O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR: šampionát zná všechny účastníky

Mistrovství České republiky dospělých v Plzni odstartuje již tento pátek. Dnes byla zveřejněna kompletní startovní listina – diváci se mohou těšit na oba olympioniky, Petra Koukala i Kristínu Gavnholt.

Dvouhra mužů: nebude to jen souboj Koukala a Fröhlicha

Nejnabitější disciplínou je letos rozhodně dvouhra mužů. Z těch, kdo by mohli pomýšlet na mistrovský titul, chybí mezi 31 přihlášenými pouze Jan Vondra, jinak je ale přehlídka favoritů ohromující: Jakub Bitman, Pavel Florián, Petr Jelínek, Tomáš Kopřiva, Milan Ludík, Jarolím Vícen, Lukáš Zevl... a v čele samozřejmě první a druhý nasazený: Petr Koukal, olympionik z roku 2008 a držitel posledních pěti titulů mistra ČR – a jeho velký konkurent, Jan Fröhlich, devítinásobný mistr ČR z éry "před Koukalem". Oba jsou aktuálně hráči první světové stovky a pokud dojde na jejich finálový duel, bude to podívaná na špičkové evropské úrovni.

Dvouhra žen: jasná favoritka na zlato, o další medaile bude pranice

Ve dvouhře žen neuvidí plzeňské publikum Dominiku Koukalovou. Těšit se ale může na plejádu jiných špičkových hráček: první nasazená Kristína Gavnholt by při své formě neměla mít s obhajobou titulu větší obtíže. O další medaile se ale může strhnout pořádná pranice – na cenný kov mohou myslet Zuzana Pavelková, Hana Milisová, Tereza Lajdová (další nasazené v pořadí), ale i černí koně mezi nenasazenými – loňská finalistka Martina Benešová, domácí Lucie Havlová, či zkušená Eva Titěrová.

Čtyřhra mužů: dočkají se bratři Kopřivové konečně domácího titulu?

Třikrát za sebou se Tomáši a Ondřejovi Kopřivovým do cesty za domácím titulem postavili Pavel Drančák a Jakub Bitman. Populární "Kopřiva Brothers" sice nedávno ukončili svou mezinárodní kariéru, ale na MČR budou mít velkou motivaci: stát se konečně nejlepším párem v zemi nejen podle umístění ve světě, ale i v přímé konfrontaci na vrcholném domácím turnaji. A protože jejich Nemesis, Bitman s Drančákem, letos spolu nestartují, mají velmi dobrou šanci. O něco snazší cesta k medaili a možná i té nejcennější se díky tomu otevírá i pro další páry: nasazené jedničky Josefa Rubáše a Jaroslava Sobotu, letos velmi úspěšné Marka Tellera a Petra Hoška, Jiřího Provazníka s Pavlem Drančákem, anebo Reného Nedělu s Martinem Heroutem.

Čtyřhra žen: Milisová s Titěrovou si dojdou pro další zlato. Nebo ne?

Obdivuhodná medailová bilance páru Hana Milisová – Eva Titěrová může pokračovat i v Plzni. Zkušené deblistky jsou první nasazené a patří k horkým favoritkám soutěže. Budou mít ale zdatnou konkurenci, a to nejen mezi nasazenými dvojicemi Šárka Křížková – Kateřina Tomalová, Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová či Martina Vacková – Monika Erbenová. Zákeřné "miny" číhají i v poli nenasazených – Hana Kollarová s Martinou Benešovou, Lucie Havlová s Hanou Procházkovou, ale zejména spojení elitní párařky s naší nejlepší singlistkou: Alžběta Bášová bude na MČR startovat po boku Kristíny Gavnholt!

Smíšená čtyřhra: další titul pro Bitmana s Bášovou?

Vzhledem ke své výborné bilanci z MČR jsou největšími favority smíšené čtyřhry Jakub Bitman a Alžběta Bášová, ač jsou nasazeni jako číslo tři. Dlouhodobě mají ale aktivní bilanci s turnajovými jedničkami Pavlem Drančákem a Hanou Kollarovou. Do boje o titul mohou promluvit i další sehrané páry: Jiří Provazník s Hanou Milisovou nebo Martin Herout s Evou Titěrovou. A v poli nenasazených na možnost překvapit favority číhají v juniorské kategorii úspěšní Lukáš Zevl s Lucií Havlovou, Stanislav Kohoutek s Hanou Procházkovou a také rodinný mix Milana Ludíka s Kristínou Gavnholt.

Prohlédněte si startovní listinu letošního MČR.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS