O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR smíšených družstev dorostu vyhrála Astra ZM Praha

V Českém Krumlově se o víkendu 27.-28. března konal finálový turnaj Mistrovství ČR smíšených družstev dorostu. O titul v kategorii oddílových  družstev U19 se utkali přeborníci jednotlivých krajů, dohromady to bylo sedm družstev. Vítězství a titul mistrů ČR obhájili hráči a hráčky Astry ZM Praha, na druhém místě skončil plzeňský Sokol Doubravka a třetí medailovou pozici obsadilo domácí družstvo SKB Český Krumlov.

Turnaj otevřely sobotní zápasy ve skupinách. Ve tříčlenné skupině A si vedla suverénně Astra, když porazila Chemičku Ústí i Orlovou-Lutyni. Skupina B byla napínavější, většina výsledků měla těsnou podobu 4:3. Na posledním místě skončil Sokol Židlochovice, třetí SuperStars Most a o vítězství a možnost bojovat o mistrovský titul si to rozdaly týmy Českého Krumlova a Doubravky. V napínavém boji přinesli rozhodující body hráči, kteří jsou na předních příčkách dospělých i juniorských mezinárodních žebříčků - Lukáš Zevl, Lucie Havlová a Lucie Kolářová.

Finálový program v neděli otevřely zápasy o 5.-7. místo. 7. po dvou těsných porážkách skončilo družstvo Sokola Židlochovice, které se opíralo především o výkony dvojice Ondřej Král-Michal Světnička. 6. příčku obsadil vyrovnaný tým SuperStars Most v sestavě Hába, Bílek, Valenta, Ondrášková, Jeřichová, Koldová. A na konečném 5. místě skončila TJ Orlová-Lutyně, kde juniorského reprezentanta Vojtěcha Šelonga doplnil těšínský Jakub Mazúr, sestavu dále tvořili Chobot, Žwaková, Gavelčíková a Mališová.

O třetí místo se utkal tým Chemičky Ústí n. L. a SKB Český Krumlov. Medaile pro sebe po výhře 4:3 získali domácí. Nepopulární bramborová pozice zbyla na Ústí, jež spoléhalo na výkony sester Pilařových, pánské trojice Löffler, Pikl, Drudík a Marie Militké. V domácím prostředí tradičně silný tým Českého Krumlova vedli hráči, kteří už získávají zkušenosti ve 2. lize: Jaromír Janáček, Jan Jedlička, Lucie Černá, Zdeňka Švédová a dále Ondřej Kotyza, Petra Hlásková a Kristýna Dušková.

Vrcholem programu bylo utkání o první místo a mistrovský titul. Ambiciózní sokolové z plzeňské Doubravky se postavili loňskému mistru a medialovému králi většiny turnajů GPA v sezóně, pražské Astře. Utkání mělo následující průběh:

Daniel Holec - Lukáš Kurz 6:21 6:21
Jakub Zahrádka - Ondřej Steiner 22:20 21:14
Zuzana Klusoňová - Lucie Havlová 9:21 18:21
Kateřina Tomalová - Veronika Úblová 13:21 21:17 21:7
Lukáš Kurz, Michal Netík - Ondřej Steiner, Petr Vacek 21:13 21:11
Tereza Lajdová, Kateřina Tomalová - Lucie Havlová, Lucie Kolářová 21:18 13:21 21:13
Lukáš Kurz, Tereza Lajdová - Lukáš Zevl, Lucie Kolářová 15:21 16:21

Vítězem a mistrem ČR pro sezónu 2009/2010 se tedy po vítězství 4:3 nad Sokolem Doubravka stalo družstvo Astra ZM Praha.

Konečné pořadí MČR družstev dorostu:

1. Astra ZM Praha
2. Sokol Plzeň Doubravka
3. SKB Český Krumlov
4. TJ Chemička Ústí n. L.
5. TJ Orlová-Lutyně
6. SuperStars Most
7. Sokol Židlochovice

Více na oficiálních stránkách turnaje.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.03.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS