O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy smíšených družstev


V anglickém Liverpoolu se konalo Mistrovství Evropy smíšených družstev 2009. Sjelo se sem třicet dva nejlepších evropských týmů, které los rozdělil do osmi skupin po čtyřech. A právě los nebyl k našemu týmu ani trochu příznivý. A tím „ani trochu příznivý" ještě eufemicky hodnotíme velmi, ale velmi silnou skupinu.

 

Naši byli přiřazení ke třem britským týmům - ve skupině osm jim dělaly společnost týmy Anglie, Skotska a Walesu. Jak známo, právě ostrovní badmintonisté patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v Evropě můžeme najít; Angličané byli koneckonců druhým nasazeným týmem a na domácím mistrovství pošilhávali po celkovém vítězství.

Český tým odjel na mistrovství a na fotce se srovnal v tomto složení: horní řada zleva - Kristína Ludíková, Hana Procházková, trenér Ladislav Vorel a Martina Benešová, dolní řada zleva - Petr Koukal, Jan Vondra a Pavel Florián; jak je vidět, naše reprezentační družstvo obléká společnost Yonex.

 

Právě anglické družstvo bylo prvním soupeřem českého týmu. Předzápasové prognózy dávaly našim šanci maximálně na jeden bod, ale ani to se proti top favoritovi celého turnaje nepodařilo převést do praxe - český tým vybojoval jen jeden set a po prohře 0:5 mohl s nadějí vyhlížet k dalším zápasům. Silnějšího soupeře už jsme totiž mít nemohli.

 

Ve druhém utkání proti Skotsku jsme měli naději jen při nadstandardním výkonům celého týmu a troše potřebného štěstí. To se od nás zcela odklonilo v klíčových koncovkách a po těsných porážkách v jednotlivých zápasech jsme kapitulovali po porážce 1:4.

 

Závěrečné utkání proti Walesu bylo utkáním o čest - obě družstva svá předchozí utkání prohrála. Po výhrách v obou dvouhrách a porážkách ve smíšené čtyřhře a ve čtyřhře mužů musela za stavu 2:2 rozhodnout až čtyřhra žen. Pevnější nervy ukázala česká dvojice Martina Benešová a Kristína Ludíková - český tým se na závěr svého působení v turnaji rozloučil výhrou 3:2.

 

V konečném hodnocení českému výběru patří 17. - 24. místo. Ještě jednou je ale nutno zdůraznit, že v jakékoliv jiné místo by český tým mohl směle pomýšlet na druhé místo a v některých skupinách by dokonce potrápil vítěze skupin.

 

Z osmi skupin dále postupovali jen vítězové, kteří dále hráli vyřazovacím způsobem.

 

Z čtvrtfinále do semifinále prošly favorizované týmy Anglie a Dánska. K nim se připojilo Polsko, které se celý turnaj opíralo o výborné výkony jednoho z nejlepších evropských hráčů Przemyslawa Wachy (na fotografii), a překvapení turnaje z Ruska.

 

Zatímco semifinálový duel mezi Dánskem a Ruskem byl po třech zápasech rozhodnutý - Dánové zvítězili 3:0 - Poláci v souboji s Angličany dlouho věřili v senzaci. Zápas zlomila Elizabeth Cann (na fotografii), která získala klíčový bod, jež nakonec rozhodl o výhře domácího týmu 3:2.

 

Bronzové medaile tedy braly týmy Polska a Ruska, velké finále rozhodlo o medaili zlaté a stříbrné. Domácí Angličané měli do utkání fenomenální nástup, když ve dvou zápasech vyhráli, co se vyhrát dalo, a překvapivě vedli 2:0.

 

Dánové ale nesložili zbraně a otočili na konečných 3:2. Angličané byli blízko především ve čtyřhře mužů, kde bojovali na tři sety, ale na výhru to nestačilo. Dánové na mistrovství získali třináctý titul v historii a prodloužili svou nepřerušenou řadu vítězství trvající už od roku 1996!

 


Finálové utkání: Anglie vs. Dánsko 2:3

 

Smíšená čtyřhra: Anthony Clark, Donna Kellogg vs. Christina Pedersen, Joachim Fischer Nielsen 21:10 a 23:21

 

Dvouhra mužů: Andrew Smith vs. Joachim Persson 21:16 a 21:19

 

Dvouhra žen: Elizabeth Cann vs. Tine Rasmussen 14:21 a 10:21

 

Čtyřhra mužů: Anthony Clark, Nathan Robertson vs. Mathias Boe, Carsten Mogensen 17:21, 21:16 a 15:21

 

Čtyřhra žen: Donna Kellogg, Jennifer Wallwork vs. Kamilla Rytter Juhl, Marie Røpke 14:21 a 15:21

Doporučit:


[18.03.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS