O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa 2017

Nezapomenutelné finále! 

Nedělní 8hodinový finálový blok mistrovství světa nabídl mimořádnou podívanou. Vyprodaná Emirates Arena se rozhodně měla na co dívat, v programu nebylo slabší místo a každý zápas nabídl maximum emocí a skvělé výměny.

Čtyřhra žen

Finálový blok zápasů začal ve 13h čtyřhrou žen, kdy se proti sobě postavily nasazené čtyřky Chen Qingchen – Jia Yifan (Čína) a nasazené devítky Yuki Fukushima – Sayaka Hirota (Japonsko). Hráčky měly až doposud vyrovnanou zápasovou bilanci 2:2. V zápase trvajícím 1h a 23 minut ale nakonec zvýšily vzájemnou bilanci na 3:2 Číňanky.

Dvouhra žen

Druhým zápasem byla dvouhra žen, kde proti sobě nastoupily drobná, 1,55m měřící Japonka Nozomi Okuhara (7. nasazená) a 1,79m měřící Indka Pusarla Venkata Sindhu (4. nasazená). Rozhodně ale nešlo o souboj Davida s Goliášem. Maximálně vyrovnaný zápas hráček přinesl nevídané drama a komentátoři, hráči i diváci se shodli, že tento zápas vstoupí do dějin, neboť šlo o nejlepší ženskou dvouhru vůbec. Po 1h a 50min a setech 21:19, 20:22, 22:20 si nakonec titul mistryně světa odvezla Nozomi Okuhara, která se tak stala vůbec první Japonkou, která ovládla tuto disciplínu. (Pokud bychom měli vybrat ze zápasu jen jedinou výměnu, byla by to koncovka druhého setu, výměna za stavu 21:20.)

Dvouhra mužů

Mládí vs zkušenost, Evropa vs Asie, nová tvář vs staronový mistr. To byl finálový zápas dvouhry mužů, ve kterém se utkali Dán Viktor Axelsen a Číňan Lin Dan, 5násobný mistr světa a olympijský vítěz z Pekingu a Londýna. 33letý Lin Dan a o 10 let mladší Viktor Axelsen se za poslední rok utkali dvakrát – v zápase o medaili na OH v Riu zvítězil Axelsen, v březnu na All Englandu Lin Dan. Mladý Dán se však velkého finále nezalekl a ve fantastické atmosféře si po dvou setech dokráčel pro titul mistra světa. Po proměněném matchballu ani on sám nemohl uvěřit, že se jeho sen proměnil v realitu a po dlouhých 20letech dokázal právě on narušit asijskou nadvládu.

Čtyřhra mužů

Finálové utkání této disciplíny bylo vůbec nejkratším a nejjednoznačnějším nedělním zápasem. I když indonésko-čínský souboj trval „pouhých“ 37 minut, nic na atraktivitě mu to rozhodně neubralo. Čínské duo Liu Cheng – Zhang Nan sice doposud zaznamenalo své největší úspěchy v mixu (Zhang Nan je 3násobný mistr světa a vítěz OH v mixu, Liu Cheng juniorský mistr světa v mixu), ale co se v mixu naučíš, v deblu jako když najdeš! Rozhodnutí čínských trenérů spojit tyto dva hráče dohromady se očividně vyplatilo – ve finále přehráli indonéský pár Mohammad Ahsan – Rian Agung Saputro 21:10, 21:17.

 

Mix

Mistrovství světa 2017 uzavíralo finále mixu, ve kterém se střetly nasazené jedničky Zheng Siwei – Chen Qingchen (Čína) a nasazené trojky Tontowi Ahmad – Lillyana Natsir (Indonésie). Z téměř hodinu trvajícího finále nakonec vyšli vítězně Ahmad s Natsir a znovu ukázali, proč jsou označováni za jeden z nejlepších mixových párů historie.

Doporučit:


Autor: administrátor [30.08.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS