O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR juniorů: hvězdami byli Skála, Bášová a Havlová

Mistrovství České republiky kategorie U19 v Plzni přineslo řadu vyrovnaných bojů a některé překvapivé vítěze. Ze dvou zlatých se radovali Tomáš Skála, Alžběta Bášová a k radosti domácích příznivců také Lucie Havlová.

Dvouhra mužů: zlato vybojoval „druhý vzadu“

Ve dvouhře mužů se na první místo prodral „druhý vzadu“ - Ivo Stoklas byl v pavouku nasazen jako číslo dvě a ačkoli patřil do širšího okruhu favoritů, jeho vítězství bylo přece jen trochu překvapením. Ve finále porazil Ivo juniorskou jedničku Vojtěcha Šelonga 21:15 a 22:20, ještě o něco napínavější bitvu však svedl o kolo předtím. Josef Richtr z Benátek nad Jizerou nejprve ve čtvrtfinále vyřadil Michala Světničku 25:23 ve třetím setu – sám pak v rozhodující sadě semifinále podlehl Ivo Stoklasovi; a opět to bylo o prsa, konkrétně dvojky – 19:21. Z bronzové medaile se spolu s Richtrem raduje také Adam Mendrek.

Dvouhra žen: Lucie Havlová se doma ukázala

Disciplína, která měla mnoho favoritek, ale jen jednu suverénní vítězku: Lucie Havlová na turnaji neztratila ani set, nejblíže k tomu měla ve čtvrtfinále proti Zuzaně Klusoňové z pražské Astry, kterou udolala dvakrát 21:19. Ve finále Havlová ukázala hvězdě minulého víkendu, kdo je skutečnou jedničkou juniorské reprezentace: porazila v něm Terezu Lajdovou 21:16 a 21:15 – Lajdová přitom cestou do finále ostatním rozdávala jednociferné „debakly“. O třetí místo se podělily Lucie Černá a Kateřina Tomalová.

Čtyřhra mužů: zvítězila „klidná síla“

Asi nejpřekvapivější vítěze měla čtyřhra mužů. Ve finále se proti sobě postavila sehraná dvojice pražské Astry Jakub Zahrádka a Daniel Holec – proti prvním hráčům žebříčku na druhé straně kurtu stáli Marek Löffler z Ústí a Tomáš Skála z Hradce Králové. První set patřil Pražanům, další dva pro sebe ale získali klidným a soustředěným herním projevem jejich soupeři a mohli slavit. Z bronzových medailí se radují další papíroví favorité turnaje Ivo Stoklas a Vojtěch Šelong (semifinálové přemožitele našli v později druhých Zahrádkovi a Holcovi) a David Pikl s Jakubem Mazúrem.


Smíšená čtyřhra: „kraloval“ Hradec Králové

V mixu se na nejvyšší příčku probojovala dvojice Tomáš Skála a Alžběta Bášová - Alžběta tak potvrdila svou pověst špičkové párařky a pomohla k druhému titulu nejen sobě, ale i svému mixovému partnerovi. V turnajovém pavouku jako štiky čeřily vodu dva nenasazené páry, které nakonec shodně skončily na třetím místě: Ivo Stoklas s Kateřinou Krejčovou a Adam Mendrek s Kateřinou Tomalovou. Stříbrnou medaili získali přemožitelé nasazených jedniček a jedniček republikového žebříčku Jakuba Zahrádky a Terezy Lajdové, sehraný pár z Orlové-Lutyně, Vojtěch Šelong a Jana Žwaková.

Čtyřhra žen: jedna neuvěřitelná koncovka a zlato pro nenasazené

Finále čtyřhry žen nabídlo kvalitní podívanou. Alžběta Bášová a Lucie Havlová v něm porazily Lucii Černou a Kateřinu Tomalovou 22:20 a 21:12. Spojení dvou opor juniorské reprezentace přineslo první sladké ovoce a děvčata už určitě vyhlížejí MČR dospělých. To největší drama se ale odehrálo o kolo dříve. První nasazené a díky aktuální dobré formě favoritky turnaje Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová stály proti Černé s Tomalovou. Sety 21:16 a 10:21 byly jen předehrou rozhodující sadě, kterou musel ukončit až předposlední možný bod: krumlovsko-klimkovická dvojice v ní zvítězila 29:27! Pro doplnění ještě dodejme druhý bronzový pár: ze vzájemného souboje hráčů SuperStars Most vyšly jako vítězky Veronika Koldová a Valerie Ondrášková.

Kompletní výsledky turnaje na tournamentsoftware. Články a fotografie ze šampionátu najdete na Czechbadminton.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS