O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: Kristína Gavnholt hraje o medaili!

Ve švédské Karskroně běží mistrovství starého kontinentu. Z českých badmintonistů zůstala ve hře už pouze Kristína Gavnholt, která bude dnes večer bojovat o medaili ve čtvrtfinálovém duelu s bulharskou soupeřkou Lindou Zechiriovou.

Po nervózním startu parádní výkony Kristíny Gavnholt

V úterním prvním kole nastoupila Kristína proti soupeřce ze Skotska. A se Susan Engelstaffovou si dlouho nevěděla rady – celý první set prohrávala, ale v jeho samotné koncovce přece jen otočila na 23:21. Vydařený obrat jako by naši singlovou jedničku nakopl ke zlepšenému výkonu v sadě druhé, kterou "Kika" vyhrála 21:14. Ve druhém kole si Kristína poradila se Simone Prutschovou z Rakouska 21:13 a 21:17. V osmifinále se čekal souboj se čtvrtou nasazenou Pi Hongyan z Francie – ta ale překvapivě podlehla Karin Schnaaseové z Německa. V duelu o místo mezi osmi nejlepšími hráčkami Evropy pomohlo Kristíně vedle vlastního vynikajícího výkonu, který na místě ocenil i předseda ČBaS Zdeněk Musil, také zranění soupeřky, pro něž utkání za stavu 21:11 a 18:14 pro českou badmintonistku ukončila skrečí. Dnes přibližně od půl šesté čeká Kristínu souboj se sedmou nasazenou, Lindou Zechiriovou z Bulharska. Jde o 30. hráčku světa, která je v duelu papírovou favoritkou. Kristína s ní má ovšem aktivní bilanci – při jediném vzájemném střetnutí ji na českém mezinárodním mistrovství v roce 2006 dokázala porazit. Jak si povede dnes?

Singlisté bojovali, ale výsledkově nepřekvapili

Ve dvouhře žen vedle Kristíny startovala ještě Zuzana Pavelková. Hned v prvním kole ale nestačila na Nicole Schallerovou ze Švýcarska, jíž podlehla 11:21 a 7:21. První kolo se stalo osudné také Pavlu Florianovi, pro něhož byla už samotná účast na ME velkou motivací. Pavel statečně vzdoroval portugalské jedničce Pedru Martinsovi, uhrál ale jen dvakrát 17 bodů. Petr Koukal potvrdil papírové předpoklady. V prvním kole napodobil Kristínu Gavnholt a poněkud klopotně porazil skotského soupeře Kierana Merileese 12:21 25:23 a 21:18. Ve druhém kole vyzval nasazenou čtyřku a nejlepšího Němce Marca Zwieblera. S jedním z medailových favoritů dokázal Petr držet krok v prvním setu, nakonec mu podlehl 19:21 a 12:21.

České páry si nepřipsaly ani jedno vítězství

Dlouhodobě výsledky českých párů zaostávají na světové scéně za výsledky singlistů – na letošním mistrovství Evropy jsme obsadili všechny párové disciplíny, ale se stejným výsledkem, porážkami v prvních kolech. Bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi hovořili před ME o snaze důstojně uzavřít mezinárodní kariéru. Nakonec se s ní rozloučili porážkou od rakouské dvojice David Obernosterer – Roman Zirnwald v poměru 11:21 a 9:21. Kateřina Tomalová a Šárka Křížková měly sice volné první kolo, pak ale šly proti ruským favoritkám Valerii Sorokinové a Nině Vislovové, které jim nedaly šanci a vyhrály 21:6 21:10. Podobný osud pak měli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu, když po volném prvním kole podlehli nizozemské dvojici Jorrit De Ruiter – Samantha Barningová 15:21 a 9:21.

Zápasy mistrovství Evropy můžete sledovat ve streamovaném přenosu na stránkách BadmintonEurope.TV, stačí se zdarma zaregistrovat. Dnešní program startuje v 17:00!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!