O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy juniorů

V italském Miláně se v prvních dvou dubnových týdnech uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů. Na turnaj družstev navázal turnaj jednotlivců. Český tým si nedělal přehnaně velké ambice, ale v koutku duše všichni čeští hráči snili o postup mezi nejlepších osm. Jak v soutěži družstev, tak především mezi jednotlivci.

 

Lucie Havlová, Eliška Maixnerová, Adéla Molnáriová, Lukáš Zevl, Marek Teller a Petr Jelínek - vybraná šestka pro soutěž družstev měla velmi těžkou skupinu. Na plnění snů nedošlo, naplnily se spíše střízlivé odhady. Po úvodním porážce 1:4 s Belgií se prakticky rozplynuly naděje na postup. Vydřená výhra 3:2 nad Slovinskem a statečný boj s Francií, nejlepším družstev skupiny, která musela otáčet stav 1:2 a nakonec vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 3:2, měly dodat našemu týmu potřebné sebevědomí do soutěže jednotlivců.

 

Na zlatou medaili Kristíny Ludíkové z minulého juniorského šampionátu v Německu nakonec nikdo nenavázal. A současná generace k tomu měla velmi daleko.

 

Nejblíže se závěrečným bojům přiblížily páry Petr Jelínek - Marek Teller, Šárka Křížková - Petra Hofmanová a Marek Teller - Šárka Křížková, které se dostaly mezi šestnáct nejlepších mladých dvojic starého kontinentu. Na víc to bohužel nestačilo.

 

Soutěž družstev i soutěž jednotlivců měla nakonec shodné hrdiny - dánské reprezentanty.

 

Dánové potvrdili svou nadvládu nad evropským badmintonem, když v soutěži družstev nedali svým soupeřům sebemenší šanci - v semifinále smetli Anglii 3:0, ve finále si stejným výsledkem poradili s Nizozemím.

 

Dány vedl vítěznou cestou především blonďatý Emil Holst, který k titulu ze soutěže družstev přidal i první místo ve dvouhře chlapců a v dokonání vítězného triumfu nebyl daleko - ve čtyřhře chlapců po třísetovém boji podlehl spolu se svým deblovým partnerem Madsem Pedersenem páru Sylvain Grosjean - Sam Magee (Francie, Irsko).

 

V soutěži dívek patřily k velkým favoritkám Rusky. A to jak ve dvouhře, kde měly své reprezentantky na pozici první a druhé nasazené, ale i ve čtyřhře, kde dvojice Anastasia Chervyakova - Romina Gabdullina byla obecně považována za největší favoritky. Zatímco ve dvouhře se Ruskám nedařilo, ve čtyřhře si singlové zklamání naplno vynahradily a Anastasia Chervyakova s Rominou Gabdullinou celý turnaj vyhrály.

 

Dvouhru dívek opanovala dánská reprezentantka Anne Hald, jejíž fanoušci měli po semifinálovém i finálovém zápase o pár šedých vlasů navíc. V obou závěrečných duelech totiž byl stav ve třetím setu 19:19! Dvakrát stála Anne na pokraji porážky, ale dvakrát zmobilizovala síly a svůj životní turnaj dovedla do vítězného konce.

 

Rovněž ve smíšené čtyřhře byly nervy diváků pořádně napnuty. I zde se hrálo až do úplného konce velké drama. Finálové páry Jacco Arends - Selena Piek (Nizozemí) a Johan Geigenberger - Fabienne Deprez (Německo) rozsoudily až poslední dva míčky třetího setu, nakonec se po výsledku 21:16, 20:22 a 21:19 radovala nizozemská dvojice.

 

Finálové výsledky soutěže jednotlivců

 

Dvouhra chlapců: Emil Holst (Dánsko) vs. Jamie Van Hooijdonk (Wales) 21:12 a 21:11

 

Dvouhra dívek: Anne Hald (Dánsko) vs. Carolina Maria Marin (Španělsko) 18:21, 21:18 a 21:19

 

Čtyřhra chlapců: Sylvain Grosjean, Sam Magee (Francie, Irsko) vs. Emil Holst, Mads Pedersen (Dánsko) 27:25, 14:21 a 21:18

 

Čtyřhra dívek: Anastasia Chervyakova, Romina Gabdullina (Rusko) vs. Selena Piek, Iris Tabeling (Nizozemí) 21:13 a 21:17

 

Smíšená čtyřhra: Jacco Arends, Selena Piek (Nizozemí) vs. Johan Geigenberger, Fabienne Deprez (Německo) 21:16, 20:22 a 21:19

Doporučit:


[09.06.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS