O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy juniorů: známe los a kostru sestavy

Mistrovství Evropy juniorů je naplánováno na 15.-24. dubna. Ve Finsku bude startovat i česká reprezentace, nejprve v soutěži týmů, pak i v individuálním turnaji. I když je to ještě daleko, známe už kostru nominace a také los, který ČR ve skupině přidělil Rusko, Bulharsko a Norsko.

Česká nominace: 3 + 3 do družstva a perný boj o místa

Pro soutěž družstev nominoval Michal Turoň sestavu tří chlapců a tří dívek. Kvalitní předvedenou hrou a výkony na mistrovství ČR dospělých si nominaci vysloužil Milan Ludík. Výkonnostní vzestup, který zaznamenal v posledních měsících, dal zelenou Adamu Mendrekovi. A částečně i jako odměnu za nedávný titul juniorského mistra ČR může brát svou nominaci třetí člen družstva Ivo Stoklas. Až na pozici prvního náhradníka najdeme Vojtěcha Šelonga.

Mezi dívkami si svou poctivou prací a vůlí "vydřela" místo v sestavě Tereza Lajdová - ta dostane zřejmě prostor hlavně ve dvouhře. "Univerzálkou" reprezentačního týmu a dlouhodobou juniorskou jedničkou je Lucie Havlová. V nominaci pak nechybí ani naše nejlepší juniorská párařka Alžběta Bášová. Roli první náhradnice zastává Kateřina Tomalová.

Pro individuální soutěž známe zatím jen část nominace – český svaz ještě bojuje o dodatečná místa, aby mohlo startovat více našich reprezentantů. Zatím mají jistotu pro dvouhru Milan Ludík, Adam Mendrek, Lucie Havlová a Tereza Lajdová a páry Lucie Havlová – Alžběta Bášová a Milan Ludík – Alžběta Bášová.

Tvrdý los: Rusko, Bulharsko a Norsko ve skupině

Mistrovství Evropy juniorů hostí mezi 15. a 24. dubnem finská Vantaa. Ačkoliv jsou do zahájení soutěží ještě dva měsíce času, už známe rozlosování týmové soutěže. České družstvo může hovořit o smůle – naše reprezentace byla vybrána do skupiny B, a to společně s druhými nasazenými a velkými adepty medaile či celkového vítězství Rusy. Silným soupeřem jistě bude i Bulharsko, které je naším tradičním vyrovnaným soupeřem v juniorských i dospělých kategoriích. Posledním soupeřem Čechů pak bude reprezentace Norska.

Vylosování turnaje družstev si můžete prohlédnout na tournamentsoftware, zpravodajství z turnaje nabídne web Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Veteránští mistři: nejvíce titulů získali Angličané

V sobotu 2. října skončilo v irském Dundalku Mistrovství Evropy veteránů. Soutěžili hráči starší 35 let ve všech disciplínách a řadě kategorií podle věku. Česká výprava na medaile nedosáhla, ve finálových zápasech se nejčastěji z ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS