O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa veteránů: Česko má tři želízka v ohni

Krátce po světovém šampionátu dospělých se koná také veteránské mistrovství. Jeho dějištěm je kanadský Vancouver a Česko vysílá za velkou louži trojici svých zástupců: Dianu Pražákovou, Zdeňka Musila a Ladislava Orose.

Povede se navázat na světové a evropské medaile?

Naši hráči v minulosti dokázali na veteránských šampionátech zabodovat: připomenout můžeme bronzové medaile Pavla Kubiše a Zdeňka Musila na mistrovství světa či třetí místo Filipa Týce na mistrovství Evropy. Letos se šampionátu účastí Diana Pražáková, mnohonásobná medailistka z našich republikových šampionátů a opora extraligového družstva SK Prosek Praha. Z mužů je to pak Zdeněk Musil, předseda Českého badmintonového svazu a hráč oddílu Sokol Meteor Praha Radotín, a Ladislav Oros z prvoligového celku Chemička Ústí nad Labem. Ladislav a Diana budou startovat ve dvouhrách kategorie 35+, Zdeněk nastupuje v kategorii 45+. V párech nás budou zastupovat dvojice Musil-Pražáková a Musil-Oros.

Veteránské mistrovství je určeno všem věkovým kategoriím

Veteránský šampionát je svého druhu “monstr-akcí” - vypsány jsou totiž všechny kategorie od 35+ až po 65 a více let, hraniční je vždy násobek pěti. To dohromady dává desítky pavouků a stovky hráčů: oficiálně je přihlášeno více než 600 badmintonistů z 39 zemí, letošní novinkou je dokonce testování kategorie 70+. I hráči v pokročilejším věku přitom samozřejmě hrají vedle párových disciplín také dvouhry.

Naši hráči se poprvé dostanou ke slovu v neděli, kdy se rozjíždějí soutěže ve dvouhře. Ladislav Oros bude čelit soupeři z Brazílie, Zdeněk Musil domácímu borci. V pondělí čeká Zdeňka s Dianou zápas v mixu proti japonskému páru, v úterý naváže čtyřhra Zdeňka a Ladislava proti dvojici ze Španělska. V úterý odpoledne pak odehraje své první kolo dvouhry také Diana, která jako předsazená čeká na soupeřku z předkola. Průběh turnaje můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS