O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: Kristína Gavnholt hraje o medaili!

Ve švédské Karskroně běží mistrovství starého kontinentu. Z českých badmintonistů zůstala ve hře už pouze Kristína Gavnholt, která bude dnes večer bojovat o medaili ve čtvrtfinálovém duelu s bulharskou soupeřkou Lindou Zechiriovou.

Po nervózním startu parádní výkony Kristíny Gavnholt

V úterním prvním kole nastoupila Kristína proti soupeřce ze Skotska. A se Susan Engelstaffovou si dlouho nevěděla rady – celý první set prohrávala, ale v jeho samotné koncovce přece jen otočila na 23:21. Vydařený obrat jako by naši singlovou jedničku nakopl ke zlepšenému výkonu v sadě druhé, kterou "Kika" vyhrála 21:14. Ve druhém kole si Kristína poradila se Simone Prutschovou z Rakouska 21:13 a 21:17. V osmifinále se čekal souboj se čtvrtou nasazenou Pi Hongyan z Francie – ta ale překvapivě podlehla Karin Schnaaseové z Německa. V duelu o místo mezi osmi nejlepšími hráčkami Evropy pomohlo Kristíně vedle vlastního vynikajícího výkonu, který na místě ocenil i předseda ČBaS Zdeněk Musil, také zranění soupeřky, pro něž utkání za stavu 21:11 a 18:14 pro českou badmintonistku ukončila skrečí. Dnes přibližně od půl šesté čeká Kristínu souboj se sedmou nasazenou, Lindou Zechiriovou z Bulharska. Jde o 30. hráčku světa, která je v duelu papírovou favoritkou. Kristína s ní má ovšem aktivní bilanci – při jediném vzájemném střetnutí ji na českém mezinárodním mistrovství v roce 2006 dokázala porazit. Jak si povede dnes?

Singlisté bojovali, ale výsledkově nepřekvapili

Ve dvouhře žen vedle Kristíny startovala ještě Zuzana Pavelková. Hned v prvním kole ale nestačila na Nicole Schallerovou ze Švýcarska, jíž podlehla 11:21 a 7:21. První kolo se stalo osudné také Pavlu Florianovi, pro něhož byla už samotná účast na ME velkou motivací. Pavel statečně vzdoroval portugalské jedničce Pedru Martinsovi, uhrál ale jen dvakrát 17 bodů. Petr Koukal potvrdil papírové předpoklady. V prvním kole napodobil Kristínu Gavnholt a poněkud klopotně porazil skotského soupeře Kierana Merileese 12:21 25:23 a 21:18. Ve druhém kole vyzval nasazenou čtyřku a nejlepšího Němce Marca Zwieblera. S jedním z medailových favoritů dokázal Petr držet krok v prvním setu, nakonec mu podlehl 19:21 a 12:21.

České páry si nepřipsaly ani jedno vítězství

Dlouhodobě výsledky českých párů zaostávají na světové scéně za výsledky singlistů – na letošním mistrovství Evropy jsme obsadili všechny párové disciplíny, ale se stejným výsledkem, porážkami v prvních kolech. Bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi hovořili před ME o snaze důstojně uzavřít mezinárodní kariéru. Nakonec se s ní rozloučili porážkou od rakouské dvojice David Obernosterer – Roman Zirnwald v poměru 11:21 a 9:21. Kateřina Tomalová a Šárka Křížková měly sice volné první kolo, pak ale šly proti ruským favoritkám Valerii Sorokinové a Nině Vislovové, které jim nedaly šanci a vyhrály 21:6 21:10. Podobný osud pak měli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu, když po volném prvním kole podlehli nizozemské dvojici Jorrit De Ruiter – Samantha Barningová 15:21 a 9:21.

Zápasy mistrovství Evropy můžete sledovat ve streamovaném přenosu na stránkách BadmintonEurope.TV, stačí se zdarma zaregistrovat. Dnešní program startuje v 17:00!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!