O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR: Most viděl čtyři obhajoby

Mistrovství České republiky dospělých hostil podruhé za sebou Most. Tituly si ze severu Čech odvážejí ve dvouhrách Petr Koukal a Kristína Gavnholt, úspěšnou obhajobu si připsaly také páry Jakub Bitman-Alžběta Bášová a Hana Milisová-Lucie Černá. Čtyřhru mužů tentokrát ovládali Pavel Florian a Ondřej Kopřiva.

Záznam zápasů finálového dne:

Finálové zápasy v neděli v půl desáté odstartoval mix. Diváci ve sportovní hale města Mostu bohužel mohli sledovat pouze polovinu prvního setu. Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem útočili na svůj pátý titul v řadě, soupeři jim byli Stanislav Kohoutek a Hana Milisová. Standa Kohoutek si ale už ze sobotního programu přinesl zranění, které mu od stavu 4:11 neumožnilo pokračovat.

Ve finále dvouhry žen došlo na opakování z loňska. Kristínu Ganvholt opět vyzvala Lucie Černá. Českokrumlovská hráčka musela finálovou účast vybojovat v sobotním třísetovém duelu se Zuzanou Pavelkovou – a jako by se to na její hře podepsalo. I přes tradičně dynamický a útočný projev tahala v obou setech za kratší konec a výhru si po setech 21:13 a 21:10 odnesla česká olympionička Gavnholt.

Čtyřhra mužů byla jednou z nejkvalitněji obsazených disciplín turnaje. Už první dvě kola nabídla velké bitvy – naděje na třetí titul v řadě pro pár Rubáš-Sobota se rozplynula mezi osmi nejlepšími po porážce od Kohoutka a Světničky. Dvojice Jelínek-Mendrek dohnala až do třetího setu druhé nasazené a jedny z hlavních favoritů turnaje, Floriana a Kopřivu. A špičkový badminton předvedlo také sobotní semifinále mezi páry Florian-Kopřiva a Drančák-Janáček.

Ve finále se přesto sešli první dva nasazené páry. Petr Hošek a Marek Teller jako jedničky mohli napravit svou porážku z loňského roku. Proti nim stála reprezentační dvojice Ondřej Kopřiva a Pavel Florian. V hodně napínavém prvním setu ukázaly oba páry špičkovou drajvovou rozehrávku, kvalitní obranu i vzájemné doplňování. Po výsledku 21:18 se ze zisku sady radovali Florian a Kopřiva. Ve druhém setu pak na soupeře z pražského Meteoru nastoupili ještě intenzivnější hrou a získané vedení 11:3 přetavili v zisk sady poměrem 21:10.

Velmi jednoznačný průběh i výsledek mělo následující finále čtyřhry žen. V první sadě Monika Erbenová s Martinou Vackovou ještě dokázaly vzdorovat pestré a útočné hře českokrumlovské dvojice Hana Milisová-Lucie Černá. Ale ve druhém setu se jejich hra doslova "rozsypala". Výsledkem 21:15 a 21:5 Milisová s Černou obhájily loňský titul, a to jako nenasazený pár. Za zmínku pak ještě stojí jejich čtvrtfinálový zápas s dvojicí Kateřina Tomalová-Šárka Křížková, tedy mistryněmi ČR z roku 2012, který letošní mistryně zvládly vyhrát až ve třetím setu.

Závěrečným bodem finálového programu byla dvouhra mužů. I v ní se opakovalo obsazení z loňska, když prvního nasazeného Petra Koukala vyzval Jakub Bitman. Ve spodní polovině pavouka MČR bylo vůbec řádně "nabito" – turnajovou dvojku Jana Fröhlicha nejprve v pohledném čtvrtfinále na tři sety potrápil nejlepší z juniorů Adam Mendrek. Na závěr sobotního programu pak došlo na náročný a kvalitní duel mezi Fröhlichem a Bitmanem. Desetinásobnému mistru ČR ve dvouhře Fröhlichovi nakonec nepomohla ani aktivnější rozehrávka a přece jen dynamičtější a agresivnější Kuba Bitman po třech setech zvítězil. Finále dvouhry mužů trvalo ze všech pěti zápasů nejdéle a nabídlo vynikající výměny. K tvrdému útoku dokázal Petr Koukal přidat i větší přesnost a množství překvapivých úderů (vycházelo mu zejména zadržení krátkého míče na síti při úderu shora) a vyhrál první set 21:17. Ve druhé sadě si Petr držel výraznější vedení, ale v závěru se Kubovi podařilo zápas zdramatizovat, když dotáhl na 19:20. Po dlouhé výměně přesná smeč do backhandové strany ale znamenala obhajobu titulu Petra Koukala, který se tak může radovat už ze svého sedmého vítězství ve dvouhře.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS