O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V egyptské Káhiře se 20. - 23. října uskutečnil turnaj kategorie International Series s celkovou dotací 6 000 $ a Česká republika měla na tomto turnaji dvoučlenné zastoupení. Milan Ludík byl nasazen jako turnajová jednička, Adam Mendrek pak jako turnajová čtyřka. Oba zvládli turnaj na výbornou a takřka bez zaváhání se probojovali do finále, ve kterém zvítězil Milan Ludík 21:14 a 22:20 a potvrdil jak své nasazení, tak i pozici aktuální české singlové jedničky.

 Ludík do místa konání dorazil již pár dní před začátkem turnaje, aby se co nejlépe připravil na turnaj a aklimatizoval se na místní podmínky. A jaký byl jeho celkový dojem z turnaje? "Hala, ve které se turnaj konal, byla součástí obrovského komplexu káhirského stadionu. Podmínky byly velmi přívětivé, až na drobné nedostatky jako nedůkladně zalepené koberce nebo právě se školící rozhodčí, kteří ještě neměli tolik znalostí a zkušeností." řekl Ludík.

 

Své vystoupení na turnaji Ludík rovněž hodnotil velice kladně: "Turnajem jsem prošel víceméně hladce až do finále. V semifinále jsem se utkal s hráčem z Jordánu, který mě zaskočil svou badmintonovou zručností. Nečekal jsem, že už i Jordánsko má hráče slušné úrovně. Zápas jsem sice měl celou dobu pod kontrolou, ale nemohl jsem si dovolit ani na chvíli zaváhat. Ve finále jsem nastupoval proti Adamu Mendrekovi. Papírově jsem byl favorit, ale to mi situaci nijak neulehčilo. První set jsem zvládl velmi dobře a celou dobu jsem kontroloval průběh hry a poměrně hladce jsem vyhrál. Ve druhém setu se Adam snažil převzít iniciativu a velkou část setu se mu to dařilo a byl pár bodů ve vedení. Avšak já jsem koncovku zvládl lépe a po výhře 22:20 jsem s velkou radostí mohl slavit zisk svého druhého mezinárodního titulu."

 Příliš času na oslavy titulu však Ludík neměl, protože ještě v ten den se přesouval na turnaj French Open do Paříže. "Hraji v 14:40 kvalifikaci na svém prvním turnaji okruhu Super Series." upřesnil Ludík, v čem pro něj bude tento turnaj speciální. 

Doporučit:


Autor: Katka Tomalová [01.11.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Uganda International: Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyhráli čtyřhru

Velmi úspěšná byla tříčlenná česká výprava na mezinárodní mistrovství Ugandy – Pavel Florian, Ondřej Kopřiva a Milan Ludík získali tři medailová umístění, včetně vítězství Pavla s Ondřejem ve čtyřhře mužů.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Swiss Open: jedinou výhru si připsal Milan Ludík

Na výborně obsazeném turnaji Swiss Open Česko reprezentovali tři nejlepší singlisté. Petr Koukal ani Kristína Gavnholt se neprosadili, jedinou výhru zaznamenal v prvním kole Milan Ludík.

Srí Lanka International: dvě česká čtvrtfinále

Na mezinárodním mistrovství Srí Lanky startovali tři čeští zástupci. Nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále Petra Koukala ve dvouhře a dvojice Ludík-Gavnholt v mixu.


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!