O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy U17: Češi vyhráli v týmové soutěži jen jednou

Český reprezentační tým startuje na ME kategorie U17 v Portugalsku. V týmové soutěži naši zaznamenali výhru nad Kyprem, těsnou porážku od Rumunska a čerstvý debakl od favorizované Anglie.

Rumunsko – Česko 3:2 – nešťastný zápas na úvod

Ve svém prvním vystoupení tým trenérů Petra Koukala st. a Stanislava Kohoutka čelil Rumunsku. Naši dobře začali, když Jaromír Janáček s Denisou Šikalovou vyhráli úvodní mix a Adam Mendrek přidal druhý bod ve dvouhře. Pak se ale karta úplně obrátila. Veronika Úblová podlehla své soupeřce ve dvouhře dívek na tři sety (přitom oba své vítězné sety její soupeřka získala poměrem 22:20!). Nečekaně zaváhal i náš elitní debl Jaromír Janáček – Adam Mendrek. A ve dvou těsných koncovkách pak ztratily závěrečnou čtyřhru také Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou.

Česko – Kypr 4:1 – potvrdili jsme pozici favorita

Do zápasu s Kyprem vstupovali Češi motivovaní kritikou reprezentačního trenéra a snahou odčinit úvodní porážku. A podařilo se: jediný bod v jednoznačném utkání ztratila ve dvouhře Michaela Myšáková, ale její zaváhání napravili ostatní. V úvodním mixu se opět prosadili Jaromír Janáček a Denisa Šikalová, Adam Mendrek nedal šanci svému kyperskému soupeři a body přispěli i páry Jaromír Janáček – Adam Mendrek a Magdalena Lajdová – Denisa Šikalová.

Anglie – Česko 5:0 – favority jsme trápili, ale bod neurvali

Anglie byla jednoznačným favoritem skupiny a naši neměli papírově proti silnému soupeři mnoho šancí. Ačkoliv se nepodařilo získat ani set, několikrát k tomu nebylo při dramatické koncovce daleko. V úvodní dvouhře sice Michaela Myšáková podlehla jednoznačně Victorii Williamsové. Pak ale Jaromír Janáček statečně kladl odpor Alexi Laneovi a v prvním setu získal dokonce 22 bodů. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou uhrály v deblu 19 a 17 bodů a potvrdily, že i přes své mládí mohou díky sehranosti a kvalitě konkurovat zahraničním párům. Podobně si vedli také Adam Mendrek s Jaromírem Janáčkem, kteří získali 16 a 20 bodů, dohromady tedy stejně jako dívky. Ani závěrečný mix nebyl žádnou "popravou" české dvojice: Bedřich Valenta s Denisou Šikalovou získali 10 a 15 bodů.

Po náročné cestě se náš nejmladší reprezentační tým v Portugalsku prezentuje jako soudržné a bojovné těleso – a může jen litovat nevydařeného vstupu v zápase s Rumunskem. Od 23. listopadu startující soutěž jednotlivců bude ale výtečnou příležitostí všechny prohrané koncovky a nevydařené zápasy, sety a výměny napravit. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Mistrovství Evropy: Dánové získali očekávané zlato

Žádné překvapení nepřinesl finálový duel mistrovství Evropy smíšených družstev v nizozemském Amsterdamu. Favorizovaní Dánové i přes absenci dvou nejlepších hráčů porazili Německo 3:1 a stali se mistry Evropy.

Čtyřhra mužů na dánský způsob: sledujte dvě parádní finále

Zkušený, léty na světovém okruhu otřískaný pár Lars Paaske – Jonas Rasmussen. Nové hvězdy turnajů Super Series, kteří jako jedni z mála dovedou porážet vydrilované a silné asijské páry, Matthias Boe a Carsten Mogensen. Dvě dánské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!