O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: těžký los pro Petra Koukala

Evropský šampionát už zná své rozlosování. Mezi českými reprezentanty vládne střídavá spokojenost. Naši hráči nastoupí ve všech pěti disciplínách a budou bojovat o každé kolo a vítězství.

Dvouhra mužů: skotský soupeř pro Koukala, portugalský pro Floriana

Do dvouhry mužů zasáhne naše jednička Petr Koukal. V prvním kole ho čeká skotský reprezentant Kieran Merilees, který by neměl být nezdolatelnou překážkou. Pokud by Petr zvítězil, narazí na turnajovou čtyřku a jednoho z adeptů titulu, Marca Zwieblera. Výhra nad německým badmintonistou by byla prvotřídním překvapením. Pavel Florian se utká v prvním kole s portugalskou jedničkou Pedrem Martinsem. Už účast na ME je pro Pavla velkým úspěchem, kdyby překvapil a vyhrál své první kolo, narazí na jednoho z dvojice Luka Wraber – Georgios Charalambidis.

Dvouhra žen: Gavnholt také čeká soupeřka ze Skotska

Podobný "skotský osud" sdílí s Petrem Koukal také naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt – tu totiž čeká v prvním kole Susan Engelstaffová. Pokud by se Kristíně povedlo zvítězit, narazí na lepší z dvojice Jeanine Cicogniniová – Simone Prutschová; v dalším kole pak eventuelně na Pi Hongyan z Francie. Zuzanu Pavelkovou čeká v prvním kole Nicole Schallerová ze Švýcarska, v případě vítězství pak lepší z dvojice Orsolya Vargová – Kirsty Gilmourová.

Párové disciplíny: bratři Kopřivové vyzvou Rakušany, Křížková s Tomalovou Rusky

Ve čtyřhře mužů Česko zastupuje bratrský pár Tomáš a Ondřej Kopřivovi. V prvním kole narazí "Kopřivky" na rakouskou dvojici David Obernosterer – Roman Zirnwald. Pokud by zvítězili, čeká je finský pár Anton Kaisti – Jesper Von Hertzen. Nadějný los!

Ve čtyřhře žen mají Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou první kolo volné. Pak je ale čeká pořádná výzva: druhé nasazené a jedny z favoritek turnaje, ruský pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová. To bude tuhý oříšek...

V mixu nás reprezentuje pár Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Také oni mají první kolo volné, těšit se mohou na lepší pár ze souboje Jorrit De Ruiter – Samantha Barningová a Anthony Dumartheray – Sabrina Jaquetová.

Kompletní los evropského šampionátu si včetně anglického komentáře můžete prostudovat na stránkách Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Canada Open: tři tituly na Tchaj-wan

Kanadský Richmond hostil 13.-18. července mezinárodní turnaj kategorie Grand Prix. Účastnili se ho i Češi, ale přiliš se jim nedařilo: pouze Petr Koukal se dostal do třetího kola dvouhry. Trojnásobnými vítězi byli reprezentanti ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!