O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: Adam Mendrek mezi 16 nejlepšími!

Parádního výsledku dosáhl v individuálním turnaji mistrovství světa juniorů Adam Mendrek. Brněnský badmintonista se dostal mezi 16 nejlepších hráčů ve dvouhře a porazil juniorského mistra Evropy do 17 let.

Adam mezi trojicí nejlepších Evropanů

V turnaji tahali hráči ze starého kontinentu za výrazně kratší konec než zástupci asijských velmocí. O to cennější byly všechny úspěchy Evropanů: a mezi ně se zařadila i osmifinálová účast Adama Mendreka. Ten pořádně napínal své trenéry už v úvodním kole proti Vincentu De Vriesovi z Nizozemska: porazil ho až 22:20 ve třetím setu, kdy navíc čelil dvěma mečbolům. Hned další zápas mu ale přinesl úplně jiný výsledek i výkon: s Alexem Lanem z Anglie, mistrem Evropy do 17 let, se Adam prostřílel k jednoznačnější výhře 21:19 a 21:16. Vedle cenného skalpu si tím zajistil také postup mezi 16 nejlepších, což z Evropanů dokázal už pouze Ir Jonathan Dolan a největší favorit mistrovství Viktor Axelsen... Další kolo už se Adamovi stalo osudným, podlehl Hsu Jui Tingovi z Tchaj-wanu 10:21 a 14:21. I tak je ale účast ve čtvrtém kole juniorského šampionátu parádním úspěchem a motivací pro další tréninkovou práci.

Dalším našim reprezentantům už se podobného výsledku dosáhnout nepodařilo. Ve dvouhře chlapců si Michal Světnička i Jaromír Janáček připsali jedno vítězné kolo (Michal porazil Truskalova z Ukrajiny, Míra Bachšulajeva z Uzbekistánu) a porážku ve druhém zápase (Michal nestačil na Noese z Dánska, Míra na Inda Daniho).

Mezi dívkami Ivana Zychová po volném kole prohrála s Kjaersfeldtovou z Dánska, Monika Světničková srdnatě vzdorovala Samarchantsové z Ukrajiny, ale prohrála koncovku třetího setu 20:22. Nejlepšího výsledku podle očekávání dosáhla Lucie Černá, která po volném kole porazila Kaeppleinovou z Německa a sehrála pěkný třísetový duel s Ryu Young Seo z Korey.

Ve čtyřhře chlapců nás zastupovala dvojice Mendrek-Světnička, ale kluci, kteří byli velkými oporami v týmové soutěži, v té individuální vypadli už v prvním kole s japonskou dvojicí Kobayashi-Koga. Podobně si vedl i pár Světničková-Zychová v dívčí čtyřhře, hned v prvním kole naše holky podlehly Ivanovové a Mitsovové z Bulharska.

V mixu narazila sourouzenecká dvojice Světničkových na tchajwanské soupeře, a to byla v prvním kole konečná. Podobně se vedlo i páru Mendrek-Zychová, jenž skončil na raketách Francouzů Kersaudyho a Tranové. Českokrumlovská dvojice Janáček-Černá měla volné kolo a v dalším jí k postupu pomohl walkover – a tak si zahráli až ve třetím kole mezi 32 nejlepšími dvojicemi s hongkongským párem Tang Chun Man-Ng Wing Yung. A asijským borcům srdnatě vzdorovali – prohráli 18:21 a 16:21.

Trenér národní juniorské reprezentace Petr Koukal st. ve svém hodnocení pro svazový web vyzdvihl především výsledek Adama Mendreka: „V soutěži jednotlivců se nám z řady zápasů podařil jeden skvělý výsledek, o který se postaral Adam, když jako jeden ze tří Evropanů dokázal projít až do osmifinále.“ Pochválil ale i Lucii, Mirka a za bojovnost také Moniku. „Při hodnocení našich výsledků musíme být realisty a podívat se na to, jaký je dlouhodobý stav ve světovém juniorském badmintonu. O tom, že i nejlepší evropské týmy tady hrají druhé nebo třetí housle svědčí i letmý pohled do výsledků šampionátu a nic na tom nemůže změnit ani taková výjimka, jakou je Dán Axelsen,“ uvedl na závěr své zprávy.

Čtěte také:

hodnocení turnaje očima Adama Mendreka
článek na webu Lucie Černé
oficiální web Míry Janáčka
zprávy z Japonska od Ivany Zychové

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!