O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa juniorů: naši hráči bez vítězství

V individuální soutěži mistrovství světa juniorů na Tchaj-wanu skončila cesta dvojice českých zástupců hned v prvním kole: Vojtěch Šelong a Jana Žwaková nedokázali získat na šampionátu ani set.

Bojovné výkony bohužel postup nepřinesly

Čeští reprezentanti měli částečně také smůlu na los: už pohled na zápasy prvního kola nevybízel před začátkem turnaje k optimismu. Dvojice hráčů TJ Orlová-Lutyně vedená na turnaji předsedou Českého badmintonového svazu Zdeňkem Musilem se však s nepřízní osudu poprala velmi dobře. Vojtěch Šelong měl první kolo volné, mezi 64 nejlepšími se utkal s japonskou jedničkou. Kento Momota mu v prvním setu udělil lekci z asijského badmintonu a vyhrál 21:8. Ve druhém setu však Vojtěch dokázal držet s favoritem krok a uhrál pěkných 16 bodů. Kento Momota nakonec vypadl až v semifinále po prohře s pozdějším vítězem.

Jana Žwaková hrála o postup do druhého kola s německou reprezentantskou Ramonou Hacksovou. Ta sice nepatřila mezi nasazené hráčky, ale i tak byla pro Janu příliš velkým soustem. Mrzet mohou zejména koncovky obou setů: Žwaková totiž Hacksové podlehla 18:21 a 19:21.

Zápasem, s nímž budou naši hráči spokojeni asi nejméně, je určitě první kolo smíšené čtyřhry. Narazili v něm na ruský nasazený pár Anatolij Jarcev – Jevgenija Kosetskaja a uhráli pouze 10 a 12 bodů. České vystoupení na MS juniorů tak skončilo bez vítězství a bez zisku jediného setu: za své výkony se ale orlovští badmintonisté stydět nemusí.

Čtěte ohlasy na MS juniorů na oficiálním svazovém webu

Podrobné hodnocení zápasů a zážitky z turnaje nabízí rozhovor s oběma účastníky. Hodnocení trenéra Zdeňka Musila pak najdete v tomto článku.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS