O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrem Evropy klubů je nizozemský BC Duinwijck

Nizozemské celky při absenci nejlepších týmů z Dánska, Německa či Anglie ovládly mistrovství Evropy klubů. Ve finále BC Duinwijck porazil Van Zundert Velo v poměru 4:2.

Benátky měly smůlu: hrály ve skupině s vicemistrem

Zpětně hodnoceno, český zástupce v nejvyšší evropské klubové soutěži doplatil i na los: Benátky totiž musely ve skupině čelit později druhému týmu Evropy: Van Zundert Velo. A nebyli daleko od překvapení – podlehli mu jen 3:4. Velo se přes vítězství v základní skupině a semifinálovou výhru nad španělským celkem CB Soderinsa Rinconada v poměru 4:1 probilo až do finále. Jeho soupeřem byl další nizozemský celek DB Duinwijck, který po výhře ve skupině vyřadil v semifinále francouzské mistry z Bordeaux Union Saint Bruno také 4:1.

Finálové utkání mělo pomalý start, ale hodně dramatický závěr. První zápasy byly totiž poměrně jednoznačné, když došlo na rozhodující body, začaly se hrát třísetové bitvy. Nejprve ve smíšené čtyřhře získali Duinwijcku první bod Jacco Arends a Selena Pieková. Za Velo ale vzápětí na 1:1 srovnal Dennis van Daalen de Jel v první dvouhře mužů. Jedinou hráčkou jiné než nizozemské národnosti, která ve finále nastoupila, byla Akvile Stapusaityteová z Litvy. Tato hráčka hájí barvy Duinwijcku a jako třetí v pořadí přinesla svému celku očekávaný bod vítězstvím v první dvouhře žen.

Za stavu 1:2 už každý bod mohl znamenat klíčovou výhodu. Třísetový první debl nakonec pro sebe rozhodli hráči týmu Velo: Dennis van Daalen de Jel si udržel finálovou neporazitelnost a spolu s Rikkertem Suijkerlandem srovnal na 2:2. V neméně napínavé čtyřhře žen se ovšem opět radoval Duinwijck, když juniorská mistryně Evropy z roku 2009 Selena Pieková podpořila svou spoluhráčku Sorayu De Visch Eijbergenovou. A definitivně o výhře Duinwijcku rozhodl ve druhé dvouhře mužů Bart Gerrits – ovšem v čase 53 minut a třech setech plných perné badmintonové práce.

Mistrovství Evropy klubů tak skončilo triumfem nizozemského badmintonu. Turnaj však byl ovlivněn termínovou kolizí s turnajem Singapore Open Super Series, kterého se zúčastnila světová hráčská elita: některé týmy v turnaji tak byly citelně oslabeny, jiné se rozhodly neúčastnit vůbec. V dané konkurenci možná mohly Benátky dosáhnout i na lepší než 9. místo, přesto je třeba ocenit pohotovost, s jakou se český vicemistr ujal nabídnuté šance, zajistil svým hráčům možnost startu a reprezentoval Českou republiku bojovným badmintonem.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!