O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMJ Polska: čeští junioři získali dvě stříbra

Mezinárodní mistrovství juniorů Polska se konalo v dostupné lokaci – do města Kedzierzyn-Kozle tak dorazila i početná skupina českých reprezentantů. A našim hráčům se dařilo: Tereza Lajdová a Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou dokonce dosáhly na stříbrné medaile.

Za největšími českými úspěchy stály dívky

Mezinárodní mistrovství Polska přineslo našim hned dvojnásobnou stříbrnou radost. K velkému výkonu se ve dvouhře vzepjala Tereza Lajdová. Hráčka pražské Astry dokázala hned v prvním kole porazit nasazenou Belgičanku Angelu Castillovou, dokázala zdolat soupeřky z Francie i Maďarska, a v semifinálové bitvě dokázala překonat i extraligovou soupeřku Ivanu Kubíkovou ze Slovenska (zatímco Lajdová je oporou ligového týmu Astry, Kubíková hájí barvy Slavie TU Liberec). Jedinou přemožitelkou Terezy Lajdové ve dvouhře se tak stala až první nasazená a jednoznačná vítězka turnaje Yelyzaveta Zharková z Ukrajiny.

Alžběta Bášová s Lucií Havlovou vstupovaly do turnaje jako nasazený pár a naplno využily příznivého losu. V prvním kole si poradily s anglickým párem, vyřadily českofinský pár Pekkolová-Brečkayová a zazářily proti ukrajinské dvojici číslo 2 ve čvrtfinále. Semifinálová výhra nad maďarským párem katapultovala opory naší juniorské reprezentace až do finále, v něm se ale stejně jako u dvouhry dívek z výhry radovalo turnajové číslo 1 – anglická dvojice Fletcherová-Lewczynská.

Finálový souboj: Anglie 3, Ukrajina 2

Tituly si na mezinárodním mistrovství Polska juniorů nakonec rozdělily pouze dva reprezentační týmy. Nejúspěšnější bylo družstvo Anglie: zástupci Badminton England ovládli všechny párové disciplíny. Naopak ve dvouhrách prodali své schopnosti Ukrajinci. Yelyzaveta Zharková a Artem Pochtarev zvítězili ve dvouhře dívek, respektive chlapců. Nejúspěšnějším jednotlivcem turnaje se ovšem stala Jessice Fletcherová – společně s Helenou Lewczynskou vyhrála čtyřhru dívek, s Christopherem Colesem pak mix.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Christopher Coles, Jessica Fletcherová - Matthew Nottingham, Helena Lewczynská (všichni Anglie) 23:25 21:14 21:16
dvouhra mužů: Artem Pochtarev (Ukrajina) – Christopher Coles (Anglie) 21:18 22:20
čtyřhra mužů: Christopher Coles, Matthew Nottingham (Anglie) – Gennadiy Natarov, Artem Pochtarev (Ukrajina) 21:15 24:22
dvouhra žen: Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) – Tereza Lajdová (ČR) 21:11 21:9
čtyřhra dívek: Jessica Fletcherová, Helena Lewczynská (Anglie) – Alžběta Bášová, Lucie Havlová (ČR) 21:17 21:15

Kompletní výsledky turnaje najdete na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS