O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: těžký los pro Petra Koukala

Evropský šampionát už zná své rozlosování. Mezi českými reprezentanty vládne střídavá spokojenost. Naši hráči nastoupí ve všech pěti disciplínách a budou bojovat o každé kolo a vítězství.

Dvouhra mužů: skotský soupeř pro Koukala, portugalský pro Floriana

Do dvouhry mužů zasáhne naše jednička Petr Koukal. V prvním kole ho čeká skotský reprezentant Kieran Merilees, který by neměl být nezdolatelnou překážkou. Pokud by Petr zvítězil, narazí na turnajovou čtyřku a jednoho z adeptů titulu, Marca Zwieblera. Výhra nad německým badmintonistou by byla prvotřídním překvapením. Pavel Florian se utká v prvním kole s portugalskou jedničkou Pedrem Martinsem. Už účast na ME je pro Pavla velkým úspěchem, kdyby překvapil a vyhrál své první kolo, narazí na jednoho z dvojice Luka Wraber – Georgios Charalambidis.

Dvouhra žen: Gavnholt také čeká soupeřka ze Skotska

Podobný "skotský osud" sdílí s Petrem Koukal také naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt – tu totiž čeká v prvním kole Susan Engelstaffová. Pokud by se Kristíně povedlo zvítězit, narazí na lepší z dvojice Jeanine Cicogniniová – Simone Prutschová; v dalším kole pak eventuelně na Pi Hongyan z Francie. Zuzanu Pavelkovou čeká v prvním kole Nicole Schallerová ze Švýcarska, v případě vítězství pak lepší z dvojice Orsolya Vargová – Kirsty Gilmourová.

Párové disciplíny: bratři Kopřivové vyzvou Rakušany, Křížková s Tomalovou Rusky

Ve čtyřhře mužů Česko zastupuje bratrský pár Tomáš a Ondřej Kopřivovi. V prvním kole narazí "Kopřivky" na rakouskou dvojici David Obernosterer – Roman Zirnwald. Pokud by zvítězili, čeká je finský pár Anton Kaisti – Jesper Von Hertzen. Nadějný los!

Ve čtyřhře žen mají Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou první kolo volné. Pak je ale čeká pořádná výzva: druhé nasazené a jedny z favoritek turnaje, ruský pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová. To bude tuhý oříšek...

V mixu nás reprezentuje pár Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Také oni mají první kolo volné, těšit se mohou na lepší pár ze souboje Jorrit De Ruiter – Samantha Barningová a Anthony Dumartheray – Sabrina Jaquetová.

Kompletní los evropského šampionátu si včetně anglického komentáře můžete prostudovat na stránkách Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS