O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy U17: Češi vyhráli v týmové soutěži jen jednou

Český reprezentační tým startuje na ME kategorie U17 v Portugalsku. V týmové soutěži naši zaznamenali výhru nad Kyprem, těsnou porážku od Rumunska a čerstvý debakl od favorizované Anglie.

Rumunsko – Česko 3:2 – nešťastný zápas na úvod

Ve svém prvním vystoupení tým trenérů Petra Koukala st. a Stanislava Kohoutka čelil Rumunsku. Naši dobře začali, když Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou vyhráli úvodní mix a Adam Mendrek přidal druhý bod ve dvouhře. Pak se ale karta úplně obrátila. Veronika Úblová podlehla své soupeřce ve dvouhře dívek na tři sety (přitom oba své vítězné sety její soupeřka získala poměrem 22:20!). Nečekaně zaváhal i náš elitní debl Jaromír Janáček – Adam Mendrek. A ve dvou těsných koncovkách pak ztratily závěrečnou čtyřhru také Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou.

Česko – Kypr 4:1 – potvrdili jsme pozici favorita

Do zápasu s Kyprem vstupovali Češi motivovaní kritikou reprezentačního trenéra a snahou odčinit úvodní porážku. A podařilo se: jediný bod v jednoznačném utkání ztratila ve dvouhře Michaela Myšáková, ale její zaváhání napravili ostatní. V úvodním mixu se opět prosadili Jaromír Janáček a Denisa Šikalová, Adam Mendrek nedal šanci svému kyperskému soupeři a body přispěli i páry Jaromír Janáček – Adam Mendrek a Magdalena Lajdová – Denisa Šikalová.

Anglie – Česko 5:0 – favority jsme trápili, ale bod neurvali

Anglie byla jednoznačným favoritem skupiny a naši neměli papírově proti silnému soupeři mnoho šancí. Ačkoliv se nepodařilo získat ani set, několikrát k tomu nebylo při dramatické koncovce daleko. V úvodní dvouhře sice Michaela Myšáková podlehla jednoznačně Victorii Williamsové. Pak ale Jaromír Janáček statečně kladl odpor Alexi Laneovi a v prvním setu získal dokonce 22 bodů. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou uhrály v deblu 19 a 17 bodů a potvrdily, že i přes své mládí mohou díky sehranosti a kvalitě konkurovat zahraničním párům. Podobně si vedli také Adam Mendrek s Jaromírem Janáčkem, kteří získali 16 a 20 bodů, dohromady tedy stejně jako dívky. Ani závěrečný mix nebyl žádnou "popravou" české dvojice: Bedřich Valenta s Denisou Šikalovou získali 10 a 15 bodů.

Po náročné cestě se náš nejmladší reprezentační tým v Portugalsku prezentuje jako soudržné a bojovné těleso – a může jen litovat nevydařeného vstupu v zápase s Rumunskem. Od 23. listopadu startující soutěž jednotlivců bude ale výtečnou příležitostí všechny prohrané koncovky a nevydařené zápasy, sety a výměny napravit. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Veteránští mistři: nejvíce titulů získali Angličané

V sobotu 2. října skončilo v irském Dundalku Mistrovství Evropy veteránů. Soutěžili hráči starší 35 let ve všech disciplínách a řadě kategorií podle věku. Česká výprava na medaile nedosáhla, ve finálových zápasech se nejčastěji z ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS