O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR juniorů: hvězdami byli Skála, Bášová a Havlová

Mistrovství České republiky kategorie U19 v Plzni přineslo řadu vyrovnaných bojů a některé překvapivé vítěze. Ze dvou zlatých se radovali Tomáš Skála, Alžběta Bášová a k radosti domácích příznivců také Lucie Havlová.

Dvouhra mužů: zlato vybojoval „druhý vzadu“

Ve dvouhře mužů se na první místo prodral „druhý vzadu“ - Ivo Stoklas byl v pavouku nasazen jako číslo dvě a ačkoli patřil do širšího okruhu favoritů, jeho vítězství bylo přece jen trochu překvapením. Ve finále porazil Ivo juniorskou jedničku Vojtěcha Šelonga 21:15 a 22:20, ještě o něco napínavější bitvu však svedl o kolo předtím. Josef Richtr z Benátek nad Jizerou nejprve ve čtvrtfinále vyřadil Michala Světničku 25:23 ve třetím setu – sám pak v rozhodující sadě semifinále podlehl Ivo Stoklasovi; a opět to bylo o prsa, konkrétně dvojky – 19:21. Z bronzové medaile se spolu s Richtrem raduje také Adam Mendrek.

Dvouhra žen: Lucie Havlová se doma ukázala

Disciplína, která měla mnoho favoritek, ale jen jednu suverénní vítězku: Lucie Havlová na turnaji neztratila ani set, nejblíže k tomu měla ve čtvrtfinále proti Zuzaně Klusoňové z pražské Astry, kterou udolala dvakrát 21:19. Ve finále Havlová ukázala hvězdě minulého víkendu, kdo je skutečnou jedničkou juniorské reprezentace: porazila v něm Terezu Lajdovou 21:16 a 21:15 – Lajdová přitom cestou do finále ostatním rozdávala jednociferné „debakly“. O třetí místo se podělily Lucie Černá a Kateřina Tomalová.

Čtyřhra mužů: zvítězila „klidná síla“

Asi nejpřekvapivější vítěze měla čtyřhra mužů. Ve finále se proti sobě postavila sehraná dvojice pražské Astry Jakub Zahrádka a Daniel Holec – proti prvním hráčům žebříčku na druhé straně kurtu stáli Marek Löffler z Ústí a Tomáš Skála z Hradce Králové. První set patřil Pražanům, další dva pro sebe ale získali klidným a soustředěným herním projevem jejich soupeři a mohli slavit. Z bronzových medailí se radují další papíroví favorité turnaje Ivo Stoklas a Vojtěch Šelong (semifinálové přemožitele našli v později druhých Zahrádkovi a Holcovi) a David Pikl s Jakubem Mazúrem.


Smíšená čtyřhra: „kraloval“ Hradec Králové

V mixu se na nejvyšší příčku probojovala dvojice Tomáš Skála a Alžběta Bášová - Alžběta tak potvrdila svou pověst špičkové párařky a pomohla k druhému titulu nejen sobě, ale i svému mixovému partnerovi. V turnajovém pavouku jako štiky čeřily vodu dva nenasazené páry, které nakonec shodně skončily na třetím místě: Ivo Stoklas s Kateřinou Krejčovou a Adam Mendrek s Kateřinou Tomalovou. Stříbrnou medaili získali přemožitelé nasazených jedniček a jedniček republikového žebříčku Jakuba Zahrádky a Terezy Lajdové, sehraný pár z Orlové-Lutyně, Vojtěch Šelong a Jana Žwaková.

Čtyřhra žen: jedna neuvěřitelná koncovka a zlato pro nenasazené

Finále čtyřhry žen nabídlo kvalitní podívanou. Alžběta Bášová a Lucie Havlová v něm porazily Lucii Černou a Kateřinu Tomalovou 22:20 a 21:12. Spojení dvou opor juniorské reprezentace přineslo první sladké ovoce a děvčata už určitě vyhlížejí MČR dospělých. To největší drama se ale odehrálo o kolo dříve. První nasazené a díky aktuální dobré formě favoritky turnaje Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová stály proti Černé s Tomalovou. Sety 21:16 a 10:21 byly jen předehrou rozhodující sadě, kterou musel ukončit až předposlední možný bod: krumlovsko-klimkovická dvojice v ní zvítězila 29:27! Pro doplnění ještě dodejme druhý bronzový pár: ze vzájemného souboje hráčů SuperStars Most vyšly jako vítězky Veronika Koldová a Valerie Ondrášková.

Kompletní výsledky turnaje na tournamentsoftware. Články a fotografie ze šampionátu najdete na Czechbadminton.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS