O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR U19 v Ostravě

Stejně jako o týden dříve na MČR U17 v Mostě, tak i o víkendu 10. a 11. prosince v Ostravě na MČR U19 se nejúspěšnější hráčkou mistrovství stala Tereza Švábíková, která získala dvě zlata a jedno stříbro. Dva tituly bral i její oddílový kolega Jan Somerlík.   

Teprve šestnáctiletá Tereza Švábíková (TJ Sokol Klimkovice) sice dvouhru ovládla bez ztráty setu, ale přiznala, že turnajová únava už na ní byla znát: „Ze soboty na neděli jsem vůbec nemohla spát, nohy se mi třepaly, vše bolelo, byla jsem opravdu unavená až přetížená.” I tak to ale dotáhla do vítězného konce a v repríze týden starého finále (z MČR U17) přehrála o rok mladší Báru Hadáčkovou (SKB Český Krumlov) 21:7 a 21:14.

(Tereza Švábíková, foto: Tomáš Krajča)

Náš aktuálně nejlepší juniorský hráč Jan Louda se rozhodl vzhledem k turnajovému vytížení a výborným mezinárodním výsledkům MČR U19 vynechat. Dvouhře chlapců tak dominoval mostecký Ondřej Král (nasazená jednička), který aktuálně studuje a trénuje v Českém Krumlově. Ve finále se utkal s českokrumlovským Petrem Beranem, kterého zdolal ve třech setech.

Co Petru Beranovi nevyšlo ve dvouhře, to napravil ve čtyřhře, kde po boku již zmíněného Jana Somerlíka (TJ Sokol Klimkovice) zvítězil ve čtyřhře a oplatil Královi porážku ze dvouhry. Jako nasazené jedničky prošli celým turnajem bez ztráty setu a ve finále si poradili s párem Matěj Hubáček (Sokol Radotín Meteor Praha) – Ondřej Král (BK TJ Baník Most) ve dvou setech.

(Petr Beran)

Jan Somerlík k titulu ze čtyřhry přidal ještě i titul z mixu, ve kterém zvítězil se svou oddílovou spoluhráčkou Dominikou Budzelovou. Ve finále přehráli pár Lapáček (TJ Sokol České Budějovice) – Švábíková startující na turnaji na divokou kartu.

(Budzelová - Somerlík, foto: Radim Slíva)

Další zlatou medaili do své sbírky přidala Tereza Švábíková ve čtyřhře, kde startovaly společně s Monikou Světničkovou (Badminton FSpS MU) jako nenasazený pár. Ve finále se  jim postavil první nasazený pár AusbergerováZelinková (SK Prosek Praha), který se však po setech 15:21 a 10:21 musel spokojit s druhým místem.

(výsledky MČR U19)

Všem juniorským mistrům republiky gratulujeme k titulům a jsme zvědaví, jak si naši nejlepší junioři povedou v porovnání s nejlepšími dospělými na únorovém MČR v Liberci!

Doporučit:


Autor: administrátor [18.12.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS