlehli svým soupeřům 18:21 ve třetím setu. Porážka 2:3 s Bulharskem byla dobrým výsledkem na rozjezd turnaje.

Následovalo utkání s jednoznačným favoritem z Hong Kongu. Proti silným Asiatům se nepodařilo uhrát ani set, nejnadějnější výkon předvedly v deblu Monika Světničková s Magdalenou Lajdovou, které se dostaly až na 18 bodů.

Druhý soutěžní den přinesl první vítězství, když si naši poradili s outsiderem skupiny z Macaa. Vítězství 4:1 znamenalo i příjemnou jistotu, že si naši zahrají o konečné pořadí a neskončí na posledním místě základní skupiny. Naopak silnému celku Filipín jsme podlehli 0:5 a čtvrté místo znamenalo hrát o celkovou 25. příčku.

Ani pavouka o konečné umístění jsme nezačali šťastně. Proti Srí Lance bylo rozhodnuto během jediné hodiny, kdy naši podlehli ostrovnímu soupeři 0:3. Až následné dva zápasy proti naopak výrazně "kontinentálním" soupeřům přinesly opět radost z vítězství, a to v poměru 3:0 nad Mongolskem a 3:1 nad Uzbekistánem. Češi tak mezi týmy obsadili 29. místo.

Namísto poklidného hodnocení týmové soutěže a přípravy na individuální turnaj si prožila česká výprava hororový pátek. Během výklusu se vážně zranil Lukáš Holub, který si zapadnutím do kanálu způsobil tržnou ránu na noze. Jak se později ukázalo, ačkoliv nešlo o zlomeninu, zranění mu zamezilo ve startu v nedělních zápasech. A aby toho nebylo málo, své si užila i Monika Světničková, kterou trápily žaludeční problémy. Brněnskou hráčku se ale do neděle uschopnit podařilo.

Individuální turnaj: dva vítězné zápasy Magdaleny Lajdové

Turnaj jednotlivců pro naše hráče začal v neděli... a pro většinu v neděli také skončil. Z vítězství se radovala pouze Magda Lajdová, která vyřadila v prvním kole dvouhry Filipínku Mariyi Anghelu Sevillovou 21:17 a 21:12, ve druhém kole uhrála 12 a 17 bodů na Park Sun Young z Korey. Společně s Monikou Světničkovou pak uhrála také jedno kolo ve čtyřhře dívek, když vyřadily Jihoafričanky Anri Schooneesovou a Janke Van Der Vyver 21:15 21:10. V úterním zápase s turnajovými dvojkami Pacharapun Chochuwongovou a Chanisou Teachavorasinskunovou z Thajska vydržely na kurtu dvacet minut a uhrály 8 a 11 bodů.

Hezký zápas odehráli také Jan Somerlík s Monikou Světničkovou v mixu proti indické dvojici, které podlehli až po třech setech. Monika ve své dvouhře nestačila na Airah Mae Nicole Albovou z Filipín; Jan Somerlík pak podlehl Luisi Ramonu Garridovi z Mexika.

"Výsledek z říše snů – kterým je postup mezi posledních 16 hráčů nebo párů – se stejně jako loni na podzim v Bangkoku nepovedl. To se ale ve dvouhře kluků nepovedlo žádnému Evropanovi a ve dvouhře holek pouze dvěma. I to o něčem vypovídá," hodnotil pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!