O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy U17: Češi vyhráli v týmové soutěži jen jednou

Český reprezentační tým startuje na ME kategorie U17 v Portugalsku. V týmové soutěži naši zaznamenali výhru nad Kyprem, těsnou porážku od Rumunska a čerstvý debakl od favorizované Anglie.

Rumunsko – Česko 3:2 – nešťastný zápas na úvod

Ve svém prvním vystoupení tým trenérů Petra Koukala st. a Stanislava Kohoutka čelil Rumunsku. Naši dobře začali, když Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou vyhráli úvodní mix a Adam Mendrek přidal druhý bod ve dvouhře. Pak se ale karta úplně obrátila. Veronika Úblová podlehla své soupeřce ve dvouhře dívek na tři sety (přitom oba své vítězné sety její soupeřka získala poměrem 22:20!). Nečekaně zaváhal i náš elitní debl Jaromír Janáček – Adam Mendrek. A ve dvou těsných koncovkách pak ztratily závěrečnou čtyřhru také Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou.

Česko – Kypr 4:1 – potvrdili jsme pozici favorita

Do zápasu s Kyprem vstupovali Češi motivovaní kritikou reprezentačního trenéra a snahou odčinit úvodní porážku. A podařilo se: jediný bod v jednoznačném utkání ztratila ve dvouhře Michaela Myšáková, ale její zaváhání napravili ostatní. V úvodním mixu se opět prosadili Jaromír Janáček a Denisa Šikalová, Adam Mendrek nedal šanci svému kyperskému soupeři a body přispěli i páry Jaromír Janáček – Adam Mendrek a Magdalena Lajdová – Denisa Šikalová.

Anglie – Česko 5:0 – favority jsme trápili, ale bod neurvali

Anglie byla jednoznačným favoritem skupiny a naši neměli papírově proti silnému soupeři mnoho šancí. Ačkoliv se nepodařilo získat ani set, několikrát k tomu nebylo při dramatické koncovce daleko. V úvodní dvouhře sice Michaela Myšáková podlehla jednoznačně Victorii Williamsové. Pak ale Jaromír Janáček statečně kladl odpor Alexi Laneovi a v prvním setu získal dokonce 22 bodů. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou uhrály v deblu 19 a 17 bodů a potvrdily, že i přes své mládí mohou díky sehranosti a kvalitě konkurovat zahraničním párům. Podobně si vedli také Adam Mendrek s Jaromírem Janáčkem, kteří získali 16 a 20 bodů, dohromady tedy stejně jako dívky. Ani závěrečný mix nebyl žádnou "popravou" české dvojice: Bedřich Valenta s Denisou Šikalovou získali 10 a 15 bodů.

Po náročné cestě se náš nejmladší reprezentační tým v Portugalsku prezentuje jako soudržné a bojovné těleso – a může jen litovat nevydařeného vstupu v zápase s Rumunskem. Od 23. listopadu startující soutěž jednotlivců bude ale výtečnou příležitostí všechny prohrané koncovky a nevydařené zápasy, sety a výměny napravit. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!