O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa: Kristína Gavnholt končí v prvním kole

První den světového šampionátu nepřinesl mnoho radosti českým barvám. Kristína Gavnholt podlehla ruské reprezentantce Anastasii Prokopenkové 16:21 a 15:21 a se soutěží se tak rozloučila už v prvním kole.

Ruská hráčka byla nad síly Kristíny Gavnholt

Pouze na začátku prvního setu to vypadalo, že by mohla Kristína Gavnholt (rozená Ludíková) soupeřku zaskočit. Ruska, která je ve světovém žebříčku o třiadvacet míst nad naší hráčkou a která dobrou formu v sezóně předvedla například vítězstvím na circuitovém turnaji v Dánsku, byla přece jen pro Kristínu příliš velkým soustem. V přestávce prvního setu si "Kika" držela náskok 11:8, jenže do druhé poloviny Ruska přímo vlétla a sérií úspěšných výměn otočila na 15:11. V koncovce potom nezaváhala a proměnila hned první setbol. Druhá sada už nenabídla ani "poločasovou" naději – Kristína brzy prohrávala 1:7 a i když dokázala dotáhnout až na rozdíl dvou bodů, sebevědomě hrající Prokopenková ji dotáhla do vítězného konce poměrem 21:15.

Hrdinou prvního dne se stal Kevin Cordon

Pokud jste sledovali přímé přenosy na oficiálním YouTube kanálu badmintonové federace, možná jste také tajili dech u nejdelšího zápasu dne – hodinu a čtvrt trvající dvouhry mezi pátým nasazeným Chen Longem z Číny a Kevinem Cordonem z Guatemaly. Nejlepší středoamerický hráč (kterého nedávno porazil Jan Fröhlich) vzdoroval všem předpokladům a v emotivní koncovce třetí sady se postaral o obrovské překvapení: odvrátil tři mečboly a Chen Longa vyřadil po výsledku 21:19 8:21 a 27:25.

Ostatní favorité potvrdili většinou své nasazení – Taufik Hidayat hrál proti Peruánci Pachecovi hodně vlažně, o něco více musel předvést Lee Chong Wei, který udolal bojovného Thajce Saensomboonsuka 21:15 a 21:17. Do dalšího kola postoupil i Park Sung Hwan, Marc Zwiebler nebo Chen Jin. Zklamáním byla vlažná hra a vypadnutí japonského finalisty All England Kenichi Taga, se soutěží se také rozloučil šestnáctý nasazený Hu Yun po porážce s Hansem-Kristianem Vittinghusem.

Kompletní přehled výsledků prvního dne najdete na tournamentsoftware, kde můžete sledovat i živý přenos dnešních utkání. Hned ve 12 hodin se na kurtech Wembley arény představí Lin Dan, čekají nás i první zápasy Tine Baunové, Petera Gadeho a řady dalších hvězd. Petr Koukal by měl ke svému utkání prvního kola dvouhry s Dmytrem Zavadským nastoupit krátce před pátou hodinou.

Streamovaný přenos z prvního kurtu nabízí stejně jako včera oficiální YouTube kanál BWF.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bratři Kopřivové: "Mrzelo nás, že se nehraje na tři vítězné sety."

Tomáš a Ondřej Kopřivovi ve druhém kole pařížského šampionátu podlehli prvním nasazeným a světovým jedničkám, malajsijské dvojici Koo Kien Keat, Tan Boon Heong. Se čtenáři BadmintonWebu se podělí o své dojmy z účinkování na ...

Charkov International: Kristína Gavnholt vypadla s vítězkou

Turnaje evropského circuitu v ukrajinském Charkově se zúčastnili také dva čeští reprezentanti. Pavel Florián i Kristína Gavnholt doplatili na los, Kristína dokonce podlehla pozdější vítězce Olze Kononové z Německa.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!