O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství Evropy družstev: Češi budou hrát proti Dánsku

Dnes začíná v nizozemském Amsterdamu mistrovství Evropy smíšených družstev. Český národní tým nastupuje v omlazené sestavě, ve skupině se utká postupně s Itálií, Izraelem a také s úřadujícími šampiony z Dánska.

Od úterý do neděle, od skupin k medailovému play-off

Letošní formát soutěže rozděluje 32 týmů do osmi skupin po čtyřech. Vítězové skupin se pak probojují do play-off o titul mistrů Evropy – týmy umístěné na druhé až čtvrté příčce už pak nebudou hrát o konečné pořadí a podělí se o 9., 17. či 25. místo. Naši byli vylosováni hned do první skupiny, nasazeným celkem je v ní Dánsko, českou reprezentaci doplnily ještě týmy Itálie a Izraele. Na medaile určitě myslí i další favorité: Německo, Anglie, Rusko, Nizozemsko, Francie, Ukrajina či Polsko. Od úterý do čtvrtka jsou na programu skupinové boje, v pátek se potom rozjede play-off, které v neděli vyvrcholí zápasem o zlato.

Sestavy předních týmů jsou nabité hvězdnými jmény: nechybí Peter Hoeg Gade, Matthias Boe, Carsten Mogensen, Rajiv Ouseph, Nathan Robertson, Marc Zwiebler, anebo Robert Mateusiak. Češi naopak museli trochu improvizovat – z původní nominace trenéra Ladislava Vorla vypadli všichni naši přední singlisté. Na šampionátu nestartuje Jan Fröhlich, zranění na MČR vyřadilo ze hry Jana Vondru a nemoc také Petra Koukala. A tak dostávají příležitost mistři ČR ve čtyřhře mužů Jakub Bitman a Pavel Drančák, které doplňuje finalista dvouhry mužů Tomáš Kopřiva. V ženské části družstva najdeme jako největší oporu Kristínu Ludíkovou, kterou doplňuje dvojice talentovaných juniorek Lucie Havlová a Alžběta Bášová.

V úzké nominaci (velké reprezentační celky přivezly až dvojnásobný počet hráčů, i když se utkání hrají jen na 5 zápasů – od každé disciplíny jeden) nezbylo místo například na Pavla Floriána, který ukázal výbornou formu na MČR, chybí také finalistka dvouhry žen Martina Benešová i vítězka čtyřhry a dlouholetá reprezentační opora Markéta Mouritsen. Omlazený tým má ale i přesto reálnou šanci vybojovat si druhé místo ve skupině a tedy být devátým nejlepším národním družstvem v Evropě. Češi hrají dnes od 14 h proti Itálii, zítra je čeká v 19 h zápas s Izraelem a ve čtvrtek nastoupí od 14 h proti Dánsku.

Sledujte šampionát ve statistikách i na streamu

Rozlosování a základní statistiky šampionátu najdete na tournamentsoftware, kde také můžete živě sledovat výsledky. Pokud byste chtěli sledovat živě samotné zápasy, máte možnost prostřednictvím streamovaných přenosů na Badminton Europe TV. Základní informační povinnost plní také oficiální web turnaje a aktuality a zpravodajství můžete sledovat na portálu Badminton Europe.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Mistrovství Evropy družstev: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam BadmintonEurope.tv, která přinesla přenos finálového utkání ME družstev mezi Dánskem a Německem – čtyři utkání té nejlepší evropské i světové úrovně.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!