O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMJ Polska: čeští junioři získali dvě stříbra

Mezinárodní mistrovství juniorů Polska se konalo v dostupné lokaci – do města Kedzierzyn-Kozle tak dorazila i početná skupina českých reprezentantů. A našim hráčům se dařilo: Tereza Lajdová a Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou dokonce dosáhly na stříbrné medaile.

Za největšími českými úspěchy stály dívky

Mezinárodní mistrovství Polska přineslo našim hned dvojnásobnou stříbrnou radost. K velkému výkonu se ve dvouhře vzepjala Tereza Lajdová. Hráčka pražské Astry dokázala hned v prvním kole porazit nasazenou Belgičanku Angelu Castillovou, dokázala zdolat soupeřky z Francie i Maďarska, a v semifinálové bitvě dokázala překonat i extraligovou soupeřku Ivanu Kubíkovou ze Slovenska (zatímco Lajdová je oporou ligového týmu Astry, Kubíková hájí barvy Slavie TU Liberec). Jedinou přemožitelkou Terezy Lajdové ve dvouhře se tak stala až první nasazená a jednoznačná vítězka turnaje Yelyzaveta Zharková z Ukrajiny.

Alžběta Bášová s Lucií Havlovou vstupovaly do turnaje jako nasazený pár a naplno využily příznivého losu. V prvním kole si poradily s anglickým párem, vyřadily českofinský pár Pekkolová-Brečkayová a zazářily proti ukrajinské dvojici číslo 2 ve čvrtfinále. Semifinálová výhra nad maďarským párem katapultovala opory naší juniorské reprezentace až do finále, v něm se ale stejně jako u dvouhry dívek z výhry radovalo turnajové číslo 1 – anglická dvojice Fletcherová-Lewczynská.

Finálový souboj: Anglie 3, Ukrajina 2

Tituly si na mezinárodním mistrovství Polska juniorů nakonec rozdělily pouze dva reprezentační týmy. Nejúspěšnější bylo družstvo Anglie: zástupci Badminton England ovládli všechny párové disciplíny. Naopak ve dvouhrách prodali své schopnosti Ukrajinci. Yelyzaveta Zharková a Artem Pochtarev zvítězili ve dvouhře dívek, respektive chlapců. Nejúspěšnějším jednotlivcem turnaje se ovšem stala Jessice Fletcherová – společně s Helenou Lewczynskou vyhrála čtyřhru dívek, s Christopherem Colesem pak mix.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Christopher Coles, Jessica Fletcherová - Matthew Nottingham, Helena Lewczynská (všichni Anglie) 23:25 21:14 21:16
dvouhra mužů: Artem Pochtarev (Ukrajina) – Christopher Coles (Anglie) 21:18 22:20
čtyřhra mužů: Christopher Coles, Matthew Nottingham (Anglie) – Gennadiy Natarov, Artem Pochtarev (Ukrajina) 21:15 24:22
dvouhra žen: Yelyzaveta Zharková (Ukrajina) – Tereza Lajdová (ČR) 21:11 21:9
čtyřhra dívek: Jessica Fletcherová, Helena Lewczynská (Anglie) – Alžběta Bášová, Lucie Havlová (ČR) 21:17 21:15

Kompletní výsledky turnaje najdete na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!