O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR 2011: čtyřhra mužů

Favority čtyřhry mužů na mezinárodním mistrovství České republiky budou hráči slovanského původu: dva páry z Polska, jeden z Ruska. Přidají se k nim i bratři Tomáš a Ondřej Kopřivové? Čtěte naše preview disciplíny...

Hvězdy v Brně: elitní polské páry, ruští bijci

Mezi čtveřicí nasazených párů najdeme hned dvě dvojice z Polska. Čeští diváci znají z působení v kádru extraligového Brna Lukasze Morena – ten bude spolu s Wojciechem Szkudlarczykem doufat v medailový úspěch. Hlavními favority jsou ovšem jiní Poláci: Adam Cwalina a Michal Logosz, vítězové nedávného mezinárodního mistrovství Belgie a 25. hráči světa. Z druhé poloviny pavouka je jako dvojky budou "nahánět" Vitalij Durkin a Alexandr Nikolajenko. Polští deblisté i ruští bohatýři se budou ale muset mít na pozoru před francouzskou dvojicí Baptiste Careme – Sylvaine Grosjean či dvěma tchaj-wanskými dvojicemi.

Češi v pavouku: bratři Kopřivové se vracejí na mezinárodní scénu

V posledních měsících pronásledovaly bratry Tomáše a Ondřeje Kopřivovy zdravotní problémy, ale teď už by měla být královéhradecká dvojice v pořádku a opět nažhavená pohnout se světovým žebříčkem směrem vzhůru. Nalosování je k našim borcům příznivé: v prvním kole se utkají s běloruskou dvojicí Alexej Konakh a Yauheni Yakauchuk, kterou dokázali už ve dvou vzájemných zápasech porazit. V obou případech to ale bylo na tři sety, takže lehké utkání "Kopřivy" na úvod MMČR rozhodně nečeká. Pokud by vyhráli, narazí na soupeře z kvalifikace (mohl by to být i indonésko-český pár Provazník-Okvana) a posléze případně na Cwalinu a Logosze.

Z našich jsou v hlavní soutěži díky postavení na světovém žebříčku i Pavel Drančák a Petr Jelínek, ti ale budou mít první kolo výrazně složitější – postaví se totiž proti tchajwanské dvojici Huang Po Yi – Lu Chia Bin. Další české páry se bohužel nevešly ani do kvalifikace a budou muset čekat na případné odhlášky na poslední chvíli...

BadmintonWeb.cz tipuje: Cwalina a Logosz potvrdí dobrou formu

Adam Cwalina a Michal Logosz mají dobře našlápnuto k dalšímu titulu. Volné první kolo bude následovat zápas s vítězem anglicko-indického souboje, ve čtvrtfinále je – doufejme – vyzvou bratři Kopřivové. Do rozhodujících bojů tak půjdou správně rozehraní, nikoli však unavení náročnými bitvami. Ve spodní polovině pavouka se jejich reprezentačním kolegům tolik dařit nebude a polské finále brněnské publikum neuvidí, nejspíše se potvrdí papírové předpoklady a rozhodne se v rusko-polské bitvě.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!