O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy juniorů: známe los a kostru sestavy

Mistrovství Evropy juniorů je naplánováno na 15.-24. dubna. Ve Finsku bude startovat i česká reprezentace, nejprve v soutěži týmů, pak i v individuálním turnaji. I když je to ještě daleko, známe už kostru nominace a také los, který ČR ve skupině přidělil Rusko, Bulharsko a Norsko.

Česká nominace: 3 + 3 do družstva a perný boj o místa

Pro soutěž družstev nominoval Michal Turoň sestavu tří chlapců a tří dívek. Kvalitní předvedenou hrou a výkony na mistrovství ČR dospělých si nominaci vysloužil Milan Ludík. Výkonnostní vzestup, který zaznamenal v posledních měsících, dal zelenou Adamu Mendrekovi. A částečně i jako odměnu za nedávný titul juniorského mistra ČR může brát svou nominaci třetí člen družstva Ivo Stoklas. Až na pozici prvního náhradníka najdeme Vojtěcha Šelonga.

Mezi dívkami si svou poctivou prací a vůlí "vydřela" místo v sestavě Tereza Lajdová - ta dostane zřejmě prostor hlavně ve dvouhře. "Univerzálkou" reprezentačního týmu a dlouhodobou juniorskou jedničkou je Lucie Havlová. V nominaci pak nechybí ani naše nejlepší juniorská párařka Alžběta Bášová. Roli první náhradnice zastává Kateřina Tomalová.

Pro individuální soutěž známe zatím jen část nominace – český svaz ještě bojuje o dodatečná místa, aby mohlo startovat více našich reprezentantů. Zatím mají jistotu pro dvouhru Milan Ludík, Adam Mendrek, Lucie Havlová a Tereza Lajdová a páry Lucie Havlová – Alžběta Bášová a Milan Ludík – Alžběta Bášová.

Tvrdý los: Rusko, Bulharsko a Norsko ve skupině

Mistrovství Evropy juniorů hostí mezi 15. a 24. dubnem finská Vantaa. Ačkoliv jsou do zahájení soutěží ještě dva měsíce času, už známe rozlosování týmové soutěže. České družstvo může hovořit o smůle – naše reprezentace byla vybrána do skupiny B, a to společně s druhými nasazenými a velkými adepty medaile či celkového vítězství Rusy. Silným soupeřem jistě bude i Bulharsko, které je naším tradičním vyrovnaným soupeřem v juniorských i dospělých kategoriích. Posledním soupeřem Čechů pak bude reprezentace Norska.

Vylosování turnaje družstev si můžete prohlédnout na tournamentsoftware, zpravodajství z turnaje nabídne web Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!