O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy: historické zlato pro ruský debl

Nejúspěšnější hráčkou ME v ruské Kazani se stala Christinna Pedersenová – dánská párařka vyhrála mix i čtyřhru žen. Dánsko slavilo i díky Janu O. Jorgensenovi. Ve dvouhře žen se ke zlatu prosadila první nasazená Carolina Marin. Historické zlato pak pro Rusko získal pánský debl Ivanov-Sozonov.

Češi v akci: Kristína Gavnholt obsadila 5.-8. místo

Blízko historickému úspěchu byl na ME i český badminton. Kristína Gavnholt vstupovala do turnaje v pozici nasazené hráčky. Po prvním volném kole si suverénně poradila s velšankou Carissou Turnerovou. V osmifinále čekala belgická soupeřka Lianne Tanová, i tu ale "Kika" zvládla přehrát ve dvou sadách. Čtvrtfinále znamenalo přímý zápas o medaili. Namísto očekávané soupeřky, druhé nasazené Kirsty Gilmourové ze Skotska, s níž má Kristína výrazně negativní bilanci, se do "osmičky" dostala Turkyně Ozge Bayrakové. V životní formě hrající soupeřce bohužel Kristína nezvládla vzdorovat a podlehla jí 10:21 a 15:21. Sen o medaili, či dokonce možném postupu až do finále, se tak rozplynul. Přesto je celkové 5.-8. místo parádním výsledkem české hráčky.

Češi jinak na ME sbírali hlavně porážky. Výjimkou byl Petr Koukal, který ve svém prvním kole dvouhry porazil Tobyho Pentyho z Anglie po třech setech. Ve druhém kole už ale nestačil na domácího borce Vladimira Malkova poměrem 13:21 a 17:21. "Vždy, když jsem srovnal skóre, tak soupeř znovu odskočil o několik bodů a tak to šlo až do konce zápasu," popsal Petr průběh zápasu na svém oficiálním webu. "Z výsledku jsem zklamaný, ale pořád věřím, že se to „někde nahoře počítá“ a jednou si to budu moci ještě vybrat," zadoufal závěrem.

Ve čtyřhře mužů jsme zapsali dvě porážky. Ta Jana Frohlicha a Zdeňka Sváty od německé dvojice Fuchs-Schoettler byla jednoznačná, ta Pavla Floriana a Ondřeje Kopřivy od italského páru Greco-Maddaloni naopak bolestivě těsná; Ondřej s Pavlem "padli" výsledkem 21:23 ve třetím setu. V mixu Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou nestačili irskému páru Samu a Chloe Mageeovým. A dodejme ještě výsledky zbývajících českých singlistů: Jan Fröhlich prohrál s Vladimirem Ivanovem, později velkým hrdinou šampionátu (i když v jiné disciplíně), Zuzana Pavelková po třech setech odešla poražena Fontaine Micou Chapmanovou z Anglie.

Dánové brali zlato třikrát z pěti pokusů

Finálový den nabídl možnost získat všechny tituly dánské reprezentaci. V prvním zápase o tom bylo rozhodnuto už dopředu – utkaly se totiž dva dánské mixy. Joachim Fichser Nielsen a Christinna Pedersenová si po více než hodině hry poradili s Madsem Pielerem Koldingem a Kamillou Rytterovou Juhlovou.

Ve dvouhře mužů byl jednoznačným favoritem první nasazený Jan O. Jorgensen. Rajiv Ouseph mu kladl větší odpor v první sadě, kdy uhrál 18 bodů, ve druhé už si šel Jorgensen hladově za titulem mistra starého kontinentu.

Finále dvouhry žen mělo průběh jako na houpačce. První nasazená Carolina Marinová ze Španělska suverénně ovládla první sadu. Ve druhé nalezla Anna Thea Madsenová recept na útočnou a také hlasitou hru levoruké Španělky a dokázala srovnat na 1:1. Ve třetím setu už ale opět dominovala Marinová.

Další čistě dánské finále ve čtyřhře žen přineslo také čtvrté vítězství nasazených jedniček. Christinna Pedersenová s Kamillou Rytterovou Juhlovou přehrály své reprezentační kolegyně Line Damkjaerovou Kruseovou a Marie Roepkeovou.

Na závěr přišel zlatý hřeb programu. Do finále se totiž po nečekané výhře nad Matthiasem Boem a Carstenem Mogensenem probojovali domácí hráči Vladimir Ivanov a Ivan Sozonov. A zvládli i druhý duel se soupeři z hlavní evropské badmintonové velmoci: Mads Conrad Petersen a Mads Pieler Kolding odešli poraženi po setech 13:21 a 16:21. Historické zlato a velká radost pro Rusy!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Světový žebříček: Dánové vládnou deblu a mixu

K několika změnám došlo v posledních týdnech na předních místech světových žebříčků. Světovými jedničkami ve čtyřhře mužů se stali Carsten Mogensen a Matthias Boe (Dánsko), nové vládkyně má také dvouhra a čtyřhra žen. Více než dva ...

Badmintonové tréninky budou součástí ruského armádního výcviku

Ruští mocnáři si oblíbili badminon. Nedávno jste možná zaznamenali propagační video se zápasem, který spolu svedli prezident Medvěděv a premiér Putin. Nyní přichází ministerstvo obrany s plánem zahrnout badmintonové tréninky do ...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Denmark Open: video z finále dvouhry mužů

Sledujte videozáznam parádního utkání finále dvouhry mužů na Denmark Open 2010. Jan O. Jorgensen (Dánsko) v něm zaskočil favorizovaného Taufika Hidayata a indonéskou legendu k radosti domácích fanoušků porazil ve dvou setech.

Copenhagen Masters: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam finále exhibičního turnaje Copenhagen Masters ve smíšené čtyřhře, dvouhře mužů a čtyřhře mužů. Ve všech případech měl kodaňský turnaj dánské vítěze, v akci uvidíte například Petera Hoega Gadeho či elitní debl ...

ME družstev: mezi muži zvítězili Dánové, mezi ženami Němky

V neděli 19. února vyvrcholila finálovými utkáními evropská fáze Thomas a Uber Cupu. Mistrovství Evropy družstev ovládli podle očekávání Dánové, ve finále ženských týmů překvapily vítězstvím Němky.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS