O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství České republiky U13

O víkendu 26. - 27.11. 2016 se na půdě klubu SK Badminton Český Krumlov utkaly vycházející hvězdičky českého badmintonu. Ze všech koutů republiky do Krumlova dorazilo celkem 75 mladých nadějí, které si účast na MČR U13 zajistily postavením na republikovém žebříčku nebo si ho vybojovaly přes výhry na jednotlivých krajských přeborech.

(Dominik Kopřiva, foto: Tomáš Krajča)

Nejúspěšnějšími hráči mistrovství se stali Dominik Kopřiva (TJ Rožnov pod Radhoštěm) a Markéta Kohoutová (Super Stars Most), kteří si shodně odvezli dvě zlaté a jednu bronzovou. Dominik Kopřiva ovládl párové disciplíny, zvítězil ve smíšené čtyřhře s klimkovickou Lucií Metzovou a ve čtyřhře s Tomášem Matulou z Opavy. Markéta Kohoutová zvítězila ve dvouhře a ve čtyřhře se svou oddílovou spoluhráčkou Kristinou Kozempelovou.

(Markéta Kohoutová, foto: Tomáš Krajča)

Ve dvouhře chlapců zvítězil Matěj Rzeplinski (TJ Slavoj Český Těšín), který byl na turnaji jako nasazená dvojka. Ve finále přehrál Adama Šulce z pražského Proseku, který ke stříbru ze dvouhry přidal ještě stříbro z deblu a bronz ze smíšené čtyřhry.

Další úspěšnou hráčkou MČR byla již zmíněná Lucie Metzová, která si odvezla kompletní sbírku medailí (zlato z mixu, stříbro ze dvouhry a bronz ze čtyřhry).

Našim nejmladším mistrům republiky gratulujeme a držíme palce do budoucna!

Doporučit:


Autor: administrátor [07.12.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!