O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR: Bitman s Bášovou nakonec druzí

Finálový den mezinárodního mistrovství ČR přinesl pět výtečných zápasů, dvojitou radost pro Skotskou reprezentaci a neúspěšné snažení mixového páru Bitman-Bášová, který podlehl tchajwanské dvojici Wang-Wu.

Finálový program odstartovala dvouhra žen. Kirsty Gilmourová ze Skotska byla jedním z těch, kdo mohli získat dva turnajové tituly. A začala výtečně – po prvním vybojovaném setu ve druhém zcela eliminovala tchajwanskou soupeřku Cheng Chi Ya.

Následoval nakonec jediný nedělní tříseťák. Evropsko-asijský souboj nakonec lépe zvládli polští deblisté Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Ačkoliv Poláci bojovali se servisovým rozhodčím, který jim hned několikrát odpískal podání nad pasem (a po pravdě, pískat se dalo i častěji), po první nevydařené koncovce už druhou zvládli a ve třetí sadě takticky své soupeře zcela rozložili.

Do finále dvouhry mužů se dostali dva hráči asijského původu, reprezentant Indie Anup Sridhar, kterého mohli vidět návštěvníci areálu v Braníku v tréninku s Petrem Koukalem, pokořil Indru Baguse Ade Chandru – hráče indonéského původu, který reprezentuje Itálii.

Jako nasazené jedničky a loňské vítězky měly být papírovými favoritkami finále čtyřhry žen Jillie Cooperová a Kirsty Gilmourová, ale kvalita byla na straně žebříčkově jen o něco níže postavených Imogen Bankierové a Petyi Nedělčevové. Kirsty Gilmourová tak odjížděla z Brna s bilancí jedné zlaté a jedné stříbrné medaile.

Nejočekávanějšímzápasem neděle bylo jistě finále mixu. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou cestou zdolali dva tchajwanské páry a mohli vstupovat s velkým sebevědomím do zápasu se soupeři, kteří je jednoznačně porazili před týdnem na circuitovém turnaji v Polsku. Na prvním setu to bylo znát: vynikající práce Bětky na síti a přesně umístěné Jakubovy smeče získaly našim vedení 11:7. Bohužel, po přestávce se soupeři rychle dotáhli a roli hrála i smůla v podobě těsných autů. Po prohře 19:21 se ve druhé sadě Bitman s Bášovou nedokázali vyrovnat s rychlým nástupem soupeřů a po prohře 13:21 se museli smířit se stříbrnou medailí. I tak: vynikající výsledek a velký úspěch českého badmintonu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Kirsty Gilmourová (Skotsko) – Cheng Chi Ya (Tchaj-wan) 21:18 21:10
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Przemyslaw Wacha (Polsko) – Chen Chung Jen, Wang Chi-Lin (Tchaj-wan) 20:22 22:20 21:12
dvouhra mužů: Anup Sridhar (Indie) – Indra Bagus Ade Chandra (Itálie) 21:11 21:16
čtyřhra žen: Imogen Bankierová, Petya Nedělčevová (Skotsko, Bulharsko) – Jillie Cooperová, Kirsty Gilmourová (Skotsko) 21:6 21:14
smíšená čtyřhra: Wang Chi-Lin, Wu Ti Jung (Tchaj-wan) – Jakub Bitman, Alžběta Bášová 21:19 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.09.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!