O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR 2011: smíšená čtyřhra

Poperou se ruské páry ve finále o titul? Nebo je zaskočí některý z nenasazených "černých koní"? Jak se povede české dvojici proti soupeřům z Indie? Čtěte preview smíšené čtyřhry...

Hvězdy v Brně: papírovými favority jsou Rusové

Roli nasazených jedniček i dvojek si pro sebe uzurpovaly ruské páry. Alexander Nikolajenko s Valerií Sorokinovou budou postupovat z horní poloviny pavouka jako číslo jedna, Vitalij Durkin s Ninou Vislovovou naopak zespodu jako číslo dvě. Kdo by mohl "hrozbu" ruského finále odvrátit? Zajímavá jména najdeme i mezi nenasazenými – jak si v téměř domácím prostředí povedou indonéští hráči Benátek nad Jizerou Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari? Překvapí některý z francouzských párů? Baptiste Careme s Audrey Fontaineovou a Sylvain Grosjean s Emilie Lefelovou půjdou pravděpodobně ve druhém kole proti sobě, vítěz má šanci brát v Brně medaili. Po ní budou ale jistě toužit také Wojciech Szkudlarczyk s Agnieszkou Wojtkowskou (nasazeni jako číslo 3) či Zvonimir Durkinjak se Stasou Poznanovičovou (nasazeni jako číslo 4).

Češi v pavouku: v hlavní soutěži Jakub Bitman a Alžběta Bášová

Z českých dvojic, které se přihlásily do soutěže ve smíšené čtyřhře, budou s určitostí v hlavní soutěži startovat pouze Jakub Bitman a Alžběta Bášová. A nebudou mít lehkou úlohu: v prvním kole je čeká zápas proti indické dvojici s "božským" jménem: Arun Vishnu – Apurna Balanová. Dá-li Višnu, pravděpodobně vyhrají Indové, naši by to ale neměli vzdávat, a to ani pokud nejsou sami věřící... Ostatním českým dvojicím už nezbývá, než se trochu nesportovně modlit za zranění či odhlášky na poslední chvíli: žebříčkové součty jim totiž neumožnili ani zkusit štěstí v kvalifikaci.

BadmintonWeb.cz tipuje: vítězství půjde do Ruska, překvapení nasazené dvojky

V prvním odstavci jsme sice rozvíjeli trochu opatrného optimismu, ale žádná dvojice nakonec nedokáže narušit ruskou suverenitu: zejména převaha na síti díky precizní práci Valerie Sorokinové a Niny Vislovové rozhodne i ta vyrovnanější utkání ve čtvrtfinále či semifinále. Ve finále BadmintonWeb sází na nasazené dvojky: Nikolajenko a Sorokinová mají sice proti reprezentačním kolegům pozitivní bilanci 3:2. Oba páry se ale pravidelně ve vítězstvích střídají, spravedlivě "jednou my – jednou vy" – a MMČR 2011 tuhle statistiku jen potvrdí. Naposledy se na Russian GP 2010 radovali Nikolajenko se Sorokinovou, tentokrát ve třech setech vyhraje Durkin a Vislovová.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS