O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: Češi obsadili 29. místo

Čtyřčlenná česká výprava startovala na mistrovství světa juniorů v Malajsii. V týmovém turnaji se našim podařilo dosáhnout na konečné 29. místo, v individiuální soutěži jsme byli – podobně jako zbytek Evropy – rádi za každý uhraný set a zápas.

Týmová soutěž: nadějný rozjezd, ale favority jsme nezaskočili

Mistrovství světa juniorů se letos koná v nestandardním termínu, protože jde zároveň o kvalifikační turnaj na olympijské hry mládeže. Českou republiku v Malajsii reprezentovalo kvarteto Monika Světničková, Magdalena Lajdová, Jan Somerlík a Lukáš Holub pod vedením reprezentačního trenéra Tomasze Mendreka.

V základní skupině jsme se hned v prvním utkání postavili silnému Bulharsku. A i když se naši hráči museli vypořádat s náročnou cestou a časovým posunem, málem favorita překvapili. Mix Somerlík-Světničková otevřel utkání výhrou na tři sety; bod přinesla čtyřhra Lajdová-Světničková a výhru měli ve svých rukou v deblu Lukáš Holub s Janem Somerlíkem, kteří nakonec podlehli svým soupeřům 18:21 ve třetím setu. Porážka 2:3 s Bulharskem byla dobrým výsledkem na rozjezd turnaje.

Následovalo utkání s jednoznačným favoritem z Hong Kongu. Proti silným Asiatům se nepodařilo uhrát ani set, nejnadějnější výkon předvedly v deblu Monika Světničková s Magdalenou Lajdovou, které se dostaly až na 18 bodů.

Druhý soutěžní den přinesl první vítězství, když si naši poradili s outsiderem skupiny z Macaa. Vítězství 4:1 znamenalo i příjemnou jistotu, že si naši zahrají o konečné pořadí a neskončí na posledním místě základní skupiny. Naopak silnému celku Filipín jsme podlehli 0:5 a čtvrté místo znamenalo hrát o celkovou 25. příčku.

Ani pavouka o konečné umístění jsme nezačali šťastně. Proti Srí Lance bylo rozhodnuto během jediné hodiny, kdy naši podlehli ostrovnímu soupeři 0:3. Až následné dva zápasy proti naopak výrazně "kontinentálním" soupeřům přinesly opět radost z vítězství, a to v poměru 3:0 nad Mongolskem a 3:1 nad Uzbekistánem. Češi tak mezi týmy obsadili 29. místo.

Namísto poklidného hodnocení týmové soutěže a přípravy na individuální turnaj si prožila česká výprava hororový pátek. Během výklusu se vážně zranil Lukáš Holub, který si zapadnutím do kanálu způsobil tržnou ránu na noze. Jak se později ukázalo, ačkoliv nešlo o zlomeninu, zranění mu zamezilo ve startu v nedělních zápasech. A aby toho nebylo málo, své si užila i Monika Světničková, kterou trápily žaludeční problémy. Brněnskou hráčku se ale do neděle uschopnit podařilo.

Individuální turnaj: dva vítězné zápasy Magdaleny Lajdové

Turnaj jednotlivců pro naše hráče začal v neděli... a pro většinu v neděli také skončil. Z vítězství se radovala pouze Magda Lajdová, která vyřadila v prvním kole dvouhry Filipínku Mariyi Anghelu Sevillovou 21:17 a 21:12, ve druhém kole uhrála 12 a 17 bodů na Park Sun Young z Korey. Společně s Monikou Světničkovou pak uhrála také jedno kolo ve čtyřhře dívek, když vyřadily Jihoafričanky Anri Schooneesovou a Janke Van Der Vyver 21:15 21:10. V úterním zápase s turnajovými dvojkami Pacharapun Chochuwongovou a Chanisou Teachavorasinskunovou z Thajska vydržely na kurtu dvacet minut a uhrály 8 a 11 bodů.

Hezký zápas odehráli také Jan Somerlík s Monikou Světničkovou v mixu proti indické dvojici, které podlehli až po třech setech. Monika ve své dvouhře nestačila na Airah Mae Nicole Albovou z Filipín; Jan Somerlík pak podlehl Luisi Ramonu Garridovi z Mexika.

"Výsledek z říše snů – kterým je postup mezi posledních 16 hráčů nebo párů – se stejně jako loni na podzim v Bangkoku nepovedl. To se ale ve dvouhře kluků nepovedlo žádnému Evropanovi a ve dvouhře holek pouze dvěma. I to o něčem vypovídá," hodnotil pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Croatian Junior International: české finále vyhrála Tomalová

Velmi úspěšná byla česká výprava na juniorském mezinárodním mistrovství Chorvatska. Ve dvouhře dívek se hrálo české finále, Kateřina Tomalová v něm porazila Lucii Černou. Kousek od vítězství byli i nakonec druzí ve čtyřhře chlapců ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS