Mistrovství Evropy juniorů do 17 let

Na turnaji družstev český tým startoval v sestavě Vojtěch Šelong, Adam Mendrek, Štěpán Weinzettel, Alžběta Bášová, Lucie Černá, Kateřina Hejdrychová a Kateřina Krejčová; v jednotlivcích se ještě představil David Pikl.

Soutěže družstev se zúčastnilo 32 týmů z celé Evropy. Snad s výjimkou Německa a Nizozemska byla zastoupena celá evropská špička. V této silné konkurenci obsadil český výběr 2. místo ve své skupině, celkově 9. - 16. místo.

Český vrchol celého turnaje nastal v zápase proti Rusko. Rusové, později druhý tým šampionátu, museli napnout všechny síly, aby uhájili výhru 3:2. Takové problémy jim nenadělali ani Poláci ve čtvrtfinále, ani Ukrajinci v semifinále. Až Dánové zastavili ruský expres, když zvítězili 3:1.

Dánští hráči opanovali i soutěž jednotlivců. Ve čtyřech disciplínách zvítězili, navíc byli dvakrát ve finále.

Čeští hráči sehráli výborný turnaj, ale jak po turnaji říkal český trenér Michal Turoň, našemu týmu chyběl jeden super výsledek.

Ale pět osmifinále, pět umístění mezi šestnácti nejlepšími jsou velmi dobré. Postarali se o ně Kateřina Krejčová a Lucie Černá ve dvouhře a společně ve čtyřhře, Vojtěch Šelong ve dvouhře a spolu s Alžbětou Bášovou i ve smíšené čtyřhře.

První velký turnaj se našim hráčům podařil. Jak uspějí na těch větších a zahrají si i na těch největších?

Autor: Josef Rubáš [23.11.2009]