O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR 2017:

Od pátku 3.2. do neděle 5.2. se v Liberci konalo již 57. mistrovství České republiky v badmintonu. A kdo přišel, tak rozhodně nelitoval, protože všechny tři dny nabídly zajímavé a dramatické souboje – hned tři z pěti mistrovských titulů poznaly nové majitele.

 

Dvouhra mužů: premiérové vítězství Ludíka

Dvouhra mužů se letos musela obejít bez Petra Koukala, který po OH v Riu ukončil kariéru. Na uvolněný singlový trůn tak dosedl mistr nový, kterým se stal 24letý Milan Ludík.

Ve finále došlo na očekávaný souboj dvou nejvýše nasazených hráčů – Milanovi Ludíkovi čelil brněnský Adam Mendrek, syn Tomasze Mendreka. Ale ani ten Ludíka nezastavil a podlehl mu 15:21, 20:22. Ludík tak získal svůj první titul mistra republiky mezi dospělými a symbolicky navázal na svou sestru Kristínu Gavnholt, která na konci roku 2016 ukončila kariéru.

Milan Ludík – Adam Mendrek 21:15, 22:20

 

Dvouhra žen: překvapení v podobě Švábíkové

I dvouhra žen se musela obejít bez největší hvězdy posledních let – Kristína Gavnholt také ukončila kariéru a pomalu se chystá na plnění mateřských radostí.

Jedním z největších překvapení turnaje tak bylo vítězství teprve 16leté Terezy Švábíkové (TJ Sokol Klimkovice) ve dvouhře žen. Jako nenasazená hráčka dokázala dojít až do finále, ve kterém pak přehrála druhou nasazenou Zuzanu Pavelkovou (SK Přerov) až v dramatické koncovce třetího setu 23:21.

Švábíková letos ovládla MČR U17, U19 a svou spanilou jízdu zakončila překvapivým triumfem na MČR dospělých. Půjde ve stopách Kristíny Gavnholt a přidá k domácím úspěchům i ty mezinárodní?

Tereza Švábíková – Zuzana Pavelková 21:13, 15:21, 23:21

Čtyřhra mužů: první titul pro Berana s Janáčkem

Nové majitele má také titul ze čtyřhry mužů, kterou po několika zajímavých soubojích ovládli krumlovští hráči Petr Beran s Jaromírem Janáčkem. Už loni si zahráli finále, ale titulu se dočkali až letos. Ve finále porazili nasazený pár číslo dvě Hubáček (Sokol Radotín Meteor Praha) – Louda (USK Plzeň), který ve čtvrtfinále překvapivě vyřadil loňské obhájce titulu.

Petr Beran, Jaromír Janáček – Michal Hubáček, Jan Louda 21:18, 21:17

 

(Čerství mistři v deblu. Zdroj: Facebook Jaromíra Janáčka)

Čtyřhra žen: Bášová s Fuchsovou obhájily loňské zlato

Bez ztráty setu si pro druhý společný titul došly Alžběta Bášová (Sokol Radotín Meteor Praha) s Michaelou Fuchsovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice). Fuchsová se sice na MČR potýkala s drobným zraněním, ale ani tak soupeřky na dobře sehranou dvojici nenašly recept. Staronové mistryně ve finále přehrály zkušený pár Maixnerová (Astra Praha) – Milisová (SKB Český Krumlov).

Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová – Eliška Maixnerová, Hana Milisová 24:22, 21:17

 

(Podruhé mistryně ČR v deblu. Zdroj: Facebook Michaely Fuchsové)

Smíšená čtyřhra: Už 8. titul pro Bitmana s Bášovou

Sázkou na jistotu byla jako tradičně smíšená čtyřhra. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou (Sokol Radotín Meteor Praha) ani po osmé nenašli na republikovém šampionátu přemožitele a určitě společně budou chtít v příštích letech zaútočit na magickou desítku. Ve finále se jim postavil pár Michal Hubáček – Monika Světničková, který dokonale využil příznivého  nalosování do slabší poloviny turnajového pavouka. První set Bitman s Bášovou vyhráli snadno a ve druhém ukázali pevné nervy, když nepříznivý stav 14:20 otočili ve svůj prospěch a osmi body v řadě zvítězili 22:20.

Jakub Bitman, Alžběta Bášová – Michal Hubáček, Monika Světničková – 21:12, 22:20

Doporučit:


Autor: administrátor [08.02.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS