Mistrovství světa 2018:

Marin potřetí mistryní světa, Momota potvrdil formu, Japonky dominují deblu. Tak by se daly shrnout hlavní poznatky z mistrovství světa 2018.

Kento Momota byl sice „až“ turnajová šestka, ale díky výsledkům z poslední doby byl jedním z největších favoritů. A papírové předpoklady naplnil do puntíku! Na turnaji nenašel sobě rovného, set mu dokázal sebrat pouze Dán Antonsen. 23letý Momota přepsal historii, neboť získal historicky první zlato z MS ve dvouhře mužů pro Japonsko! Finálový zápas proti Číňanovi Shi Yuqi zakončil stylově prasátkem, ale kdo čekal příval emocí, byl zklamán. Momota s ledovým klidem a jen lehkým úsměvem na tváři dokráčel podat ruku soupeři a rozhodčím, jako by snad MS vyhrával každý den.

Finálovým soupeřem Momoty byl Číňan Shi Yuqi (vítěz letošního All Englandu), loňský vítěz Viktor Axelsen odjel z MS bez medaile, když ve čtvrtfinále podlehl Chen Longovi.

Dvouhře opět kraluje Carolina Marin

Přesným opakem byl pak proměněný matchball Caroliny Marin – ta padla na kolena, tvář skryla v dlaních a dala průchod svým emocím. I ona přepsala historii. Stala se vůbec první singlistkou, která dokázala zvítězit na MS hned 3x. Ve finálovém zápase přehrála Indku Pusarlu V. Sindhu, která sice hrála celý turnaj skvěle, ale Marin ve finále předvedla excelentní výkon, na který byla vytáhlá Indka prostě krátká. Rychlost, dravost a především velká sebedůvěra – přesně to Marin přineslo třetí titul mistryně světa.

Japonská dominance v ženském deblu

Aktuální dominanci v ženském deblu předvedly Japonky – nejdříve 3 páry v semifinále, a pak čistě japonské finále. V 1 hodinu a 34 minut trvajícím finále plném mimořádně dlouhých výměn nakonec ukázaly pevnější nervy Mayu Matsumoto a Wakana Nagahara, které ve třetím setu odvrátily 2 matchbally a zvítězily nad svými krajankami 22:20.

Debl ovládli Číňané

Papíroví favorité deblu mužů Gideo – Sukamuljo se se soutěží rozloučili až nečekaně brzy, ve čtvrtfinále je vyřadili pozdější finalisté Takeshi Kamura – Keigo Sonoda. V pohledném finále čelili Číňanům Li Junhui – Liu Yuchen, kteří byli nakonec úspěšnější a potěšili domácí publikum výhrou. Spravili si tak náladu za loňský rok, kdy se jako nasazené jedničky poroučeli už v prvním kole.

Čínská mixová radost

Radost domácímu publiku udělaly také mixy, neboť v této disciplíně se odehrálo čistě čínské finále. Z něj vítězně vzešly nasazené jedničky Zheng Siwei – Huang Yaqiong. Zheng Siwei se stal vůbec prvním hráčem historie, který zvítězil v mixu na juniorském MS a později také na tom seniorském.

Příští rok se mistrovství světa opět vrací na starý kontinent – hrát se bude ve švýcarské Basileji!

Autor: administrátor [05.08.2018]