O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa 2011 je nalosováno

Mezi 8. a 14. srpnem se bude v Londýně konat mistrovství světa. Hráči, kteří se dostali do jeho pavouků, ode dneška už znají rozlosování jednotlivých disciplín. České zástupce čekají obtížní, ale zdolatelní soupeři: Petr Koukal bude hrát proti Dmytrovi Zavadskému (Ukrajina), Kristína Gavnholt (Ludíková) proti Anastasii Prokopenkové (Rusko).

Češi budou hrát ve Wembley aréně pouze dvouhry

Oproti minulému roku je česká účast na světovém šampionátu skromnější: zranění neumožnilo zopakovat start bratrům Kopřivovým a nominaci si nezajistil ani žádný jiný pár. České barvy tak bude v Londýně hájit stejná dvojice, jako na olympijských hrách 2008 v Pekingu: Petr Koukal ve dvouhře mužů, Kristína Gavnholt (dívčím jménem Ludíková) ve dvouhře žen.

Los světového šampionátu probíhal v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru, kde sídlí BWF – světová badmintonová federace. K našim hráčům byl v rámci možností milosrdný: vyhnuli se jim nasazení soupeři a soupeři z předních asijských velmocí. Přesto nelze říci, že by Koukal či Gavnholt byli favority: oba jejich protivníci jsou výše na světovém žebříčku a mají za sebou i lepší turnajové výsledky.

Petr Koukal nastoupí v prvním kole dvouhry proti Dmytrovi Zavadskému z Ukrajiny. 53. hráč světa patří mezi zkušené evropské singlisty, „otřískané“ circuitovými turnaji, letos se dostal do finále mezinárodního mistrovství Rakouska.

Kristinu Gavnholt čeká Anastasia Prokopenková z Ruska. 34. hráčka světa na sebe upozornila letos zejména vítězstvím na turnaji Denmark International – circuitovém turnaji v evropské „Mekce“ badmintonu.

Kompletní rozlosování BWF mistrovství světa 2011 v Londýně si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.07.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!