O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa 2011 je nalosováno

Mezi 8. a 14. srpnem se bude v Londýně konat mistrovství světa. Hráči, kteří se dostali do jeho pavouků, ode dneška už znají rozlosování jednotlivých disciplín. České zástupce čekají obtížní, ale zdolatelní soupeři: Petr Koukal bude hrát proti Dmytrovi Zavadskému (Ukrajina), Kristína Gavnholt (Ludíková) proti Anastasii Prokopenkové (Rusko).

Češi budou hrát ve Wembley aréně pouze dvouhry

Oproti minulému roku je česká účast na světovém šampionátu skromnější: zranění neumožnilo zopakovat start bratrům Kopřivovým a nominaci si nezajistil ani žádný jiný pár. České barvy tak bude v Londýně hájit stejná dvojice, jako na olympijských hrách 2008 v Pekingu: Petr Koukal ve dvouhře mužů, Kristína Gavnholt (dívčím jménem Ludíková) ve dvouhře žen.

Los světového šampionátu probíhal v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru, kde sídlí BWF – světová badmintonová federace. K našim hráčům byl v rámci možností milosrdný: vyhnuli se jim nasazení soupeři a soupeři z předních asijských velmocí. Přesto nelze říci, že by Koukal či Gavnholt byli favority: oba jejich protivníci jsou výše na světovém žebříčku a mají za sebou i lepší turnajové výsledky.

Petr Koukal nastoupí v prvním kole dvouhry proti Dmytrovi Zavadskému z Ukrajiny. 53. hráč světa patří mezi zkušené evropské singlisty, „otřískané“ circuitovými turnaji, letos se dostal do finále mezinárodního mistrovství Rakouska.

Kristinu Gavnholt čeká Anastasia Prokopenková z Ruska. 34. hráčka světa na sebe upozornila letos zejména vítězstvím na turnaji Denmark International – circuitovém turnaji v evropské „Mekce“ badmintonu.

Kompletní rozlosování BWF mistrovství světa 2011 v Londýně si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.07.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS