O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa 2011 je nalosováno

Mezi 8. a 14. srpnem se bude v Londýně konat mistrovství světa. Hráči, kteří se dostali do jeho pavouků, ode dneška už znají rozlosování jednotlivých disciplín. České zástupce čekají obtížní, ale zdolatelní soupeři: Petr Koukal bude hrát proti Dmytrovi Zavadskému (Ukrajina), Kristína Gavnholt (Ludíková) proti Anastasii Prokopenkové (Rusko).

Češi budou hrát ve Wembley aréně pouze dvouhry

Oproti minulému roku je česká účast na světovém šampionátu skromnější: zranění neumožnilo zopakovat start bratrům Kopřivovým a nominaci si nezajistil ani žádný jiný pár. České barvy tak bude v Londýně hájit stejná dvojice, jako na olympijských hrách 2008 v Pekingu: Petr Koukal ve dvouhře mužů, Kristína Gavnholt (dívčím jménem Ludíková) ve dvouhře žen.

Los světového šampionátu probíhal v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru, kde sídlí BWF – světová badmintonová federace. K našim hráčům byl v rámci možností milosrdný: vyhnuli se jim nasazení soupeři a soupeři z předních asijských velmocí. Přesto nelze říci, že by Koukal či Gavnholt byli favority: oba jejich protivníci jsou výše na světovém žebříčku a mají za sebou i lepší turnajové výsledky.

Petr Koukal nastoupí v prvním kole dvouhry proti Dmytrovi Zavadskému z Ukrajiny. 53. hráč světa patří mezi zkušené evropské singlisty, „otřískané“ circuitovými turnaji, letos se dostal do finále mezinárodního mistrovství Rakouska.

Kristinu Gavnholt čeká Anastasia Prokopenková z Ruska. 34. hráčka světa na sebe upozornila letos zejména vítězstvím na turnaji Denmark International – circuitovém turnaji v evropské „Mekce“ badmintonu.

Kompletní rozlosování BWF mistrovství světa 2011 v Londýně si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.07.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS