O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa: z našich reprezentantů uhrál kolo pouze Petr Koukal

Bez výraznějšího úspěchu skončili čeští zástupci na mistrovství světa v čínském Guangzhou. Jediný vítězný zápas si připsal Petr Koukal, zranění kolene mu ale nedovolilo čelit ve druhém kole nasazenému Parupalimu z Indie.

Právě vrcholícího šampionátu se zúčastnila hned pětice Čechů. Ve dvouhře mužů jsme měli zastoupení v osobách Petra Koukala a Jana Fröhlicha. Druhý jmenovaný si bohužel už v prvním kole neporadil s dobře hrajícím Dieterem Domkem z Německa a odešel poražen po setech 10:21 a 13:21. " Špatný timing v útoku, nepřesné výhozy...Nějak se mi nedařilo dostat do situací, kde bych mohl využít taktiku, kterou jsem si naplánoval, tak jsem hodně rychle spadl do svého tradičního pojetí hry a téměř pořád se (dnes bohužel neúspěšně) bránil. Celý zápas mi trochu připadal jako trénink obrany. Dieter dnes ale útočil velice dobře. Povedla se mi přesně ta finta, kterou mi v článku na stránkách czechbadminton.cz doporučil Pepa Rubáš, z čehož jsem měl radost, ale v zápase mi to zas tak výrazně nepomohlo," hodnotil na svém oficiálním webu.

Petr Koukal využil příznivého losu prvního kola. I přes obtíže se zraněným kolenem dokázal porazit Erika Meijse z Nizozemska 21:18 10:21 a 21:14. Ve druhém kole už mu ale zdravotní stav neumožnil zabojovat a pokusit se o překvapení. Za stavu 5:14 v prvním setu musel skrečovat svůj zápas proti Kashypu Paruppalimu z Indie. "byl to z mé strany spíš pokus, zda se nestane malý zázrak a zraněné koleno dovolí podat odpovídající výkon. Nestalo se tak a proto jsem se z obavy o další zhoršení stavu mého zranění rozhodl za stavu 5:14 v prvním setu utkání skrečovat. Je smutné, že jsem to musel poprvé v kariéře udělat právě na mistrovství světa, ale takový je život… Strašně mě to mrzí, protože jsem letošnímu šampionátu obětoval asi nejvíc ze všech, kterých jsem se dosud zúčastnil," uvedl Petr na svém osobním webu.

Už první kolo bohužel zastavilo i další českou singlovou naději, Kristínu Gavnholt. Naše nejvýše umístěná hráčka na světovém žebříčku dostala zdánlivě "hratelnou" soupeřku, Beatriz Corralesová ze Španělska. Ta ale nepatří mezi její oblíbené a opět to potvrdila, když po třech setech 21:18 15:21 a 17:21 Kristínu porazila. A v prvním kole skončil i náš mixový pár Jakub Bitman - Alžběta Bášová, kteří měli těžké soupeře v japonské dvojici Kenichi Hayakawa - Misaki Matsutomová. Vedli si ale zdatně a 16 a 11 uhraných bodů pro ně může být povzbuzením do další práce - MS otevřeně brali ne jako jeden z vrcholů, ale spíše odměnu za dosavadní úspěchy v mezinárodní kariéře.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.08.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS