O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMJ ČR: Denisa Šikalová a Magdalena Lajdová vítězí ve čtyřhře!

Mezinárodní juniorské mistrovství ČR hostila tradičně ve dnech 14.-16. listopadu Orlová. Českým barvám přinesl letošní ročník velký úspěch, když Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou zvítězily ve čtyřhře dívek.

Dívčí čtyřhra byla zároveň disciplínou, která divákům v Orlové nabídla největší počet dramatických třísetových bitev. Ostatně turnajová cesta Šikalové a Lajdové za konečným prvním místem hovoří za vše. Po prvním volném kole porazily české reprezentantky Lucii Grenčíkovou a Angeliku Vargovou ze Slovenska 21:15 18:21 a 21:18. Ještě těsnější to bylo ve čtvrtfinále proti Annet Karsai a Rece Madarasz z Maďarska: 20:22 21:11 a 22:20. V semifinále čekaly turnajové dvojky Katarina Beton a Ema Cizelj ze Slovinska. I s nimi si Denisa a Magdalena poradily, tentokrát výsledkem 21:19 17:21 a 23:21. Až finále proti ruskému páru Ksenia Evgenova-Elizaveta Pyatina zvládly české dívky "bezpečně" ve dvou sadách, poměrem 21:13 a 21:15.

Denisa Šikalová prožila velmi úspěšný turnaj, když k prvnímu místu ze čtyřhry přidala ještě druhou příčku v mixu společně s Lukášem Holubem. Cenné jsou zejména výhry českého páru nad maďarskou sourozeneckou dvojicí Tamász a Réka Madarász; a semifinálové vítězství nad dvojicí Sebastian Ming Kee Li – Debora Jille z Nizozemska. V souboji o zlato už Denisa a Lukáš podlehli Przemyslawu Szydlowskému a Joanně Stanisz z Polska 22:20 16:21 a 17:21.

Zatímco Denisa Šikalová k deblovému zlatu přidala mixové stříbro, Magdalena Lajdová "dozdobila" svou medailovou sbírku bronzem za dvouhru. Do semifinále se dostala přes polskou soupeřku Wiktorii Adamek a po třísetové výhře nad reprezentační spoluhráčkou Monikou Světničkovou, s ruskou protivnicí Ksenií Evgenovou už si ale neporadila.

Také ve dvouhře chlapců nezůstaly české barvy bez cenného kovu. Probojoval se k němu Petr Beran, který získal cenný skalp Michala Kokosického z Polska mezi osmi nejlepšími. I další Češi ale sehráli pěkné zápasy: Michal Hubáček vzal set nakonec druhému Srbovi Dragoslavu Petrovičovi, Jan Louda porazil hned dvojici slovinských soupeřů a podlehl až pozdějšímu vítězu Gnedtovi z Rakouska.

Co Janu Loudovi nevyšlo ve dvouhře, to napravil v deblu společně s Janem Somerlíkem. Spojení dvou šikovných leváků na mezinárodní scéně dobře funguje, v Orlové dokázali Louda se Somnerlíkem přejít přes dva silné slovinské a jeden polský pár až do semfiinále, kde podlehli Mateuszi Biernackému a Przemyslawu Szydlowskému 17:21 ve třetím setu. Vítězi turnaje se stali další polští deblisté Aleksander Jablonski a Krzystow Jakowczuk.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS