O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy veteránů: Češi končili v osmifinále

Umístění mezi nejlepšími šestnácti bylo maximem české výpravy na Mistrovství Evropy veteránů, které se koná od 27. září do 2. října v irském Dundalku. Ze sedmičlenné výpravy se do osmifinále probojovali ve svých kategoriích Filip Týc, Jan Jirásek a debl Jan Jirásek – Michal Koudelka.

Sedmičlenná výprava se neztratila, ale medaile byly daleko

Do Dundalku cestovala sedmičlenná výprava našich reprezentantů: adeptem na medaili byl především předloni bronzový Filip Týc, v dobrý výsledek ale doufali i ostatní – Jan Jirásek, Jiří Dohnal, Jiří Holeček a rodinný klan Koudelkových Michal, Václav a Irena.

Filip Týc vstupoval do turnaje jako nasazený, v prvním kole dvouhry mužů nad 35 let přehrál ve třech setech anglického reprezentanta Haydna Jonese. V zápase osmifinále už ale nestačil na německého reprezentanta Marca Götze. Jedním vítězstvím si osmifinálovou účast ve dvouhře zajistil i Jan Jirásek – v napínavé koncovce (24:22) třetí sady vyřadil domácího hráče Farooque Khalila, ale nasazený Švéd Frederick Bohlin byl už nad jeho síly. Jan Jirásek se stal naším nejúspěšnějším hráčem v turnaji, když osmifinálovou účast zopakoval i ve čtyřhře s Michalem Koudelkou. Nejprve porazili skotský pár Alan Connelly, Cameron Penman, v šestnáctce podlehli ukrajinským dvojkám Vladislavu Družčenkovi a Oleksandru Okhotnému. Jiří Dohnal ve dvouhře ani společně s Filipem Týcem ve čtyřhře sítem prvního kola bohužel neprošli.

Ve vyšších kategoriích se našim nepodařilo urvat ani zápas. Václav a Irena Koudelkovi v mixu 60+ podlehli irským soupeřům v koncovkách obou setů, v prvním kole dvouhry 50+ se se soutěží rozloučil i Jiří Holeček a páru Holeček-Koudelka nevyšla ani čtyřhra.

Ostudu jsme neudělali, zhodnotili se naši hráči

"Naše malá výprava určitě v Irsku ostudu neudělala (i když ještě je před námi večerní párty)," uvedli naši reprezentanti v rozhovoru pro Czechbadminton (čtěte zde). Pravdou je, že mistrovství vytvořilo rekord v účasti – přihlášeno bylo více než 500 hráčů, kteří bojovali od kategorie 35+ až po úctyhodné 65+ - také pětašedesátníci hráli všechny disciplíny včetně dvouher. Veteránské mistrovství je díky počtu a entusiasmu zúčastněných opravdovou oslavou badmintonu: sportu, který si můžete užít v každém věku.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek ...

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

ME družstev: Němci ve finále porazili Dánsko 3:0!

Fantastický výkon německého družstva zařídil překvapení na mistrovství Evropy. Německo ve finále přehrálo favority z Dánska 3:0, klíčovou hráčkou se stala Juliane Schenk, která k výhře v singlu přidala i bod z dámské čtyřhry.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS