O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy juniorů: známe los a kostru sestavy

Mistrovství Evropy juniorů je naplánováno na 15.-24. dubna. Ve Finsku bude startovat i česká reprezentace, nejprve v soutěži týmů, pak i v individuálním turnaji. I když je to ještě daleko, známe už kostru nominace a také los, který ČR ve skupině přidělil Rusko, Bulharsko a Norsko.

Česká nominace: 3 + 3 do družstva a perný boj o místa

Pro soutěž družstev nominoval Michal Turoň sestavu tří chlapců a tří dívek. Kvalitní předvedenou hrou a výkony na mistrovství ČR dospělých si nominaci vysloužil Milan Ludík. Výkonnostní vzestup, který zaznamenal v posledních měsících, dal zelenou Adamu Mendrekovi. A částečně i jako odměnu za nedávný titul juniorského mistra ČR může brát svou nominaci třetí člen družstva Ivo Stoklas. Až na pozici prvního náhradníka najdeme Vojtěcha Šelonga.

Mezi dívkami si svou poctivou prací a vůlí "vydřela" místo v sestavě Tereza Lajdová - ta dostane zřejmě prostor hlavně ve dvouhře. "Univerzálkou" reprezentačního týmu a dlouhodobou juniorskou jedničkou je Lucie Havlová. V nominaci pak nechybí ani naše nejlepší juniorská párařka Alžběta Bášová. Roli první náhradnice zastává Kateřina Tomalová.

Pro individuální soutěž známe zatím jen část nominace – český svaz ještě bojuje o dodatečná místa, aby mohlo startovat více našich reprezentantů. Zatím mají jistotu pro dvouhru Milan Ludík, Adam Mendrek, Lucie Havlová a Tereza Lajdová a páry Lucie Havlová – Alžběta Bášová a Milan Ludík – Alžběta Bášová.

Tvrdý los: Rusko, Bulharsko a Norsko ve skupině

Mistrovství Evropy juniorů hostí mezi 15. a 24. dubnem finská Vantaa. Ačkoliv jsou do zahájení soutěží ještě dva měsíce času, už známe rozlosování týmové soutěže. České družstvo může hovořit o smůle – naše reprezentace byla vybrána do skupiny B, a to společně s druhými nasazenými a velkými adepty medaile či celkového vítězství Rusy. Silným soupeřem jistě bude i Bulharsko, které je naším tradičním vyrovnaným soupeřem v juniorských i dospělých kategoriích. Posledním soupeřem Čechů pak bude reprezentace Norska.

Vylosování turnaje družstev si můžete prohlédnout na tournamentsoftware, zpravodajství z turnaje nabídne web Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V ryze českém finále Ludík přehrál Mendreka 2:0 na sety a do světového žebříčku si připíše 2 500 bodů.

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: Jak vypadá jeden den profesionálního badmintonisty

Milan Ludík, česká singlová jednička ve dvouhře mužů, popisuje exkluzivně pro náš web život profesionálního badmintonisty.

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!