O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den druhý: Koukal a Gavnholt jsou ve finále!

Brno se zatajeným dechem sleduje fantastické výkony českých singlistů: Petr Koukal i Kristína Gavnholt dvakrát vyhráli a budou startovat v nedělním finálovém programu. Koukal se utká s Wachou z Polska, Gavnholt čeká na indickou soupeřku Panthawane.

Petr Koukal opět popřel nasazení

Poté, co v pátek vyřadil nasazeného hráče číslo dva, poradil si Petr Koukal dnes s dalšími favority. Ve svém prvním zápase porazil Valerije Atrašenkova z Ukrajiny 24:22 a 22:20. Sám bodový stav napovídá, jak dramatické utkání to bylo. Důležitou roli sehrálo také odpískané špatné podání Ukrajince za stavu 20:19 - ale těžko může soupeř svádět prohru na jediné rozhodnutí servisového sudí. Naplno se ukazuje, že je Petr Koukal hráčem, který může čerpat sílu z fandění a podpory publika - a že se v dobré formě a pohodě může měřit se soupeři z Evropy...

...i z Asie, jak dokázalo jeho večerní semifinále. Tam se Petrovi postavil Hsu Jen Hao, tchaj-wanský singlista a nasazený hráč číslo tři. V přímém televizním přenosu si přemožitel Chetana Ananda uhrál na Petra pouze 12 a 10 bodů a zaplněná hala na Vodově ulici mohla vybuchnout nadšením: Petr Koukal postoupil do finále mezinárodního mistrovství České republiky 2011.

Kristína Gavnholt hrála s bohorovným klidem

Oproti "bouřliváku" Koukalovi je Kristína Gavnholt ona pověstná tichá voda, která břehy mele. Ve svém čtvrtfinále proti polské kvalifikantce Kamile Augustynové to ale možná až trochu přehnala: z bezpečného vedení o deset bodů ve druhé sadě se stala hororová, ale nakonec úspěšná koncovka. "Kika" postoupila po výsledku 21:14 a 23:21 do semifinále.

Tam se ale její pouť za největším hráčským úspěchem ještě nezastavila. Proti Estonce Karoliine Hoimové si mohla věřit a skutečně boj o postup do finále zvládla velmi suverénně. Výsledek 21:8 a 21:13 napovídá, že v průběhu zápasů nebylo pochyb o tom, kdo si odnese vítězství a možnost zúčastnit se aktivně nedělního programu. Velká gratulace Kristíně i Petrovi!

Složení zítřejších finálových dvojic:

Program zítřejšího finále (začíná se v 10 hodin - tournamentsoftware) otevře mix, kde se utkají Alexandr Nikolajenko a Valeria Sorokinová (Rusko) s estonsko-švédskou dvojicí Gert Kunka - Amanda Hogstromová.

Následovat bude dvouhra žen, kde Kristína Ludíková vyzve Arundhati Pantawaneovou z Indie.

Třetím zápasem nedělního finále je čtyřhra žen, kde se Valerii Sorokinovou a Ninu Vislovovou z Ruska pokusí zastavit Nicole Gretherová a Charmaine Reidová z Kanady.

Pokračovat bude čtyřhra mužů, kde Alexandr Nikolajenko a Vitalij Durkin z Ruska otestují turnajové jedničky Adama Cwalinu a Michala Logosze z Polska.

A na závěr turnaje zlatý hřeb: Petr Koukal dostane možnost po nasazené trojce a dvojce porazit i turnajovou jedničku, Przemyslawa Wachu z Polska!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS