O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMJ ČR: Denisa Šikalová a Magdalena Lajdová vítězí ve čtyřhře!

Mezinárodní juniorské mistrovství ČR hostila tradičně ve dnech 14.-16. listopadu Orlová. Českým barvám přinesl letošní ročník velký úspěch, když Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou zvítězily ve čtyřhře dívek.

Dívčí čtyřhra byla zároveň disciplínou, která divákům v Orlové nabídla největší počet dramatických třísetových bitev. Ostatně turnajová cesta Šikalové a Lajdové za konečným prvním místem hovoří za vše. Po prvním volném kole porazily české reprezentantky Lucii Grenčíkovou a Angeliku Vargovou ze Slovenska 21:15 18:21 a 21:18. Ještě těsnější to bylo ve čtvrtfinále proti Annet Karsai a Rece Madarasz z Maďarska: 20:22 21:11 a 22:20. V semifinále čekaly turnajové dvojky Katarina Beton a Ema Cizelj ze Slovinska. I s nimi si Denisa a Magdalena poradily, tentokrát výsledkem 21:19 17:21 a 23:21. Až finále proti ruskému páru Ksenia Evgenova-Elizaveta Pyatina zvládly české dívky "bezpečně" ve dvou sadách, poměrem 21:13 a 21:15.

Denisa Šikalová prožila velmi úspěšný turnaj, když k prvnímu místu ze čtyřhry přidala ještě druhou příčku v mixu společně s Lukášem Holubem. Cenné jsou zejména výhry českého páru nad maďarskou sourozeneckou dvojicí Tamász a Réka Madarász; a semifinálové vítězství nad dvojicí Sebastian Ming Kee Li – Debora Jille z Nizozemska. V souboji o zlato už Denisa a Lukáš podlehli Przemyslawu Szydlowskému a Joanně Stanisz z Polska 22:20 16:21 a 17:21.

Zatímco Denisa Šikalová k deblovému zlatu přidala mixové stříbro, Magdalena Lajdová "dozdobila" svou medailovou sbírku bronzem za dvouhru. Do semifinále se dostala přes polskou soupeřku Wiktorii Adamek a po třísetové výhře nad reprezentační spoluhráčkou Monikou Světničkovou, s ruskou protivnicí Ksenií Evgenovou už si ale neporadila.

Také ve dvouhře chlapců nezůstaly české barvy bez cenného kovu. Probojoval se k němu Petr Beran, který získal cenný skalp Michala Kokosického z Polska mezi osmi nejlepšími. I další Češi ale sehráli pěkné zápasy: Michal Hubáček vzal set nakonec druhému Srbovi Dragoslavu Petrovičovi, Jan Louda porazil hned dvojici slovinských soupeřů a podlehl až pozdějšímu vítězu Gnedtovi z Rakouska.

Co Janu Loudovi nevyšlo ve dvouhře, to napravil v deblu společně s Janem Somerlíkem. Spojení dvou šikovných leváků na mezinárodní scéně dobře funguje, v Orlové dokázali Louda se Somnerlíkem přejít přes dva silné slovinské a jeden polský pár až do semfiinále, kde podlehli Mateuszi Biernackému a Przemyslawu Szydlowskému 17:21 ve třetím setu. Vítězi turnaje se stali další polští deblisté Aleksander Jablonski a Krzystow Jakowczuk.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!