O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: těžký los pro Petra Koukala

Evropský šampionát už zná své rozlosování. Mezi českými reprezentanty vládne střídavá spokojenost. Naši hráči nastoupí ve všech pěti disciplínách a budou bojovat o každé kolo a vítězství.

Dvouhra mužů: skotský soupeř pro Koukala, portugalský pro Floriana

Do dvouhry mužů zasáhne naše jednička Petr Koukal. V prvním kole ho čeká skotský reprezentant Kieran Merilees, který by neměl být nezdolatelnou překážkou. Pokud by Petr zvítězil, narazí na turnajovou čtyřku a jednoho z adeptů titulu, Marca Zwieblera. Výhra nad německým badmintonistou by byla prvotřídním překvapením. Pavel Florian se utká v prvním kole s portugalskou jedničkou Pedrem Martinsem. Už účast na ME je pro Pavla velkým úspěchem, kdyby překvapil a vyhrál své první kolo, narazí na jednoho z dvojice Luka Wraber – Georgios Charalambidis.

Dvouhra žen: Gavnholt také čeká soupeřka ze Skotska

Podobný "skotský osud" sdílí s Petrem Koukal také naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt – tu totiž čeká v prvním kole Susan Engelstaffová. Pokud by se Kristíně povedlo zvítězit, narazí na lepší z dvojice Jeanine Cicogniniová – Simone Prutschová; v dalším kole pak eventuelně na Pi Hongyan z Francie. Zuzanu Pavelkovou čeká v prvním kole Nicole Schallerová ze Švýcarska, v případě vítězství pak lepší z dvojice Orsolya Vargová – Kirsty Gilmourová.

Párové disciplíny: bratři Kopřivové vyzvou Rakušany, Křížková s Tomalovou Rusky

Ve čtyřhře mužů Česko zastupuje bratrský pár Tomáš a Ondřej Kopřivovi. V prvním kole narazí "Kopřivky" na rakouskou dvojici David Obernosterer – Roman Zirnwald. Pokud by zvítězili, čeká je finský pár Anton Kaisti – Jesper Von Hertzen. Nadějný los!

Ve čtyřhře žen mají Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou první kolo volné. Pak je ale čeká pořádná výzva: druhé nasazené a jedny z favoritek turnaje, ruský pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová. To bude tuhý oříšek...

V mixu nás reprezentuje pár Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Také oni mají první kolo volné, těšit se mohou na lepší pár ze souboje Jorrit De Ruiter – Samantha Barningová a Anthony Dumartheray – Sabrina Jaquetová.

Kompletní los evropského šampionátu si včetně anglického komentáře můžete prostudovat na stránkách Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS