O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa: Adcock a Bankierová už jsou ve finále!

Neuvěřitelná jízda britského páru Chris Adcock a Imogen Bankierová pokračuje! Anglicko-skotská dvojice vyřadila další favority z Indonésie a dostala se do finále mixu. Peter Gade svedl velký souboj s Lin Danem, odešel ale nakonec poražen.

Pohádka pokračuje: Adcock a Bankierová budou mít nejhůře stříbro

Miláčci publika v londýnské Wembley aréně, Chris Adcock a Imogen Bankierová, byli hlavními hvězdami sobotního semifinálového programu světového šampionátu. Za mohutné podpory velkého počtu diváků dokázali zdolat další favority: od druhého kola vyřazují jednoho nasazeného soupeře za druhým, tentokrát si vyšlápli na Tontowi Ahmada a Liliyanu Natsirovou. Úspěch slavilo tradičnější, evropské pojetí smíšené čtyřhry s Imogen Bankierovou vládnoucí prostoru nad a kolem sítě, Chrisem Adcockem držícím útočnou basu ze zadní části kurtu. Po výsledku 21:16 a 21:19 mohli Chris a Imogen slavit postup do finále: povede se jim dnes korunovat životní turnaj zlatou medailí?

Úvod semifinálového dne tolik vzrušení nenabídl. Dva zápasy Čína proti Číně – první skončil skrečí na začátku druhé sady (do finále mixu se tak prodrali Zhang Nan a Zhao Yunlei), druhý jednoznačnou výhrou Wang Yihan nad Wang Xin – někdejší světová jednička tak dostává příležitost stanout opět na vrcholu. Ani Lee Chong Wei se nechtěl na kurtech příliš dlouho zdržovat: za 43 minut přehrál Chen Jina, obhájce loňského titulu, poměrem 21:13 a 21:9 – až nečekaně jednoznačné vítězství, které značí dobrou formu světového hráče číslo jedna a hlavního favorita na zisk titulu.

Nepříliš překvapivě se diváci v Londýně dočkají čínského finále ve čtyřhře žen: jak nasazené jedničky Wang Xiaoli s Yu Yang, tak i turnajové pětky Tian Qing a Zhao Yunlei neměly obtíže s postupem do zápasu o zlato. Ve čtyřhře mužů se mohlo podobně hrát finále čistě korejské. Ko Sung Hyun a Yoo Yeon Seong dopoledne potvrdili možná i životní formu, když porazili indonéskou dvojici Mohammad Ahsan – Bona Septano. Jenže v závěrečném zápase sobotního programu Jung Jae Sung a Lee Yong Dae nenašli recept na neuvěřitelně agresivní hru čínského páru Fu Haifeng – Cai Yun. Čínští smečaři si přidali další zářez na pažbu svých raket a budou jistě favority zápasu o zlato.

Zbývá ještě popsat osud dvou velkých evropských nadějí ve dvouhře. Juliane Schenková proti nevysoké Tchaj-wance Cheng Shao-Chieh dobře začala, až do 14 bodů si držela pohodlný náskok, pak ale asijská bojovnice udělala velkou bodovou šňůru – a když vyhrála první set 21:18, Němka se doslova „položila“, o čemž svědčí výsledek druhé sady 6:21. Peter Hoeg Gade vydržel proti Lin Danovi obdivuhodně bojovat. V náročné koncovce prvního setu udržel klid a nervy na uzdě – vyhrál 24:22. Do druhého setu nastoupil odhodlanější a aktivnější „SuperDan“ a dánského hráče přímo vymazal – 21:7. V závěru si Peter už spíše šetřil síly, aby zaútočil v rozhodující sadě. I tu ale pro sebe získal Lin Dan poměrem 21:15. Zápas trval hodinu a čtvrt, na jeho konci zůstal naprosto vyčerpaný Gade, přesto hoden bouřlivých ovací: na turnaji odehrál snad nejvíce minut dvouhry, vydřel řadu vítězství nad výrazně mladšími soupeři a opět potvrdil, že i když nemá ve své sbírce titul mistra světa či olympijského vítěze, byl, je a bude výjimečným badmintonistou.

Dnes můžete od 14 hodin sledovat program finálového dne, který otevře čistě čínská čtyřhra žen, pokračovat bude očekávaná dvouhra mužů, dvouhra žen, čtyřhra mužů a program uzavře pro Evropany nejzajímavější smíšená čtyřhra.

Živý přenos můžete vidět na oficiálním YouTube kanálu BWF, statistiky můžete sledovat prostřednictvím Tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

All England: třetí titul v řadě pro Liliyanu Natsirovou a Tontowi Ahmada

Finálový den All England přinesl krásnou čínskou bitvu ve čtyřhře žen, dva tituly pro Čínu, dva pro Indonésii, a několik úspěšných obhajob. V závěrečném duelu finálového dne získala mixová dvojice Ahmad-Natsirová třetí titul v ...

All England: parádní finále čtyřhry mužů

Slavný turnaj zná své vítěze. Po napínavém průběhu se ve vynikajícím finále čtyřhry mužů radovali Lee Yong Dae a Jung Jae Sung. Očekávaný souboj mezi Lin Danem a Lee Chong Wei bohužel ovlivnilo zranění malajského hráče...

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: velké dánské vítězství v deblu

101. ročník nejslavnějšího badmintonového turnaje, All England Open, má za sebou velké finále. Tři zlaté medaile si připsali reprezentanti Číny, vítězství slaví také Lee Chong Wei a po dramatickém průběhu dánská deblová dvojice ...

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!