O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa: čeští hráči mají příznivý los

Světový šampionát jednotlivců bude hostit mezi 5. a 11. srpnem čínské Guangzhou. Turnaje se zúčastní také pětice českých reprezentantů, kteří už znají svůj los. A ten k nim byl v rámci možností milosrdný.

Petr Koukal se utká se soupeřem z Nizozemska, Jana Fröhlicha čeká Němec

Česká jednička Petr Koukal může doufat, že podruhé v krátké době po sobě využije znalostí svého nizozemského trenéra Dickyho Palyamy. Čeká ho totiž v prvním kole Erik Meijs - 129. hráč světa. Na US Open si Petr poprvé v kariéře – a velmi suverénně – poradil s Ericem Pangem, nyní by rád zdolal další doposud nezdolanou překážku. Ačkoliv je totiž Meijs na žebříčku výrazně níže než Koukal (ten je v aktuálním pořadí 68.), v jediném vzájemném duelu Petra porazil. Bylo to loni na Scottish International poměrem 21:19 a 21:18. Pokud by Koukal postoupil do druhého kola, utkal by se s vítězem duelu Raul Must (Estonsko) – Kashyap Paruppali (Indie); favoritem je nasazený Paruppali. A jak zhodnotil los pro Czechbadminton sám Petr? "V prvním kole mám velmi hratelného soupeře a pokud bych si měl vybrat do druhého kola někoho z top 16, byl by Kashyap jeden z pěti hráčů, které bych bral. Takže maximální spokojenost."

Také Jan Fröhlich si nemůže stěžovat na los – i on dostal evropského soupeře. Utká se s Dieterem Domkem z Německa. Oba hráči jsou na světovém žebříčku umístěni ve stejné desítce: Domke je 64., Fröhlich 70. Vzájemnou bilanci pak má lepší Domke, který vyhrál poslední dva ze tří duelů – Jan slavil vítězství pouze na Czech International, a to už v roce 2004 – naopak naDutch Open 2009 vyhrál ve třech setech Domke a loni na Swiss International se radoval z výhry 21:10 a 23:21. Pravděpodobným soupeřem Fröhlicha v případě postupu by byl nasazený Tien Minh Nguyen z Vietnamu, případně Joe Wu z Nového Zélandu. Pro Czechbadminton Jan hodnotil: "Můj los je velice neutrální, ale když se podívám na zbytek pavouka, tak vlastně i docela dobrý, přestože jsem naposledy s Domkem ve dvou setech prohrál."

Kristína Gavnholt se utká se španělskou nadějí

Nejlepší česká singlistka Kristína Gavnholt bude čelit španělské kvalitě v podání Beatriz Corralesové. Naše hráčka momentálně drží 34. příčku na světovém žebříčku, Beatriz je 40. Varovným signálem ale může být vzájemná bilance: ta hovoří ve prospěch Corralesové, jež vyhrála ve dvou sadách oba dva souboje v poslední době – na Swedish International i na Finnish Open 2013. Pokud by Kristína papírové předpoklady popřela, utká se ve druhém kole s devátou nasazenou Lindaweni Fanetriovou z Indonésie. Pro Czechbadminton se Kristína vyjádřila stručně: "Los je vždy zaujímavý, prisúdil mi Beatriz Corrales. S Beatriz Corrales som hrala dvakrát a vždy prehrala na dva sety."

Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou čelit Japoncům

V mixu máme zastoupení v podobě dvojice Jakub Bitman – Alžběta Bášová. A právě na ně čeká asi nejtěžší oříšek k rozlousknutí – japonský pár Kenichi Hayakawa, Misaku Matsutomová. Naši jako 80. pár světa vyzývají 23. dvojici, s níž doposud nesehráli žádný vzájemný zápas. Ale vizitka vynikajících párařů v kombinaci s očekávanou asijskou kvalitou hovoří jasnou řečí. Soupeři budou favority, výhra Jakuba s Bětkou by byla velkým překvapením. Pro Czechbadminton hodnotil Jakub: "Před losem jsme se bavili, jestli chceme spíše ty úplně nejlepší, nebo naopak „hratelné“. Myslím, že tohle je něco mezi.  " A Bětka dodává: " S losem nakonec spokojená jsem, samozřejmě jsme mohli dostat někoho „hratelnějšího“, ale vzhledem ke kvalitě všech párů by to byla moc velká náhoda. Když člověk jede na mistrovství světa, tak s takovými soupeři počítat musí."

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS