O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: historické zlato pro ruský debl

Nejúspěšnější hráčkou ME v ruské Kazani se stala Christinna Pedersenová – dánská párařka vyhrála mix i čtyřhru žen. Dánsko slavilo i díky Janu O. Jorgensenovi. Ve dvouhře žen se ke zlatu prosadila první nasazená Carolina Marin. Historické zlato pak pro Rusko získal pánský debl Ivanov-Sozonov.

Češi v akci: Kristína Gavnholt obsadila 5.-8. místo

Blízko historickému úspěchu byl na ME i český badminton. Kristína Gavnholt vstupovala do turnaje v pozici nasazené hráčky. Po prvním volném kole si suverénně poradila s velšankou Carissou Turnerovou. V osmifinále čekala belgická soupeřka Lianne Tanová, i tu ale "Kika" zvládla přehrát ve dvou sadách. Čtvrtfinále znamenalo přímý zápas o medaili. Namísto očekávané soupeřky, druhé nasazené Kirsty Gilmourové ze Skotska, s níž má Kristína výrazně negativní bilanci, se do "osmičky" dostala Turkyně Ozge Bayrakové. V životní formě hrající soupeřce bohužel Kristína nezvládla vzdorovat a podlehla jí 10:21 a 15:21. Sen o medaili, či dokonce možném postupu až do finále, se tak rozplynul. Přesto je celkové 5.-8. místo parádním výsledkem české hráčky.

Češi jinak na ME sbírali hlavně porážky. Výjimkou byl Petr Koukal, který ve svém prvním kole dvouhry porazil Tobyho Pentyho z Anglie po třech setech. Ve druhém kole už ale nestačil na domácího borce Vladimira Malkova poměrem 13:21 a 17:21. "Vždy, když jsem srovnal skóre, tak soupeř znovu odskočil o několik bodů a tak to šlo až do konce zápasu," popsal Petr průběh zápasu na svém oficiálním webu. "Z výsledku jsem zklamaný, ale pořád věřím, že se to „někde nahoře počítá“ a jednou si to budu moci ještě vybrat," zadoufal závěrem.

Ve čtyřhře mužů jsme zapsali dvě porážky. Ta Jana Frohlicha a Zdeňka Sváty od německé dvojice Fuchs-Schoettler byla jednoznačná, ta Pavla Floriana a Ondřeje Kopřivy od italského páru Greco-Maddaloni naopak bolestivě těsná; Ondřej s Pavlem "padli" výsledkem 21:23 ve třetím setu. V mixu Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou nestačili irskému páru Samu a Chloe Mageeovým. A dodejme ještě výsledky zbývajících českých singlistů: Jan Fröhlich prohrál s Vladimirem Ivanovem, později velkým hrdinou šampionátu (i když v jiné disciplíně), Zuzana Pavelková po třech setech odešla poražena Fontaine Micou Chapmanovou z Anglie.

Dánové brali zlato třikrát z pěti pokusů

Finálový den nabídl možnost získat všechny tituly dánské reprezentaci. V prvním zápase o tom bylo rozhodnuto už dopředu – utkaly se totiž dva dánské mixy. Joachim Fichser Nielsen a Christinna Pedersenová si po více než hodině hry poradili s Madsem Pielerem Koldingem a Kamillou Rytterovou Juhlovou.

Ve dvouhře mužů byl jednoznačným favoritem první nasazený Jan O. Jorgensen. Rajiv Ouseph mu kladl větší odpor v první sadě, kdy uhrál 18 bodů, ve druhé už si šel Jorgensen hladově za titulem mistra starého kontinentu.

Finále dvouhry žen mělo průběh jako na houpačce. První nasazená Carolina Marinová ze Španělska suverénně ovládla první sadu. Ve druhé nalezla Anna Thea Madsenová recept na útočnou a také hlasitou hru levoruké Španělky a dokázala srovnat na 1:1. Ve třetím setu už ale opět dominovala Marinová.

Další čistě dánské finále ve čtyřhře žen přineslo také čtvrté vítězství nasazených jedniček. Christinna Pedersenová s Kamillou Rytterovou Juhlovou přehrály své reprezentační kolegyně Line Damkjaerovou Kruseovou a Marie Roepkeovou.

Na závěr přišel zlatý hřeb programu. Do finále se totiž po nečekané výhře nad Matthiasem Boem a Carstenem Mogensenem probojovali domácí hráči Vladimir Ivanov a Ivan Sozonov. A zvládli i druhý duel se soupeři z hlavní evropské badmintonové velmoci: Mads Conrad Petersen a Mads Pieler Kolding odešli poraženi po setech 13:21 a 16:21. Historické zlato a velká radost pro Rusy!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství světa: po debaklu končí i Petr Koukal

Ani druhý den mistrovství světa nepřinesl českým barvám mnoho radosti. Petr Koukal podlehl soupeři z Ukrajiny hrozivým rozdílem 5:21 a 8:21 a v soutěži tak končí i druhý český reprezentant. Mezi překvapení turnaje se zařadila ...

Finálový den MS: dvouhru žen vyhrála Carolina Marin!

Ani při neúčasti Lin Dana nedokázal Lee Chong Wei získat vytoužený titul mistra světa a ve finále podlehl nasazené dvojce Chen Longovi. A světová jednička padla i ve finále dvouhry žen, kdy se po strhujícím průběhu z titulu raduje ...

ME družstev: vítězství získalo ruské Primorye

Badmintonová "liga mistrů" se hrála v uplynulém týdnu ve francouzském Beauvais. Ve finále mistrovství Evropy smíšených družstev se utkali dva největší favorité a Primorye Vladivostok přehrál dánský Team Skælskør-Slagelse ...

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Guatemala International: exotický turnaj přinesl více radosti Koukalovi

Do Guatemaly na turnaj kategorie International Challenge se vydali dva čeští reprezentanti: zatímco Jan Fröhlich skončil hned v prvním kole, Petr Koukal uhrál čtvrtfinále.

German Open: mistryně světa dostala od rozhodčích lekci ze slušného chování

Dramatické finále dvouhry žen na turnaji German Open vyvrcholilo udělením hned dvou červených karet Carolině Marin, úřadující mistryni světa. Čtyři turnajové výhry si odnesli hráči Dánska; Češi se do závěrečných kol neprosadili.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!